Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kotka obsikująca łózka...
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amanite

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 24-08-2011, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

doma1994, nigdy nie stwierdziłam,że zwierzęta są głupie. Przeciwnie, uważam, że potrafią być bardzo inteligentne. Sama mam w domu małe stadko. Uśmiechnięta
Natomiast nadal uważam, że kot (ani żadne inne zwierzę) nie może być złośliwy.

Podpis "...Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości,
bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy
być lepsi niż jesteśmy..." - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

emylli

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 24-08-2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O właśnie, zwierzęta nie są złośliwe. To że kot obsikuje ci mieszkanie nie oznacza, że robi to po złości.

Podpis Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
Powrót do góry

justinkowa

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 27-08-2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kot zwyczajnie robi na złość (tak, tak jak człowiek) bo jest zazdrosny o psa. Koty to bardzo dumne zwierzęta.
Najprosciej jest wymoczyc ja w jej odchodach, to skuteczna metoda. Może przestanie sikac ale nie sądzę, żeby złagodniala.
Kot to również ssak. Jest bardzo podobny do ludzi. Więc nie rozumiem skąd takie zdziwienie.
Jak byłam młodsza miałam kota, kiedy kupiłam sobie szynszyla kotka się obrazila na mnie, dwa tyg jej w domu nie było, jak wróciła to nie chciała ode mnie jedzenia, nie przychodziła się przytulić. Do innych tak- do mnie nie.

Podpis Żyję chwilą. Lubię to.
17.01.2010- tak. Zakochany
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 27-08-2011, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Justinkowa, zgadzam się z tym, że zwierzęta potrafią być złośliwe - ale akurat zaznaczenie swojego terytorium nie świadczy u nich o złośliwości. Puszcza oko To dla nas jest złe, dla nich nie. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

justinkowa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 28-08-2011, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Justinkowa, zgadzam się z tym, że zwierzęta potrafią być złośliwe - ale akurat zaznaczenie swojego terytorium nie świadczy u nich o złośliwości. Puszcza oko To dla nas jest złe, dla nich nie. Puszcza oko

Kot i każde inne zwierzę zaznacza swoje terytorium raz, a jeśli jest od małego wychowywanie w domu to tego tam nie robi.

Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 28-08-2011, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justinkowa napisała:
Kot i każde inne zwierzę zaznacza swoje terytorium raz, a jeśli jest od małego wychowywanie w domu to tego tam nie robi.

Jeśli się pojawia inne zwierzę w domu - robi. Puszcza oko
Popatrz ile razy psy to robią. Puszcza oko

Powrót do góry

justinkowa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 28-08-2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Jeśli się pojawia inne zwierzę w domu - robi. Puszcza oko
Popatrz ile razy psy to robią. Puszcza oko

Van jak mieszkałam z rodzicami miałam 4 psy (jeden w domu) i kota domowego- kot jak pojawił się pies nie chciał jeść w tym miejscu co je pies (mimo iż spali razem) i obdrapywal mi łóżko kiedy pies przy mnie się kręcił czy przy kimś z mojego rodzeństwa, bo była zazdrosna, że już nie jest w centrum uwagi.

Więc może to robi bo czuje się zagrożona albo zarzucona na drugi plan.

Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 28-08-2011, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale ja nie twierdzę że tak nie jest - tylko pokazuję, że zwierzęta zaznaczają swoje terytorium więcej niż raz, zwłaszcza jeśli chodzi po nim też inne zwierzę, z którego obecnością są nie do końca pogodzone.
Nasze koty teraz obsikują każde drzwi wejściowe do domu, odkąd pojawił się pies. Puszcza oko I wiemy, że to nie jest złośliwość tylko ich zwierzęca natura.

Powrót do góry

amanite

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 29-08-2011, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justinkowa napisała:
Najprosciej jest wymoczyc ja w jej odchodach, to skuteczna metoda.

Padłam. Przecież to okropne!!!

Podpis "...Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości,
bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy
być lepsi niż jesteśmy..." - Paulo Coelho
Powrót do góry

justinkowa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 29-08-2011, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

amanite napisała:
Padłam. Przecież to okropne!!!

Ale skuteczne, tak powiedział mi kiedyś weterynarz. Ja osobście zrobiłam inaczej.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 29-08-2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justinkowa napisała:
Ale skuteczne, tak powiedział mi kiedyś weterynarz. Ja osobście zrobiłam inaczej.

To jest skuteczne, nawet jeśli okropne i na moich kotach to praktykowałam - jedynie na Ryśku się nie sprawdziło, ale on jest na tyle wredny i szujowaty, że zdziwiłabym się, gdyby się udało tak prosto. Złośliwa

Kot sika z różnych powodów:
- zaznacza swój teren;
- jest złośliwy - tak, koty potrafią być złośliwe i nie uwierzę, że jest inaczej;
- traktuje dany obszar jako kuwetę przez zapach odchodów w tym miejscu, jak kot czuje swoje siki w jakimś miejscu, np. w kącie, to myśli, że to tak jakby jego kuweta i dopóki ten zapach tam będzie to niestety będzie mu się mieszało;
- brudna kuweta - niektóre koty nie wejdą do brudnej kuwety tylko narobią gdzieś indziej;
- choroba - kot zwraca w ten sposób na siebie uwagę i pokazuje, że coś jest nie tak;
- zazdrość o innego zwierzaka i obsikiwanie rzeczy, np. posłania, intruza;
- dzielenie kuwety z innym kotem - niektóre koty tego nie tolerują i będą sikały gdzieś indziej;
- zły żwirek - jak kotu nie będzie pasował to nie będzie sikał na niego.

Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy. Sporo się naczytałam na temat obsikiwania przez kotów różnych miejsc stąd to wszystko wiem. Puszcza oko Niestety mój Rysiek był dość problemowym kotem, i w sumie dalej taki jest chociaż na razie z sikaniem jest w porządku, i się namęczyłam zanim coś do niego dotarło. O ironio myślałam, że kastracja załatwi sprawę i obcięłam mu jaja, gdy tylko się dało, jednak to nie pomogło. Zazdrość o psa i odgrywanie się na nas trwało kilka dobrych miesięcy. Musieliśmy patrzeć na wszystko, czy czasem nie głaszczemy psa częściej niż jego, to samo z zabawą, jedzeniem, później zmiana kuwety na krytą, żeby księciu było lepiej, wybór żwirku, codzienne czyszczenie kuwety, miejsce trzymania kuwety, misek i posłania itd. itd. Ogólnie koszmar i jedna wielka frustracja połączona z myślami, żeby bydlaka ukatrupić. Niezdecydowana
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mysle ze problem lezy w psychice. Zwierzaki czasem takich obsikiwaniem pokazuja swoje niezadowolenie. A moze kot jednak odczuwa wasza niechec albo wydarzylo sie cos co chce pokazac tak jak bardzo mu sie nie podoba.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: