Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta jako szef.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MTD

PostWysłany: Wto 25-10-2011, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jaki powinna mieć wizerunek kobieta "szef" by być szanowaną przez pracowników? Chodzi mi o wygląd profesjonalistki hmm odpowiedni dress code, savoir vivre itp.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

wonderofnature

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 25-10-2011, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MTD napisała:
A jaki powinna mieć wizerunek kobieta "szef" by być szanowaną przez pracowników? Chodzi mi o wygląd profesjonalistki hmm odpowiedni dress code, savoir vivre itp.

Wygląd, ubiór itp. mają mniejsze znaczenie niż profesjonalizm w sensie wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Nawet najlepiej ubrana kobieta nie musi być szanowana.

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

MTD

PostWysłany: Sro 26-10-2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z tym w 100%. Jednak wydaje mi się, że wizerunkiem osobistym można wzmocnić ten efekt i odbiór jako profesjonalnego szefa Kobiety. Z doświadczenia a także z obserwacji wiem, że nie tylko wiedza jest na pierwszym planie. Poza tym, za wizerunkiem idzie też zaufanie.

A co drogie kobiety myślicie o dokształcaniu się w tych tematach tzn. dress code, savoir vivre czy np. business make-up? Może uczestniczyłyście w jakimś kursie lub szkoleniu i chciałybyście podzielić się jakimiś spostrzeżeniami?
Powrót do góry

frania

PostWysłany: Czw 29-12-2011, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kobieta, czy facet to właściwie bez różnicy.
Ważne jest to jakim człowiekiem jest ta osoba.
Szef to bardzo odpowiedzialne stanowisko, powinna je zajmować tylko i wyłącznie osoba kompetentna, dojrzała emocjonalnie, opanowana, sprawiedliwa, samodzielna.
Bez tych cech osoba nie powinna nigdy zajmować takiego stanowiska bo narobi więcej szkody niż pożytku.
Szefem przede wszystkim powinna być osoba DOJRZAŁA EMOCJONALNIE.
Gdy tego brakuje...
Gdy zaczynałam pracę, zawsze myślałam że na takie stanowiska dostają się tylko i wyłącznie osoby Dorosłe. Słowo szef zawsze kojarzyło mi się z Autorytetem. Jakże głęboko można się pomylić.
Powrót do góry

Mononoke1981

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 26-08-2012, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdarzyło mi się dwukrotnie być kobietą-szefem. I zawsze lepiej mi się pracowało z kobietami niż z facetami. Nie wiem, bo nie chciałam tego głębiej analizować, ale może to kwesta jakiejś ukrytej agresji, ale ponoć... podcinałam facetom skrzydła. To było dawno temu i nie chcę do tego specjalnie wracać. Generalnie jednak wydaje mi się, że kobieta u nas zawsze musi bardziej się starać, żeby zapracować sobie na autorytet szefa. Facet z automatu ma z tym łatwiej
Powrót do góry

Dominika523

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 21-02-2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Takie dyskryminacje z moich obserwacji zdarzają się coraz rzadziej, ale jednak. Ciagle pozostaje taki szklany sufit mimo wszystko, który nie pozwala kobietom przebić się do góry.
Powrót do góry

nosleep

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 28-01-2014, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem szefem, ale z pracownikami mam świetny kontakt. Nie mam ich duzo - 3 Puszcza oko przyjaźnimy się. Puszcza oko

Podpis CZYTAJ REGULAMIN!
Ban za reklamę.
Więc.
Powrót do góry

renatazo

PostWysłany: Wto 02-12-2014, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W dzisiejszych czasach to normalka, kobiety które prowadzą duże projekty i rozwijają firmy widzi się praktycznie w każdej branży.
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 26-01-2015, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja szefowa mówi, że sobie sprawi takiego ipada z iSpot specjalnie stworzonego do biznesu z mnóstwem aplikacji biznesowych i to ma jej pomóc w pracy i zarządzania nami Uśmiechnięta
Na kontakt z nią nie narzekamy, o wszytskim nam mówi.
Powrót do góry

GolesLaWa

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 26-05-2015, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obiły mi się o uszy opinie, że jest dużo ciężej z szefem płci żeńskiej, bardziej wymagają i potrafią być służbistyczne.
Powrót do góry

audrey80

PostWysłany: Sro 01-03-2017, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam szefa kobietę i jest naprawdę bardzo w porządku. Poprzednio też miałam i też była w porządku. Także nie mam żadnych złych doświadczeń.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: