Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kiedy chrzciny??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Chrzciny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 07-05-2007, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Grzybowa moja koleżanka chrzciła swoją córeczke, gdy ona miała niecałe 4 tygodnie. jej brat wtedy przyleciał z Anglii - był chrzestnym, więc tak tylko im pasowało. Cały czas mówi, że dobrze, że było tak wcześnie, bo szybko miała z głowy. Pozostałe koleżanki chrzciły troszkę później. jedna jak dziecko miało 2 miesiące, a druga jak miało 2, 5 miesiąca. Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia i Paula mają rację. Każde dziecko jest inne, inaczej znosi więcej ludzi wokół siebie. Do tego ty też musisz dojść do siebie. Po pierwszej ciąży mi było dużo gorzej niż po drugiej. Zależy też od tego ile ludzi zamierzacie sprosić. Zuzę chrzciłam po 2 miesiącach. Tomek będzie miał chrzest pod koniec trzeciego miesiąca. Ja jestem za szybkimi chrzcinami.
I moim zdaniem - nie za dużo rodzinki.
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A dlaczego jesteś za szybkimi chrzcinami??

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel napisała:
A dlaczego jesteś za szybkimi chrzcinami??

Nie dokońca mogę to wyjaśnic. Nie potrafię. Uważam że skoro jestem katoliczką to na wszelki wypadek lepiej szybko ochrzcic. Takich rzeczy wole nie mówić na głos aby nie zapeszyć - ale w razie czego dziecko zostanie bez problemu pochowane. Nie jestem pewna czy w tej kwesti w kościele nic się nie zmieniło ale kiedyś był bardzo duży problem z chowaniem nieochrzczonych dzieciaczków. Przepraszam że wyciągnęłam taki "czarny" argument.
Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Peel może to i jest trochę "czarny" argument, ale sądzę, że jest poważny. Bo wiadomo jak jest z Kościołem i z problemami przy ewentualnym pochówku. A niestety w życiu trzeba liczyć sie ze wszystkim.
Powrót do góry

grzybowa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowaliśmy się jednak na grudzień. A wiecie jaki argument mojego męża był tym koronnym?? A mianowicie w pokoju stołowym nie mamy jeszcze stołu i kanapy Bardzo szczęśliwa Normalnie padłam. Ale może to i dobrze.
A co do tych złych czarnych scenariuszy to dziecko w każdej chwili można ochrzcić i to nawet zwykła wodą.
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Peel może to i jest trochę "czarny" argument, ale sądzę, że jest poważny. Bo wiadomo jak jest z Kościołem i z problemami przy ewentualnym pochówku. A niestety w życiu trzeba liczyć sie ze wszystkim.

O kurde, ale pesymizm.
Moja Zuza jeszcze nie ochrzczona. Puszcza oczko

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Laurette naprawdę sądzisz, że to pesymizm? Ja sądzę, że to realne podejście do sprawy. Takie jest życie i nigdy nie wiadomo jakie scenariusze napisze.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

grzybowa napisała:
Zdecydowaliśmy się jednak na grudzień. \.

Dobrze wiedzieć na kiedy mam się szykować z prezentem Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

laurette

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Laurette naprawdę sądzisz, że to pesymizm? Ja sądzę, że to realne podejście do sprawy. Takie jest życie i nigdy nie wiadomo jakie scenariusze napisze.

Realne podejście? No raczej się nie zgadzam. Inaczej musiałabym kupić sobie trumnę, wcześniej załatwiając oczywiście miejsce na cmentarzu, wykupiłabym leki na zapas, bo nigdy nie wiadomo co mi grozi no nie? Jasne, że scenariusze mogą być różne, ale ja nie zakładam najgorszego.

Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Laurette fajnie, że masz na ten temat własny pogląd. Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu na ten temat. I pozwolisz, że nie będę nazywała go pesymistycznym. Puszcza oko
Powrót do góry

laurette

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Laurette fajnie, że masz na ten temat własny pogląd. Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu na ten temat. I pozwolisz, że nie będę nazywała go pesymistycznym. Puszcza oko

Nie, no spoko Puszcza oczko i nawzajem Język

Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

laurette napisała:
agaat napisała:

Nie, no spoko Puszcza oczko i nawzajem Język

Jasne, że nawzajem. Złośliwa Puszcza oko
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez jestem za szybkim ochrzeczeniem dziecka. To i tak rodzice przeciez biora odpowiedzialnosc za wychowanie dziecka w wierze.
Poza tym w razie czego dziecko idzie do nieba.
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nieochrzczone nie idzie ??? Pewnie chodzi o zmycie grzechu pierworodnego?? JA jednak myślę, że wszystkie dzieciaczki idą do nieba i są aniołkami.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Chrzciny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

Skocz do: