Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kominek w domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Budowa i Remont
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tulipanek

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 07-12-2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy kominek z płaszczem wodnym.
Uwielbiam ten wynalazek. Inaczej rachunki za gaz
by nas zabiły.... Smutna
A z doświadczenia znajomych wiem, że kominek
z rozprowadzonym nawiewem ciepłego powietrza
faktycznie brudzi ściany wokół tych kratek.
Dlatego od razu wybraliśmy z płaszczem wodnym. Uśmiechnięta
Z tego co wiem wkład jest droższy ale odpada malowanie
ścian po zakończeniu sezonu grzewczego.. Puszcza oko
Do mycia szyby kupiliśmy spray w markecie budowlanym
i naprawdę schodzi bez problemu. Uśmiechnięta

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 07-12-2007, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam kominki w kazdym pomieszczeniu, nawet w przedpokoju i w kuchni Bardzo szczęśliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tulipanek a dużo Wam poszło drewna do kominka w sezonie grzewczym? Podejrzliwa I jeśli mogła byś zdradzić czy ogrzewasz kominkiem cały dom? tzn. wszystkie pomieszczenia? No i ile w sumie to jest metrów k.w.?

Taka wś! jestem bo sama się nad taką opcją zastanawiam, a słyszałam już bardzo różne opinie na temat kominków z płaszczem wodnym.

Aaaa i jeszcze jedno pytanko. Uśmiechnięta Jakim drzewem palicie w kominku? Brzozą czy Dębem, a może jeszcze innym? Podejrzliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w sumie nie słyszałam nic złego o kominkach z płaszczem wodnym - ale słyszałam, że kominki z nawiewem powietrza okropnie brudzą ściany. Niezdecydowana
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi rodzice mają kominek z nawiewem powietrza i ściany sa czyściutkie! Bardzo szczęśliwa Nie ma z nim żadnego problemu... może jeśli ktos pali w kominku nieodpowiednim drewnem to może się kopcić ale jeśli pali się suchym, liściastym drzewem problemów być nie powinno. Puszcza oko

A co kominków z płaszczem wodnym, jedyne co złego o nich słyszałam to to, że kasa jaką wyda się na drzewo równa się z tym co by wydało się na gaz... nie wiem sama,... w końcu i drzewo i gaz są bardzo drogie... Przewraca oczami

Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Moi rodzice mają kominek z nawiewem powietrza i ściany sa czyściutkie! Bardzo szczęśliwa Nie ma z nim żadnego problemu... może jeśli ktos pali w kominku nieodpowiednim drewnem to może się kopcić ale jeśli pali się suchym, liściastym drzewem problemów być nie powinno. Puszcza oko

A co kominków z płaszczem wodnym, jedyne co złego o nich słyszałam to to, że kasa jaką wyda się na drzewo równa się z tym co by wydało się na gaz... nie wiem sama,... w końcu i drzewo i gaz są bardzo drogie... Przewraca oczami

Otóż moja Ulciu ja ogrzewam kominkiem ok. 200 m powierzchni domu. Parter+poddasze użytkowe. Kominek nie ma płaszcza wodnego -ale mój sprytny mężulek zrobił coś na ten kształt. Sprawdza się świetnie. W sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 6 m drewna dębowego (u nas koszt ok. 100 zł za m przestrzenny). Czyli zdecydowanie mniejszy koszt niż ogrzewanie gazem.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oooo to bardzo niewiele. Bardzo uśmiechnięta
Sąsiad rodziców (typowa sknera) wyliczał mi, ze koszt drewna jeśli chcę zeby w domu było cieplutko jest tak duży, że równa sie prawie rachunkom za gaz.

Dzięki za info Dotka. Puszcza oko

Sama nie wiem czy zdecyduję się na takie rozwiązanie ale warto się zastanowić. Puszcza oko

Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 08-12-2007, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sie ciagle zastanawiam nad kominkiem,mąz jest przeciwny Bardzo smutna

a ja bym bardzo chciała,on twierdzi,ze że to drogi gips Skonsternowana
Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 10-12-2007, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To będzie nasza pierwsza zima w domu, więc
jeszcze nie mamy rozeznania. Ale też coś o 6 mkw
słyszeliśmy na zimę.....
Generalnie nejlepsze jest podobno drewno twarde: dębina, akacja itp.

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-12-2007, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i już wiem, ze nie będziemy mieli kominka z płaszczem wodnym.
Mamy piec gazowy i dodatkowe ogrzewanie pociagnięte z fermy, więc trzeci rodzaj ogrzewania byłby chyba przesadą. Puszcza oko
Ale już sie nie mogę doczekać jak sobie będziemy siedzieć przed kominkiem w zimowe wieczory... Zakochany

Dziewczyny a mogła bym prosić Was o fotki swoich kominków. Albo jakichś innych...
Teraz jestem na etapie wyboru kominka i jakoś pomysłów mam mało..
Chcę żeby był prosty i klasyczny, bez żadnych udziwnień... podobają mi sie kominki z piaskowca ale słyszałam, że dosyć często sie brudzą a jak juz sie ubrudzą to cieżko jest piaskowiec doczyścić... Przewraca oczami

Aaaa... i jeszcze jedno. Jakie macie szyby kominkowe? Podnoszone do góry czy otwierane "bocznie"? Podejrzliwa Uśmiechnięta

Powrót do góry

NINKA

PostWysłany: Wto 11-12-2007, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

KOMINEK W DOMU to moje marzenie!Ale juz wiem ze ubezp za dom jest wtedy wysokie! Przewraca oczami Nie wiem jeszcze jakie sa ceny ale zawsze marzylam o kominku! Przewraca oczami
Powrót do góry

sylwii-79

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 11-11-2008, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Prowadzę z mężem małą firmę zajmujemy się budowa kominków.Jeśli macie jakies pytania bardzo chętnie odpowiemy.

Podpis Jak masz miękkie serce to miej twarda d...
Powrót do góry

Wurzel

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 15-07-2011, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy masz tez wiedze nt biokominków?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Budowa i Remont Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: