Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ketonal - zabójca
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 29-01-2007, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przy migrenach mam wybór - 1 ketonal albo 6 etopiryn lub 4 pyralginy (które ponoć strasznie uszkadzają żołądek). Dodatkowo to jedyny środek przeciwbólowy po którym nie czuję się tragicznie (może dlatego, ponieważ nie muszę go brać w dużych ilościach).
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kasia

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem w szoku! Ja nigdy nie brałam tego leku, ale mój K. czasami bierze. Na szczęście nie miał żadnych sensacji po nim. Ale ta choroba to rzeczywiście coś poważnego Bardzo smutna Bardzo smutna Bardzo smutna

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi na większość bóli pomaga pyralginum. Cool

I nie słyszałam, żeby był Bóg wie jak szkodliwy.

Ja się tylko dziwię jak na bóle menstruacyjne mozna brać ketonal? Z całym szacunkiem, ale choćby nie wiem jak mnie bolało wolałabym tylko łagodzić ból jakimś lżejszym środkiem niz truć się co miesiąc. Potem nic dziwnego, że inne leki nie działaja, bo organizm się uodparnia na tabletki.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam Ketonal w szafce. Ale jakoś nie było potrzeby używać. Myślę że jak wyrwę dolne ósemki - wtedy się przyda.
Powrót do góry

Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Różnie to bywa, niestety nawet antybiotyk może powodować w jednym wypadku na 1000 dziwne objawy. Ja brałam Ketonal i ból przechodził, a nie pojawiała się nic ubocznego. Jasne, że trzeba uważać. Ale tak samo z innymi lekami. Jakiś czas temu mojego Tatę można było zabić pyralginą i jej pochodnymi, a teraz mu przeszło. Nie miałam nigdy po ketonalu bólu brzucha itp, mimo, że zdażyło mi się go popić piwem (głupiutka mocno jestem czasem!).
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja pochłonęłam dziś 3 ibuprofemy i dalej boli Niezdecydowana. Chyba jednak pójdę po ten ketanol.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

may_ka
Gość

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ketonal jest dość mocnym lekiem przciwbólowym ... Jak na każdy lek i na niego można mieć uczulenie ... To zrozumiałe .
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co wiem Ketonalu nie należy używać za często - raczej tylko na jakieś szczególnie silne bóle - na bóle okresowe czy głowy na pewno lepsze będzie coś lepszego - typu Ibuprom. Ketonal to bardzo silny lek i na pewno należy na niego uważać.
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:
Ja pochłonęłam dziś 3 ibuprofemy i dalej boli Niezdecydowana. Chyba jednak pójdę po ten ketanol.

No właśnie w takim przypadku to lepiej wziąć jeden ketonal jak trzy ibupromy.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ketonal to z tego co wiem nie tylko lek przeciwbólowy, ale działa także przeciwzapalnie. Mi zaaplikowano ten lek zaraz po operacji i rzeczywiście bólu nie czułam. Ale mój tata, kiedy podano mu ten lek dostał czegoś w rodzaju uczulenia... No cóż każdy organizm reaguje inaczej. Ale fakt jest faktem: to bardzo silny lek - nie wolno go nadużywać, bo co nam zaaplikują np. po operacji?
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mama brała ten lek jakieś dwa lata temu.
Ma straszne bóle kręgosłupa, które nie chcą zniknąć Smutna. Teraz codziennie jakieś zastrzyki musi mieć robione Smutna.
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sro 31-01-2007, 9:10    Temat postu: Re: ketonal - zabójca Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Wpadłam na taki o to artykulik Zszokowana
ketonal

Efrell to nie jest artykul, tylko komentarz czytelnika. Moze to ktos z konkurencji dla tego leku napisal. Cala sytuacja opisana brzmi nieprawdopodobnie.
Sama biore ketonal forte, ale baaardzo rzadko. Sensacji zadnych nie mialam, jednak jak go biore, to wyjatkowo dbam o zoladek.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 31-01-2007, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, że to wypowiedź, błędnie to opisałam. Zakłopotana Nie mniej jednak wywarło na mnie to spore wrażenie dlatego się z wami podzieliłam tymi wypowiedziami. Bardzo szczęśliwa
Ps głowny artykuł też jest szokujący smierć w tabletkach

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 26-11-2007, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest to jedyny lek Niezdecydowana który mi pomaga na moje bolesne miesiączki.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 26-11-2007, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja rowniez bralam ten lek ale bardzo dawno.Pomagal mi,rewelacja.Jednak pozostawil mi moje utrapienie-alergie.Mam alergie na mleko,owoce cytrusowe,paracetamol,ibuprofen,aspiryne,gorace,sztuczne powietrze,papryke,pomidory.Jezeli do tego doliczyc,ze nie moge jesc nic co zawiera glaten to nie zostaje mi prawie nic do jedzenia.

Moja lekarka szukajac przyczyn tak rozleglej alergii pytala sie czy kiedykolwiek go zazywalm i mowi,ze to sie bardzo czesto zdarza ale oczywiscie nie zawsze.

Dziewczyny moja rada poszukajcie czegos innego!Ja tez myslalm,ze nic mi nie pomoze ale nie mialam juz wyjscia.Moja alergia objawia sie pokrzywka na calym ciele.teraz juz sie nauczylam co moge zjesc itp ale poczatki byly straszne.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

Skocz do: