Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ketonal - zabójca
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 14-04-2009, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znawcą nie jestem, ale ketonal nie leczy, tylko uśmierza ból.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 14-04-2009, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

macabre napisała:
Ja właśnie nie wiem co mam o tym myśleć, bo otropeda kazał mi na staw nie na ból tylko na 'złagodzenie stanu zapalnego' miałyście kiedyś coś takiego?

I zastanawiam się czy bawić się w to czy nie (tym bardziej, że w domku mam tylko forte). Mi to nie przeszkadza troche mnie staw boli ale jest to znośne, gorzej, że niedługo mam wycieczkę z klasą i będą 3 dni łażenia non stop po Krakowie. I nie wiem czy wziąć ketonal ze sobą, czy jakiś żel na stawy czy co.
A moze warto sie zaopatrzyc e ketonal zel?
Powrót do góry

Anielica

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 17-04-2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A może warto po prostu zapytać lekarza i On wyjaśni co i dlaczego?

Nikt z nas nie jest lekarzem, a nawet jeśli, to nie zna Twojego "przypadku", a lekarz będzie wiedział najlepiej Uśmiechnięta
Powrót do góry

kaki77

PostWysłany: Sob 13-06-2009, 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam!

Specjalnie się zarejestrowałem na forum by napisać - totalne bzdury ktoś napisał na onecie.
Toksyczno-rozpływna nekroliza naskórka (bowiem o nią chodzi) występuje 0.4-1.2 razy na milion ludzi każdego roku, co daje w praktyce ~1000 zachorowań każdego roku.
Śmiertelność oscyluje w granicach 30-40%.
Większość zachorowań jest efektem ubocznym leków (np. wiele, wiele antybiotyków), infekcji oraz powikłań związanych z przeszczepami.
Jeśli kiedykolwiek miałeś/miałaś anginę ropną to byłeś/byłaś leczona specyfikami, które o wiele prędzej spowodują tę chorobę.
Trzeba oczywiście dmuchać na zimne, ale nie należy panikować.
Wątpię by był chociaż jeden przypadek choroby spowodowany ketonalem.
Jak z każdym specyfikiem należy uważać, gdyż żaden zdrowiu nie służy, lecz nie należy popadać w skrajność.
Lepiej już ketonal wziąć, niż faszerować się serią innych tabletek Uśmiechnięta

Dla zainteresowanych tematem radzę pogooglować hasłami "toksyczno-rozpływna nekroliza naskórka", "Stevens-Johnson" lub "Toxic epidermal necrolysis".

Pozdrawiam wszystkich Uśmiechnięta

//EDIT:
Sam dokładniej poszukałem - były przypadki tej choroby wywołane przez Ketoprofen. Natknąłem się na 3 raporty i były to 3/3 udane hospitalizacje Złośliwa
Dodatkowo zachęcam do szukania na zagranicznych stronach - jest tam wiele więcej informacji.

Żeby nie było - miałem potworny ból zęba (a właściwie szczęki), ketonal pomógł, więc idę dalej spać
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 13-06-2009, 6:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja miałam angine ropną, i dwa razy do roku gdzieś ją mam to mam się zacząć martwić co mi podaja;P Zszokowana ?

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

kaki77

PostWysłany: Sob 13-06-2009, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Absolutnie nie Uśmiechnięta
Tylko zwróć uwagę przy następnej anginie co jest na ulotce. Nie ma obaw - co prawda ryzyko jest ...ale mniej więcej takie jak szansa wygrania w lotka.

Swoją drogą toksyczna nekroliza naskórka jest efektem ubocznym wielu innych, częściej stosowanych leków niż Ketonal.
Np. cała grupa Niesteroidowych leków przeciwzapalnych (cała grupa, między innymi Ibuprom, Aspiryna, Pyralginum), Kortykosterydy (cała grupa - a wśród nich hydrokortyzon, Budesonid, Prednizon, Triamcynolon), środki przeciwko retrowirusom, leki przeciwdrgawkowe (Phenobarbital, Fenytoina, Karbamazepina, Kwas walproinowy)
Powrót do góry

irishangel

Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 13-06-2009, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przez ostatnie dni zjadłam 5 tabl pyralginum i 10 ibupromówNeutralna.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry

apocalypse

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 21-06-2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem po operacji uszu i niestety, ból okazał się na tyle dokuczliwy, że 3 ketonale 100mg dziennie nie dawały oczekiwanego rezultatu. Teraz przyjmuje ketonal także dożylnie i jest lepiej. Nie brałabym go, gdybym nie musiała, ale nie widzę innego wyjścia.
Powrót do góry

megg

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trudne do uwierzenia, chociaż różnie bywa. A jeżeli już wystąpiły takie powikłania, to musiała to być bardzo duża dawka leku...

Dla mnie Ketonal jest niezastąpiony, zwłaszcza podczas bolesnych miesiączek.

Podpis ♪ ♪ ♪
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Apocalyps bo prawda jest taka, że im cześciej i im większe dawki jakiegoś leku przeciwbólowego stosujemy tym szybciej organizm sie na niego uodparnia i trzeba zwiększać dawkę, lub zmieniać środek na jeszcze mocniejszy.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Apocalyps bo prawda jest taka, że im cześciej i im większe dawki jakiegoś leku przeciwbólowego stosujemy tym szybciej organizm sie na niego uodparnia i trzeba zwiększać dawkę, lub zmieniać środek na jeszcze mocniejszy.

Święta prawda. Uśmiechnięta

Ja nigdy nie odważyłabym się brać ketonalu na bóle menstruacyjne.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

megg

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Ja nigdy nie odważyłabym się brać ketonalu na bóle menstruacyjne.

Moje są tak silne, że nic innego nie pomaga...

Podpis ♪ ♪ ♪
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widocznie bralas juz jakies silne leki ktore przestaly dzialac i teraz pomaga Ci tylko ketonal,ale on tez przestanie dzialac.
Powrót do góry

megg

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie nie brałam innych, tylko Ketonal, a nie nadużywam go, więc nie sądzę, by przestał działać. Chyba, że nagle, z jakiegoś powodu, zacznę zażywać 3 tabletki dziennie...

Podpis ♪ ♪ ♪
Powrót do góry

gabi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 22-06-2009, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę tylko ketonal, na bóle głowy czy zęba jest idealny. Nie miałam nigdy skutków ubocznych (nawet problemów żołądkowych). Każdy organizm inaczej odbiera, tak czy inaczej macie rację-wszystko z umiarem Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: