Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Komplet pościeli..
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 02-09-2008, 12:02    Temat postu: Komplet pościeli.. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i w końcu ja staję przed dylematami urządzania mieszkanka Uśmiechnięta

Chcemy kupić pościel-kołdra, dwie poduszki i dwa jaśki. Kołdrę raczej taką średniej grubośi..
Zupełnie się na tym nie znam, nie wiem, które wypełnienie jest najlepsze.
Jakie macie pościele i które są najlepsze?? Podejrzliwa

A..i powłoczki. Kora to już chyba przeszłość, co? Teraz frotte czy jak? Dodam, że satyna u nas odpada Przewraca oczami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 02-09-2008, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Arti...
Ja obecnie w domu mam taka posciel specjalna z wielbladow- czy jakos tak. Pewnie wiekszosc z WAS wie o czym pisze, jak sprawdze dokladnie to podam. Nie chodzi o to, ze mam ja ze zwierzat, tylko z welny....
Ale to spory wydatek.
Jak dla mnie kora najbardziej sie sprawdza i ja bardzo lubie posciele z kory.
Mysle, iz sama musisz sie zastanowic jaka chcesz, bo tutaj chodzi o wygode.
Zastanow sie, czy chcesz miec z polowkiem posciel razem- czy osobno. Chodzi mi o przykrycie- koldre. Jak dla mnie bardzo ciekawy wybor jest w Ikea. Poscieli i roznych poduszek i roznych wielkosci- do tego mozecie sami wszystko dotchnac, przylulic glowe, wiec....nie ma tam poscieli z kory, wiec moze cos wpadnie Wam w oko. Mi sie strasznie podobaja.

Podpis ...Śpiewamy bluesa, bo czwarta nad ranem
Tak cicho, by nie zbudzić sąsiadów ....
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 02-09-2008, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Arti ja mam kołdrę i jaśka i poszewkę z Ikei właśnie. Co do kołdry, to jestem bardzo zadowolona. Jest cieniutka, lekka i do tego ciepła.
Co do poszewek, to ja jestem fanką kory od dawna. Ma tą zaletę, że nie trzeba prasować. Od razu po wyschnięciu można powlekać i do spania. spi1

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie znoszę kory - jest feee i już.

Za to zgodzę się z dziewczynami, że Ikea ma spory wybór - pościeli, poszewek czy prześcieradeł. Mam od wielu lat pościel z Ikei. Kołdra jedna ma już 8 lat i jest świetna, drugą kupiłam niedawno - rok temu i też się świetnie sprawdza.

Kołdra oprócz wypełnienia z naturalnych rzeczy, może być wypełniona sztucznymi rzeczami. Tego nie polecam. W Ikei znajdziesz tanie kołdry z puchu i pierza. Puch tańszy, lżejszy i cieplutki - więc droższy. Ale moja pierwsza kołdra była bardziej z pierza niż z puchu. Bardzo dobrze się sprawdziła i polecam. Obecna jest prawie tylko z puchu i jest cienka bardzo, ale mi w niej gorąco - nawet nie wiem czy nie za gorąco.

Jeśli chodzi o poduszki - jest podobnie. Wszystkie mają ten sam wymiar, ale możesz kupić bardzo wypchane i np. tylko puchem wypchane, wtedy poduszka będzie bardzo płaska.

Jeśli chodzi o pościel, satynowa jest w Ikei - ale nie tylko. Można tam komplet poszewek kupić za 40zł, i naprawde ładne wzory. Ja kupiłam dwa dni temu białą pościel - jest śliczna, ma delikatną fakturę, zapłaciłam 140zł. Ale była też inna dość ładna, też biała za około 90zł. Nie wiem czy w ogóle biała pościel Ci się podoba, mnie zachwyca. Znajdziesz tam ze 40 róźnych rodzajów wzorów i kolorów. Na pewno coś dla siebie znajdziesz.

Na koniec doradzę kupno kołdry 200cm x 200cm, a nie 150cm x 200cm. Jest dla 2 osób zdecydowanie bardziej praktyczna. Moj M. ma 150, ja mam 200 - u niego często któremuś z nas brakuje;-). Do tego zakup 2 podusie.

Dodam jeszcze, że w Ikei są dwa rozmiary pościeli:
- poszwa na kołdrę 150x200 i jedna poszewka na poduszkę 50x60
- poszwa na kołdrę 200x200 i dwie poszewki na poduszkę 50x60.

Jak masz jeszcze pytania, wal śmiałoPuszcza oko

Dołączone po 2 minutach 10 sekundach:

Ahhh, zapomniałam. Jeśli chodzi o prześcieradło - polecam takie naciągane z gumką - może być frotte, jest przyjemne w dotyku, ale nie każdy lubi (i jest mniej eleganckie), może też być normalne materiałowe. W Ikei dostaniesz zwykłe materiałowe - zarówno naciągane z gumką, jak i zwykłe proste.

Prześcieradła frotte najczęściej kupuję w Conforamie, to tani sklep a wybór jest przedni.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Co do poszewek, to ja jestem fanką kory od dawna. Ma tą zaletę, że nie trzeba prasować. Od razu po wyschnięciu można powlekać i do spania. spi1

Ja zwykłej bawełnianej też nie prasuję Uśmiechnięta No jeszcze nie oszalałam, żeby prasować pościel, to tak jakbym miała prasować bieliznę. Ładnie rozwieszę i jest spoko, a za kora nie przepadam. Zgodzę się co do Ikei. Mają bardzo duży wybór, ja oczywiście na drogie pozwolić sobie nie mogłam, ale te za 30-40 zł komplety poszewek już są bardzo fajne.
Powrót do góry

roksiakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ona . napisała:
Ja zwykłej bawełnianej też nie prasuję Uśmiechnięta No jeszcze nie oszalałam, żeby prasować pościel, to tak jakbym miała prasować bieliznę. Ładnie rozwieszę i jest spoko,

Tak jak i ja Bardzo szczęśliwa

Ja kupiłam kiedyś w Carrefourze 2 poduszki - za 1 zapłaciłam ciut ponad 20 zł. Takie były super duże - puchate na początku. Potem ( po jakimś miesiącu) je wyrzuciłam - zrobiły się z nich szmaty Zszokowana

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie dziewczyny.
Poduszki z Ikei są warte zakupu? Tzn czy są lepsze niż takie z innych sklepów, bo ja też kupiłam w tamtym roku w którymś ze sklepów, ale szybko się zrobiły 'nalesniki'. Zastanawiam się jak to jest z tymi z Ikei.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ona . napisała:
Ja zwykłej bawełnianej też nie prasuję Uśmiechnięta No jeszcze nie oszalałam, żeby prasować pościel, to tak jakbym miała prasować bieliznę.

No to ja oszalałam, bo nie wyobrażam sobie niewyprasowanej pościeli Puszcza oko Fuj !!!

Kołdry mamy z IKei i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poduszki nie używam.
Co do pościeli to mam wszystkie bawełniane z Ikei- uwielbiam je, bo są cieniutkie, dobrej jakości, mają fajne wzornictwo i są niedrogie Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam 4 sztuki;-). Tzn. 2 w domu i dwie u mojego M., który po mnie oddziedziczył. Jedna ma 8 lat, druga ma lat 2, pozostałe dwie dopiero 1,5 roku. Wszystkie trzymają się świetnie, chyba najlepiej ta co ma 8 lat;-).

Dołączone po 1 minucie 17 sekundach:

Ja też śpię w wyprasowanej, jest wtedy po prostu fajna. Taka sztywna i świeża się wydaje;-).
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martii napisała:
Ja też śpię w wyprasowanej, jest wtedy po prostu fajna. Taka sztywna i świeża się wydaje;-).

Ja jeszcze do szafki z pościelą powsadzałam dużo mydełek i dzięki temu pościel bosko pachnie Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mmm! Super pomysł. Skorzystam;-).
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja używam tylko pościeli bawełnianej Uśmiechnięta Mam jeszcze sporo kompletów satynowej ale to tylko i wyłącznie na lato, gdyż chłodzi. Mój małż za nią nie przepada, gdyż uważa że zjeżdża mu z łóżka Złośliwa

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 03-09-2008, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi się marzy jeden komplet satynowej. Zakochany
Ale nie wiem jakby mi się pod tym spało.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 13-09-2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam więcej pościeli z kory, ale mam również i bawełnianą. No i bawełnianą zawsze prasuję Uśmiechnięta
Powrót do góry

kate74

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 23-03-2009, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Duża kołdra to fajna sprawa. My mamy normalną i zawsze komuś brakuje:)
Natomiast pościel - dla mnie najlepsza z kory. Mam bawełnianą, ale prasowanie na desce to mordęga.
Satynowa jest nie dal mnie - za zimna w dotyku.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: