Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kosmetyki apteczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kosmetyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natala

PostWysłany: Nie 31-07-2016, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupuję w aptece pod blokiem. Nie są drogie i powszechnie dostępne, więc na pewno bez problemu dostaniesz. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

korneliap

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pią 12-08-2016, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nefja napisała:
Ja właśnie wybieram się po te polecane przez Was kosmetyki z Elodermu. Chętnie je przetestuję, bo teraz latem bardzo łatwo o przesuszającą się skórę.

A stosowałaś może ten żel do mycia od jakiego wieku mogę myc nim synka? Tez ma strasznie przesuszoną skórę nawet ostatnio podrażnienia się pojawiły i nie chce zniknącSmutna
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Wto 30-08-2016, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Można je bezpiecznie stosować już od pierwszych dni życia, więc śmiało. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Nefja

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 30-08-2016, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiście ten Eloderm dla siebie kupiłam, bo córka nie ma problemów ze skórą. Farmaceutka powiedziała, że bez problemu i dla córki mogę ich używać, bo jak napisała Natala, większość jest od pierwszych dni życia, a każdy jest odpowiedni dla dzieci. Możesz też połączyć kilka kosmetyków. Sama mam żel i balsam do ciała, szybsze efekty dają razem.
Powrót do góry

CookieMonster

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 30-08-2016, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To prawda, najlepiej stosować kilka produktów na raz. Sama tak robię. Co do balsamu to polecam oczywiście nakładać go od razu po kąpieli/prysznicu Uśmiechnięta Wtedy daje najlepszy efekt
Powrót do góry

Nefja

PostWysłany: Czw 15-09-2016, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od kiedy zaczęłam używać Elodermu, to większą wagę przykładam do składu kosmetyków. Okazuje się, że mniej zazwyczaj znaczy lepiej, w sensie mniej szkodliwej chemii. Chyba dojrzałam już do decyzji, żeby świadomie dbać o siebie, szampon też dokupiłam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

CookieMonster

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 16-09-2016, 5:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natura zawsze była lepsza dla nas. Dlatego ja teraz też sięgam jedynie po apteczne kosmetyki do pielęgnacji oczywiście. I skóra mi za to dziękuje każdego dnia Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

sunnnyday

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 26-10-2016, 4:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma czegoś takiego jak "kosmetyki apteczne".

Apteka/drogeria/supermarket jako kanał sprzedaży to jest czysto komercyjny i marketingowy wybór producenta.

Obojętnie, gdzie kosmetyk jest sprzedawany, wszystkich dotyczą takie same przepisy prawne, takie same zasady rejestracji, takie same restrykcje co do składu etc.

I obojętnie, gdzie kosmetyk jest sprzedawany: wszędzie jest masa byle czego, i wszędzie znajdą się perełki.
W drogeriach nieraz produkty ich marek własnych mają o niebo lepsze składy niż wiele "markowych kosmetyków aptecznych"!!!

Choćby w sieci na R. można kupić ich produkty marki własnej dla dzieci mające składy dużo lepsze i bardziej "naturalne" niż choćby tak intensywnie reklamowany tu Eloderm.

Ów Eloderm:
- ma w niby to łagodnym żelu do mycia całkiem silny detergent, Disodium Laureth Sulfosuccinate
- proponuje emulsję do kąpieli praktycznie napakowaną olejem, szkoda tylko, że... mineralnym. Podejrzliwa Krem tak samo.
- wszędzie wrzucił jako konserwant Phenoxyethanol, co oznacza, że jak już ktoś zdecyduje się to kupić, to nie powinien stosować całej serii, bo łatwo przekroczyć na skórze maksymalne dozwolone stężenie tego konserwantu.
- a do kremu dołożył jeszcze pochodną formaldehydu (2-Bromo-3-Nitropropane-1,3-Diol), i absolutnie nie stosowałabym czegoś takiego zwłaszcza u dzieci (u siebie też unikam).

Tak więc wierzenie w to, że jest jeśli kosmetyk jest sprzedawany w aptece to znaczy, że jest "naturalny", "bezpieczny", "zdrowy" jest, jak widać choćby po tych przykładach, po prostu skrajną naiwnością. Podejrzliwa

Dla dobra własnego i dzieci warto nauczyć się więc czytać składy, a nie powtarzać reklamowe hasełka bez podstaw i wyrzucać pieniądze w błoto... przepraszam, w parafinę Złośliwa
Powrót do góry

pankejk

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 27-04-2017, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja często sięgam po apteczne dermokosmetyki, co ciekawe polskie marki są dość tam dość konkurencyjne na tle słynnych francuskich i cenowo i składem. Nie w każdej aptece wiadomo da się trafić, ale często panie są naprawdę kompetentne, dają dużo próbek, miałam robioną diagnostykę skóry i tak już 'na boku' doradziła mi jeszcze szczoteczkę elektryczną do oczyszczania twarzy, i rzeczywiście chociażby pory są o wiele mniejsze
Powrót do góry

zuza166

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 07-06-2017, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Te "apteczne dermokosmetyki" wcale nie są często tak dobre, jak nam się wydaje. A ich skład pozostawia wiele do życzenia.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Wto 07-11-2017, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz w aptece kupowałam cetaphil md dermoprotektor, pani mi doradziła bo mi strasznie schnie skóra na twarzy. Używam już jakiś czas i jest wart uwagi. No i nie zostawia tłustej warstwy wiec nadaje się pod makijaż
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Pią 17-11-2017, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam z tej serii emulsję micelarną do mycia. Jest fajna, bo bez mydła, więc nic a nic nie podrażnia, a dobrze nawilża.
Powrót do góry

Pelkaa

PostWysłany: Pon 21-05-2018, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupuję tylko w Superpharmie jak są promocje bo normalnie nie opłaca się. Jak porównuję sobie np ceny Cetaphilu w tej aptece i w innych to jest bardzo duża różnica i nie opłaca się tam kupowac po prostu
Powrót do góry

Idzia

PostWysłany: Pon 09-07-2018, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze wiedzieć, bo też używam cetaphil, więc sprawdzę tam ceny. Lubię krem cetaphil da ultra super u mnie sprawdza się pod makijaż, może dorwę na jakieś promocji Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kosmetyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: