Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta jako szef.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

docha84 napisała:
więc nie wynikało to z płci, a z braku doświadczenia, sam to napisałeś.

Jeeezuuu, napisałem i teraz chyba żałuję...
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher. Szefie. Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jak dla mnie wynik satysfakcjonujący choć nie wiem czy bardzo dobrze wróżący, wyszło, mi że ->

"Jesteś typem kierowniczki z cechami przedsiębiorczości

Lubisz przebywać z ludźmi, organizować im pracę, planować nieduże przedsięwzięcia i kontrolować bieżące działania. Podejmowanie ryzyka w Twoim przypadku wiąże się z chłodną kalkulacją. Nadmiar fantazji i zbytnie ryzyko w działaniach u innych ludzi drażni Cię. Współpraca z innymi nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, umiesz się dostosować do grupy. Obowiązki wypełniasz zgodnie z poleceniami. Lubisz wiedzieć, co konkretnego wynika z Twoich działań. Poszukujesz rozwiązań pewnych, sprawdzonych i już wcześniej wykorzystanych. Sprawdzisz się jako szef niedużego przedsiębiorstwa, kierownik grupy ludzi uporządkowanych."
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 28-07-2010, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Miałam raz szefa-kobietę.
Straszna zołza, sama się myliła a u innych nie tolerowała najmniejszego błędu. Wrzaskiem próbowała udowodnic że ona jest panią Przewraca oczami.

W sumie to było ucieleśnienie stereotypu głupiutkiej blondynki, z tym że ona była jeszcze jędzą Złośliwa.

Ja podobnie... straszna małpa z niej była i nie dość że stara panna z przychówkiem, miała dwoje dzieci jak się potem okazało na jednej z imprez powiedziała, ze spłodziła je tylko po to żeby na starość miał kto jej szklanke wody podać. Wyrazy współczucia dla potomstwa.
Gnębiła swoich pracowników, psychicznie i wielu tego nie wytrzymalo wtym ja. Z tego co wiem juz nie pracuje.
Powrót do góry

Bakalia

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojoj nie straszcie tak Uśmiechnięta mi się jeszcze nie zdarzyło mieć kobiety szefa - sami panowie.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja napiszę, że miałam szefa - kobietę. I powiem, że była lepsza niż niejeden szef- facet. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

bo to po prostu kwestia osobowości, podejścia do pracownika i trochę życzliwości jak na mój gust.
Jestem w trakcie wypełniania formularza zgłoszeniowego do konkursu http://www.darboven.pl/idee_grant/index.html
Tak sobie myślałam, że jeśli udałoby się wygrać pieniądze na rozkręcenie firmy to życzyłabym sobie dobrych relacji z pracownikami, to jedna z rzeczy która by mnie w efekcie usatysfakcjonowała. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Kachna

PostWysłany: Czw 26-08-2010, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo dobre podejście, oby nie zmieniło sie po kilku latach prowadzenia firmy.
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 26-08-2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piwonia napisała:
bo to po prostu kwestia osobowości, podejścia do pracownika i trochę życzliwości jak na mój gust.
Jestem w trakcie wypełniania formularza zgłoszeniowego do konkursu http://www.darboven.pl/idee_grant/index.html
Tak sobie myślałam, że jeśli udałoby się wygrać pieniądze na rozkręcenie firmy to życzyłabym sobie dobrych relacji z pracownikami, to jedna z rzeczy która by mnie w efekcie usatysfakcjonowała. Uśmiechnięta

I jak Piwonia udało się coś ? Uśmiechnięta
Dobre relacje to podstawa. W końcu większość naszego "efektywnego" czasu w ciągu dnia spędzamy właśnie w pracy. Czasem, a może i często więcej niż z własną rodziną czy przyjaciółmi. Szkoda go marnować i utrudniać sobie wzajemnie życie.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

niuniasek

PostWysłany: Wto 28-09-2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej, pracuję niedaleko Kamandy Lwowskiej na Foksalu w Warszawie i mam do zorganizowania male spotkanie - obiad po szkoleniu. Czy to miejsce będzie odpowiednie? Wiecie, tak mniej oficjalnie, bez krawata.
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W swoim życiu miałem dwie szefowe. Super sprawa, nie zazdrościły mi zalet, nie kwestionowały mojego autorytetu w sprawach technicznych, chętnie zostawiały na moich barkach interes, wiedząc (i słusznie), że nikt nie poprowadzi go lepiej ode mnie. Byłem suto wynagradzany (bez podtekstów) i doceniany. Hmmm....A teraz ? Teraz są moimi klientkami. Można nawet powiedzieć, że jedzą mi z ręki Uśmiechnięta

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

raptor napisała:
W swoim życiu miałem dwie szefowe. Super sprawa, nie zazdrościły mi zalet, nie kwestionowały mojego autorytetu w sprawach technicznych, chętnie zostawiały na moich barkach interes, wiedząc (i słusznie), że nikt nie poprowadzi go lepiej ode mnie. Byłem suto wynagradzany (bez podtekstów) i doceniany. Hmmm....A teraz ? Teraz są moimi klientkami. Można nawet powiedzieć, że jedzą mi z ręki Uśmiechnięta

Czyli sobie je "wychowałeś" Złośliwa
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 11-10-2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nieeeee....Kupują u mnie jedzenie Bardzo szczęśliwa

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

GosiaW30

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 31-10-2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja napiszę tak: Od 4 lat jestem kobietą szefem dla 10-cio osobowego zespołu. Podjęłam się tego zadania, choć nie miałam kompletnie żadnego doświadczenia w kierowaniu ludźmi, ale dziś wiem, ze udało się.
Zaczęłam od bardzo prostej rzeczy, a mianowicie zrobiłam spotkanie, na którym określiłam cele. Czyli każdy odpowiedział sobie na pytanie, w jakim celu tu pracuje, czy tylko po to aby wziąć wypłatę, czy również po to aby zrealizować powiedzmy dany plan a przy tym czegoś się nauczyć, doświadczyć. Pracownicy chyba byli zaskoczeni, ponieważ to skostniała instytucja i każdy sobie rzepkę skrobie (powiedzmy). Relacje bywały różne, ale najważniejsze jest to, żeby uświadomić ludziom, że praca zespołowa przynosi efekty. To tak w dużym skrócie. No i szacunek, kilka osób jest starszych ode mnie, a od nich można się wiele nauczyć Uśmiechnięta Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

floo

PostWysłany: Pon 01-11-2010, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam szefa i kobiete i mężczyzne - nie widziałam kłopotu w relacjach kobieta- facet.

Ale jeżeli chodzi o szefa to lepiej wspólpracowało mi sie z mężczyzną...ogólnie zawsze lepiej pracowało mi się z facetami Złośliwa
Powrót do góry

Kachna

PostWysłany: Czw 04-11-2010, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Predyspozycje do kierowania zespołem pracowników nie sa domeną żadnej z płci. Ale zależą od ctypu osobowości. Tego tez mozna się nauczyć.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: