Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kicia nie chce pić wody, co zrobić?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mineralna85

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 10:35    Temat postu: Kicia nie chce pić wody, co zrobić? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój kot od niedawna nie tyka wody. Nie wiem dlaczego, ale trochę mnie to niepokoi. Wcześniej zachowywał się normalnie. Jak można zachęcić kotka do wody. Można podawać mu mleko, czy coś specjalnego?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A zmieniłaś miejsce miseczki z wodą?
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio byłam u weterynarza, który mówił, że koty ogólnie mało piją. Mokra karma zawiera mały procent wody, co sprawia, że piją mniej bo dostają tą wodę w innej formie. Jeśli karmisz mokrą to możesz dodać trochę wody do tej karmy i trochę kota oszukasz. Koty są zwierzętami pustynnymi i mało piją i tak już niestety jest.

Jeśli jedzą tylko suche i pije mało wody albo wcale, to trzeba coś zrobić bo zniszczy sobie nerki. Koty źle znoszą mleko, źle się trawi i nie powinno się im go podawać.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja kocica pije bardzo dużo. Jakiś chyba wybryk. Puszcza oko
Generalnie ona lubi wiecznie świeżą wodę, nie wiedzieliśmy czemu nie chce pić z miseczki postawionej przy jedzeniu. Zawsze wolała ze zlewu albo z miski na zlewie postawionej. I co? Czytałam, że kot nie będzie pił z miski obok jedzenia, picie musi być kawałek dalej. Faktycznie, teraz pija normalnie, a miseczka stoi kilkanascie cm dalej. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko moze macie ciepło w domu. Moje koty pija dużo więcej w zimie jak grzejniki grzeją. Bardzo szczęśliwa No i maja wode obok jedzenia i nigdy nie marudziły jakos specjalnie. Widocznie co kot to zwyczaj.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kocica moich rodziców z piciem robiła tak samo. Uśmiechnięta
A fakt, ze jej może być cieplej teraz mamy ogrzewanie podłogowe.
Powrót do góry

komcia

PostWysłany: Czw 17-03-2016, 9:38    Temat postu: Kot i woda Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ile ma Twoja kicia? Koty nie powinny pić dużo mleka. Spróbuj z inna miską, wrzuć kostkę lody do wody. Zainteresuje się nią. Podawaj mu więcej mokrej karmy. Mojemu mieszam suche chrupki z musem, czy saszetką Prevital. Czasem wystarczy większa miska. Koleżanka kiedyś mówiła, że koty nie lubią małych misek, bo wąsy im się ocierają o nie Uśmiechnięta
Powrót do góry

Isia25

PostWysłany: Nie 28-08-2016, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój kociak głównie je suchą karmę dlatego wody pije sporo. Za to jak dostanie więcej mokrej czy mleko to woda już stoi. Z Iams bardzo lubi saszetki z tuńczykiem i śledziem, suchą karmę czasami sam sobie wrzuca do wody żeby mi się namoczyła Uśmiechnięta może po prostu ma sporo wody w jedzeniu i dlatego nie chce pić. Mleczko podałabym jak najbardziej, ale koniecznie bez laktozy.
Powrót do góry

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 29-08-2016, 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej, jako, że ja mam trzy koty, a właściwie to trzy kotki i każda jest inna, to się wypowiem. Co prawda nie jestem jakąś znawczynią i wzorem do naśladowania, bo nie przesadzam ze zdrowym żywieniem nawet własnych dzieci, a co dopiero kota. Tak więc moje koty od czasu do czasu piją mleko, moje dzieci karmią koty pitnymi jogurtami od czasu do czasu, a nasza Kati to nawet kiełbasą smażoną na cebulce nie pogardzi. Jednak gdy kot nie pije, to może się okazać, że miska jest za głęboka i wąska (koty mają wrażliwe wąsy i nie lubią jak się im ociera). Mam też kota co pije z kranu (sam sobie łapką podnosi ten kurek i wkłada mordkę, a właściwie to sama, a nie sam Uśmiechnięta No i mam też kota co pije sobie zazwyczaj przed snem i jakoś mnie to szczególnie nie martwi. Zmartwiłabym się jednak, gdyby któraś nie piła wcale.
Powrót do góry

IdKa

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 05-09-2016, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój kot był na tyle dziwny, że wody z miseczki nie pił, ale uwaga! z bidoniku już tak.
Powrót do góry

pmarek

PostWysłany: Pon 10-10-2016, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niektóre koty nie napiją się wody jeżeli mają ja obok jedzenia (lub broń boże kuwety)
Powrót do góry

budubix

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 19-10-2016, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To zależy chyba od każdego kota indywidualnie, ale tak jak już powiedziano, koty zwykle pija mniej niż np psy
Powrót do góry

Maja2

PostWysłany: Sro 19-10-2016, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak, nie ma co się martwić.
Ja mam świnkę morską która mało piła , a teraz pije jak oszalała. Byłam u weterynarza mówił, że jest to normalne, bo taka pora roku.
Tak więc w przypadku kotka pewnie to też normalne.
Powrót do góry

Romka22

PostWysłany: Pon 24-10-2016, 9:28    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, wydaje mi się , że może mieć to faktycznie związek ze zmianą pory roku. Więc nie ma co się martwić na zapas.
Powrót do góry

Adam87

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pon 20-02-2017, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Ostatnio byłam u weterynarza, który mówił, że koty ogólnie mało piją.

Potwierdzam. Koty nie przepadają za piciem wody. Ograniczają się raczej tylko do minimum. To powinno wynosić ok. 200-250ml dziennie, ale rzadko widzę, aby po tyle sięgał.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: