Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta na giełdzie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TobiaszMalinski

PostWysłany: Sro 07-12-2011, 14:23    Temat postu: Kobieta na giełdzie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
zastanawiam się od jakiegoś czasu, dlaczego tak mało kobiet zajmuje się inwestycjami giełdowymi. Z moich dotychczasowych rozmów z różnymi kobietami wynikają różne powody:
- zbyt duże ryzyko,
- kobiety zarabiające czują się mniej seksi,
- brak wiedzy umożliwiającej podjęcie inwestycji giełdowych.

Mężczyźni z kolei uważają, że inwestycje giełdowe przypominają wojnę i porównują giełdę do armii, w której też jest mało kobiet Uśmiechnięta.

A może niskie (choć ostatnimi czasy rosnące) zainteresowanie kobiet giełdą wynika z jej błędnego obrazu stworzonego właśnie przez mężczyzn? Ślęczenie przed monitorem oraz podejmowanie decyzji graniczących z hazardem, to wszystko sprawia, że obraz inwestycji giełdowych stał się mocno wypaczony.

A co Wy drogie Panie, myślicie na ten temat? Czy któraś z Was zajmuje się inwestycjami giełdowymi?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

emylli

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chociaż oglądam programy giełdowe to jednak obszar wiedzy mnie nadal przerasta. Drugi powód brak funduszy.

Podpis Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
Powrót do góry

Kamillka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Giełda jest jak dla mnie zbyt skomplikowana, nie mam pojęcia o wzrostach i spadkach. Nie mam też pieniędzy, żeby założyć jakąkolwiek lokatę a co dopiero mówić o inwestowaniu na giełdzie.

Podpis Wyczekiwany z wielkim utęsknieniem,
wśród tylu dni i tylu godzin,
a jednak krzykiem, nie milczeniem,
ogłasza światu cud narodzin.
Powrót do góry

TobiaszMalinski

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A gdybyście miały okazję do nauczenia się inwestowania od kogoś(lub z czegoś) kto umiałby te wszystkie na pozór zawiłe zagadnienia przystępnie wytłumaczyć skusiłybyście się?
Powrót do góry

Kamillka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

TobiaszMalinski napisała:
A gdybyście miały okazję do nauczenia się inwestowania od kogoś(lub z czegoś) kto umiałby te wszystkie na pozór zawiłe zagadnienia przystępnie wytłumaczyć skusiłybyście się?

Raczej bym nie skorzystała z takiej oferty.

Podpis Wyczekiwany z wielkim utęsknieniem,
wśród tylu dni i tylu godzin,
a jednak krzykiem, nie milczeniem,
ogłasza światu cud narodzin.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 15:58    Temat postu: Re Kobieta na giełdzie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kobiety są dużo mniej zdolne do ryzyka niż mężczyźni.
Kobieta posiadająca większą sumę myśli na co to wydać, a facet gdzie zainwestować, żeby mieć jeszcze więcej. Puszcza oko
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 22:59    Temat postu: Re Kobieta na giełdzie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

- kobiety zarabiające czują się mniej seksi,

Śmiech do łez

Zgadzam się z Dzastkiem - jak dla mnie to za duże ryzyko. Wolałabym zainwestować pieniądze w inny sposób.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 09-12-2011, 6:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja się troszkę bawię na giełdzie. Bardzo szczęśliwa
Zafascynował mnie kolega w pracy.
Lubię takie ryzyko.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

TobiaszMalinski

PostWysłany: Sro 14-12-2011, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
A ja się troszkę bawię na giełdzie. Bardzo szczęśliwa
Zafascynował mnie kolega w pracy.
Lubię takie ryzyko.

I jak wrażenia? Długo już inwestujesz?
Powrót do góry

piaskowa

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 19-12-2011, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja inwestowałam na giełdzie rok, zrezygnowałam, bo za bardzo mnie wciągnęło, nic innego nie robiłam tylko patrzyłam co się dzieje na giełdzie.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 19-12-2011, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I jak wrażenia? Długo już inwestujesz?

Inwestuje dopiero 9 miesięcy. Jak na razie kupiłam tylko jeden rodzaj akcji, na więcej nie było mnie stać. Zobaczymy co czas przyniesie.
Niestety trzeba być cierpliwym.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

marcela00

PostWysłany: Wto 20-12-2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dopiero zaczynam, a ponieważ kapitał mam jeszcze mały to na razie traktuje to jako dorobienie sobie na jakieś drobne wydatki. Puszcza oko

Uwagi  Emotka nie zastępuje kropki.
adzia88.
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 27-01-2014, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w rodzinie praca na giełdzie jest czymś normalnym. Aczkolwiek faktycznie zajmuje się tym tata i brat. Mnie to zupełnie nie kręci, ale może gdybym nie miała żadnej opcji na pracę to i tym bym się zajęła. Kto wie może by i dobrze szło.
A znam kobietę, która razem z mężem przez spory czas zajmowali się inwestowaniem na giełdzie. Teraz ona zajmuje się tym zawodowo.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

nosleep

Zodiak: Baran
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 28-01-2014, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zarabiam dość nieźle i nie raz myślałam o inwestawaniu na giełdzie czy w inwestowaniu w waluty, ale nie mam wystarczajacej wiedzy ani doswiadczenia.

Podpis CZYTAJ REGULAMIN!
Ban za reklamę.
Więc.
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 28-01-2014, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest kilka dobrych książek na ten temat. Wiadomo lepiej się to czyta jak już cokolwiek się podziałało samemu na czuja.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: