Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kot drapie miejsce za miską po skorzystaniu z kuwety
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:01    Temat postu: Kot drapie miejsce za miską po skorzystaniu z kuwety Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie do posiadaczek kotów. Ogólnie mam mały problem z Benitem. Znaczy nie jest to problem, który strasznie zatruwa nam życie ale mimo wszystko jestem ciekawa, czy któraś z was też tak ma i z czym to się wiąże. Do rzeczy. Benito zaraz po skorzystaniu z kuwety idzie do miejsca gdzie ma miskie ( do innego pokoju) i zawsze, każdorazowo po załatwieniu się, odsuwa miskę z jedzeniem o jakieś 30 cm i drapie miejsce za miską. Robi tak około 5 minut kompletnie nie zważając na moje protesty, zachowuje się wtedy jak w totalnym transie.
Na podłodze mam płytki ( miske ma w holu) i nie denerwuje się że niszczy mi podłogę. Zastanawiam się tylko z czego może wynikać takie zachowanie. Pytałam weterynarza to mi nie umiał odpowiedzieć, powiedział mi tylko, że tym powinien zająć się behawiorysta ( ki diabeł?). Zaniechałam wizyty u behawiorysty, kimkolwiek on jest i postanowiłam zapytać was, czy kiedykolwiek wasze koty się tak zachowywały? Czy cokolwiek z tym robiłyście? Dodam, że jego zachowanie powtarza się za każdym razem kiedy wychodzi z kuwety po załatwieniu się.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moze jest wtedy głodny?
Moje też czasem kopią koło misek, ale nie przyuważyłam żeby to było po wyjściu z toi toia.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko zawsze tak robił?
Moja nawet jak jest głodna to nie drapie.
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
A moze jest wtedy głodny?
Moje też czasem kopią koło misek, ale nie przyuważyłam żeby to było po wyjściu z toi toia.

Właśnie nie jest to oznaką głodu, też o tym myślałam. Często się zdarza, że jest to po jedzeniu, więc niemożliwe żeby był głodny.

Dołączone po 1 minucie 6 sekundach:

Blondynka napisała:
ZieloneOczko zawsze tak robił?
Moja nawet jak jest głodna to nie drapie.

Nie zawsze, od jakiś 2-3 tygodni dopiero. Próbowałam sobie jakąś sytuację przypomnieć, która by go do tego pchnęła ale nie mam bladego pojęcia. Złośliwa

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może w tym miejscu coś było, co drapał?
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Może w tym miejscu coś było, co drapał?

Możliwie ale nawet jeśli było to już od dawna tego nie ma, bo on to robi codziennie od 3 tygodni. Złośliwa

Powrót do góry

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie znam się, ale jedno mi przyszlo do glowy. Moze sprobuj dac kuwete w miejsce gdzie kot drapie, czyli tam gdzie jest jedzenie.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sunflower napisała:
Nie znam się, ale jedno mi przyszlo do glowy. Moze sprobuj dac kuwete w miejsce gdzie kot drapie, czyli tam gdzie jest jedzenie.

Kiedyś już tak próbowaliśmy ale o mało nam się nie zesikał do miski. Złośliwa Z tym małym gnojkiem nigdy nic nie wiadomo, wolę nie próbować. Dzięki mimo wszystko za radę. Puszcza oko

Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie zmienilas mu żarcia ostatnio?

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A w kuwecie zakopuje to co zostawił? Złośliwa
Jedyne co przyszło mi do głowy to to, że koty instynktownie po załatwieniu "potrzeby" zawsze zakopują to co zostawiły lub wykonują ruchy podobne do zakopywania/"zadrapywania" pozostawionych nieprzyjemności. Twój może z tymi odruchami przenosi się pod miskę, bo tam jest znajome i bezpieczne mu miejsce. Puszcza oko

Kiedyś jeden z moich kotów po załatwieniu sprawy odchodził kilka metrów i dopiero po chwili wykonywał ruchy zakopywania. Spory kawałek od tego co zostawił. Złośliwa
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Czw 08-05-2014, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
A nie zmienilas mu żarcia ostatnio?

Nie, je cały czas to samo.

Cytat:
A w kuwecie zakopuje to co zostawił? Złośliwa
Kiedyś jeden z moich kotów po załatwieniu sprawy odchodził kilka metrów i dopiero po chwili wykonywał ruchy zakopywania. Spory kawałek od tego co zostawił. Złośliwa

Zakopuje. No on właśnie robi to co opisałaś. Fakt, że jego miska jest w sporej odległości od jego kuwety chyba mu nie robi specjalnej różnicy. Złośliwa Może rzeczywiście w tym miejscu czuje się bezpiecznie. Koty to są ciężkie stworzenia do rozgryzienia. Złośliwa

Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pią 09-05-2014, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Behawiorysta to osoba zajmujaca sie zachowaniem zwierzat towarzyszacych ludziom. Puszcza oko

A wczesniej tak nie robil? Zmienilas cos w mieszkaniu znaczacego?
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Sro 14-05-2014, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Davis napisała:
Behawiorysta to osoba zajmujaca sie zachowaniem zwierzat towarzyszacych ludziom. Puszcza oko

A wczesniej tak nie robil? Zmienilas cos w mieszkaniu znaczacego?

Wcześniej tak nie robił, od jakiś kilku tygodni tak się dzieje. Nic w mieszkaniu nie zmieniałam. Chyba przyjdzie mi z tym żyć bo kończą mi się pomysły. Złośliwa

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 15-05-2014, 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko nie uwierzysz, ale od kilku dni moja kotka robi to samo! Zszokowana Drapie za miską z wodą, przesuwa ją i czasem trochę wyleje.
Nawet do męża powiedziałam, że czytałam w internecie o takim zachowaniu kota a teraz nasza kotka tak robi! Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 15-05-2014, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bunia też mi tak potrafi rozchlapac, nawet całą miskę z woda, ale to znaczy że chce świeżą.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: