Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta jako szef.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 24-05-2010, 17:10    Temat postu: Kobieta jako szef. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślimy o otwieraniu własnej firmy, a czy spotkałyście się z jakimś negatywnym odbiorem kobiety-szefa w rozmowach z mężczyznami ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 24-05-2010, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, trochę z politowaniem. Większość kierowniczek, które znam mają naprawdę niezłe umiejętności, charakterystyczną osobowość i pewność siebie. Faceci chyba czują się spłoszeniu i zagrożeni. Chociaż czasem mam wrażenie, że chodzi o władze.

Ps. Gdzieś już podobny temat jest.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 24-05-2010, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja osobiście szefa-kobiety nie miałam, ale mialam menagera-kobietę i wg mnie z mężczyznami taka osoba radzi sobie całkiem dobrze, natomiosta gorzej jeśli chodzi o relacji do podwładnych kobiet, zwłaszcza tych ładniejszych, madrzejszych itp.
Choć to i tak wszystko zależy do charakteru, profesjonalizmu kobiety szefa.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

docha84

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 09-06-2010, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam już szefów-mężczyzn i szefów-kobiety. Dla mnie to bez różnicy, bo to, czy ktoś się w tej roli sprawdza nie mieści się w spodniach, tylko w głowie, ale jednak nie ukrywam, że kobiety mimo wszystko są traktowane inaczej, szczególnie młode kobiety. Pracownikom wydaje się, że taka "młoda gówniara" na niczym się nie zna i na swoje stanowisko trafiła w niekoniecznie prawy sposób....
Tak czy inaczej, sama mam zamiar być szefem Puszcza oko nie wiem jak to będzie, ale mam nadzieję, że będzie Puszcza oko
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 09-06-2010, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Docha84, zgadzam się, Co do "młoda gówniara", to to jest straaaasznie nagminne.
Zresztą, nie musi być na stanowisku kierowniczym, żeby było takie gadanie.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 10-06-2010, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Spotkałem się z negatywnym odbiorem kobiety-szefa w rozmowach z mężczyznami. Wynikało to z braku doświadczenia w kierowaniu zespołami ludzi oraz braku elementarnej wiedzy u tej pani, co wyszło bardzo szybko w praktyce.
Atmosfera była powiem oględnie - kwaśna, bowiem podlegli pracownicy wiedzieli więcej i potrafili więcej niż ich szefowa. A klienci firmy bardzo szybko odczuwali skutki decyzji owej pani na własnej skórze.
Za to jej następczyni, osoba niewiele starsza, znakomicie poradziła sobie na tym samym stanowisku. Zatem nie kiecka albo gacie, tylko wiedza i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych. A jak szefowa jest na dodatek niezła laska - to tylko facetom się cieszyć i modlić aby w lecie wysiadła w jej gabinecie klima. Śmiejąca się
Powrót do góry

docha84

PostWysłany: Wto 15-06-2010, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To równie dobrze mogło mieć miejsce w przypadku szefa mężczyzny, bo tutaj niekoniecznie o płeć chodziło, a o predyspozycje, doświadczenie, zdolności.
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 15-06-2010, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

docha84 napisała:
To równie dobrze mogło mieć miejsce w przypadku szefa mężczyzny, bo tutaj niekoniecznie o płeć chodziło, a o predyspozycje, doświadczenie, zdolności.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Śmiejąca się
Wątek dotyczy ocen kobiety-szefa więc podałem konkretny przykład wraz z resume .
W innych, które dotyczą paskudnych samców, nie neguję, iż debile w spodniach też chodzą po ziemi.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 15-06-2010, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam raz szefa-kobietę.
Straszna zołza, sama się myliła a u innych nie tolerowała najmniejszego błędu. Wrzaskiem próbowała udowodnic że ona jest panią Przewraca oczami.

W sumie to było ucieleśnienie stereotypu głupiutkiej blondynki, z tym że ona była jeszcze jędzą Złośliwa.
Powrót do góry

Perfacja

PostWysłany: Wto 15-06-2010, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam kiedyś dwoje szefów jednocześnie, tzn Dyrektorkę oddziału i "nad nią" prezesa firmy.
Dyrektorka faworyzowała facetów, prezes dziewczyny. Gdy któraś z nas miała jakiś problem - uderzała od razu do prezesa, bo było pewnym, że u dyrektorki nic nie załatwimy. Ogólnie dziwne zasady panowały w tamtej firmie.

W chwili obecnej na szczęście dużo sie pozmieniało i to ja czasami pełnię funkcję szefowej. W naszej firmie są sami mężczyźni, więc nie ma mowy o faworyzowaniu kogokolwiek ze względu na płeć hehe.
Nie ukrywam jednak, że minimalnie lepszy kontakt mam z rówieśnikami niż ze starszą kadrą.
Powrót do góry

Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 18-06-2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ok nie ma tendencji w takim razie. Każdy ma własne preferencje i doświadczenia.

Ale nie zniechęci mnie to do zakładania własnej firmy i już. Odpowiedni dobór pracowników i lecimy Uśmiechnięta
i grunt to współpraca i pozytywa atmosfera w pracy Uśmiechnięta
Powrót do góry

docha84

PostWysłany: Pią 18-06-2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Śmiejąca się
Wątek dotyczy ocen kobiety-szefa więc podałem konkretny przykład wraz z resume .
W innych, które dotyczą paskudnych samców, nie neguję, iż debile w spodniach też chodzą po ziemi.

Owszem umiem, a Ty?
sam napisałeś:
Cytat:
Spotkałem się z negatywnym odbiorem kobiety-szefa w rozmowach z mężczyznami. Wynikało to z braku doświadczenia w kierowaniu zespołami ludzi oraz braku elementarnej wiedzy u tej pani, co wyszło bardzo szybko w praktyce.

więc nie wynikało to z płci, a z braku doświadczenia, sam to napisałeś.

Piwonia, próbowałaś robić test predyspozycji zawodowych?
Powrót do góry

Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

docha84 napisała:

Piwonia, próbowałaś robić test predyspozycji zawodowych?

Ho ho. To mnie zaskoczyłaś.. no powiem szczerze, że nie przypominam sobie nic takiego tyle tylko co sama jestem w stanie wywnioskowac znając swój charakter. Uśmiechnięta
A znasz jakiś ?
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Atmosfera była powiem oględnie - kwaśna, bowiem podlegli pracownicy wiedzieli więcej i potrafili więcej niż ich szefowa.

Takie coś występuje bardzo często i to niezależnie od tego czy szefem jest kobieta czy mężczyzna. Puszcza oko Ile to już razy słyszałam coś w stylu "od tego mam pracowników, żeby za mnie myśleli". Śmiejąca się

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

docha84

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piwonia napisała:
Ho ho. To mnie zaskoczyłaś.. no powiem szczerze, że nie przypominam sobie nic takiego tyle tylko co sama jestem w stanie wywnioskowac znając swój charakter. Uśmiechnięta
A znasz jakiś ?

Tu jest taki krótki: http://www.finansekobiet.org.pl/docs/75
u mnie wyszło, że jestem stworzona na szefa Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: