Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krakow

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobietka1234

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 26-03-2013, 16:35    Temat postu: Starowka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiscie starowka, a reszta zalezy od wlasnych upodoban. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

cukinia74

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 28-03-2013, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:

Smaluszek ja ostatnio się zrobiłam bardzo lokalną patriotką i obracam się tylko po Hucie. Uśmiechnięta Czasem ją zdradzę dla Kazimierza. Uśmiechnięta I marzy mi się żeby Huta w końcu odżyła i żebym nie musiała słuchać tekstów, ze tam biją, gwałcą i mordują. Przewraca oczami

Popieram Cię. To prawda, że Huta "cieszy się" złą opinią. Niestety stereotypy o Nowej Hucie bardzo krzywdzą jej mieszkańców.
Mieszkam tutaj od urodzenia i jakoś mi się żyje spokojnie. Dużo zieleni, więcej przestrzeni, niż w centrum miasta.
Warto zaglądnąć na Aleję Róż. Stare osiedla mają swój klimat - tak tu spokojnie, słychać gruchanie gołębi...
Jeśli znajdziesz czas, możesz powędrować do Mogiły - jest tutaj Klasztor oo. Cystersów, a obok stary, drewniany kościółek pw. św. Bartłomieja.

Wiele osób nawet nie wie, że Huta ma też ciekawą historię, jeszcze sprzed czasów PRL-u.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 28-03-2013, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w NH mieszkam od lat 8 i nikt mnie nie zaczepił, nic mi się nie stało, więc jak widac to rzeczywiście tylko krzywdzące stereotypy.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 28-03-2013, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Ja w NH mieszkam od lat 8 i nikt mnie nie zaczepił, nic mi się nie stało, więc jak widac to rzeczywiście tylko krzywdzące stereotypy.

Mnie też nie i nawet sobie nie przypominam, żeby ktoś mi opowiadał, że jemu coś takiego się przytrafiło.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

mirabelka1987

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 21-07-2014, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też mieszkam w Hucie i żyję cała i zdrowa Bardzo szczęśliwa a bardzo lubię spacerować nad Wisłą i po Kazimierzu.
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 09-04-2015, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też lubię spacerować po rynku planty,na Kazimierzu. W Krakowie mieszkam od 3 l i też słuchy mnie doszły na temat Huty, jak coś się
w Krakowie wydarzy to zaraz wiadomo że chodzi o Hutę, mam znajomą z tam tąd, mówi że wieczorami lepiej nie wychodzić z domu.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Antoinette

PostWysłany: Pią 18-09-2015, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja niestety nie przepadam za Krakowem. Jak dla mnie on jest strasznie przereklamowany, bo tam tak naprawdę nic nie ma. Nic nie ma, albo mi się już znudził, bo za wiele razy tam byłam. Za to lubię Częstochowę, bo to miejsce ma jakiś swój urok i tam mógłbym wracać po kilkanaście razy. A Kraków - no kwestia gustu, nie mam nic do nikogo, kto Kraków lubi.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 21-09-2015, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Antoinette napisała:
Za to lubię Częstochowę, bo to miejsce ma jakiś swój urok i tam mógłbym wracać po kilkanaście razy.

Tam to dopiero nic nie ma. Śmiech do łez

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gocha26

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 21-10-2015, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie Kraków się bardzo podoba. Jest to magiczne miejsce, które przyciąga i tam nigdy człowiek się nie nudzi. Uwielbiam rynek i jego okolice. Jest to piękne miasto
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: