Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kredyty pozabankowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lena87

PostWysłany: Pon 09-02-2015, 22:18    Temat postu: Kredyty pozabankowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co sądzicie o kredytach pozabankowych ?
Np o tzw "chwilówkach" ale nie tylko.
Zdecydowały byście się ?
Na co zwracać uwagę przy wyborze ?
A może coś możecie polecić ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 10-02-2015, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie stać Cię na kredyt w "normalnym" banku zapomnij o chwilówkach bo nigdy z tego nie wyjdziesz. Potrzebujesz kasy na już lepiej pożycz od kogoś znajomego, sprzedaj coś, znajdź dodatkową pracę, odłóż sobie co tydzień kwotę jaką byś miała płacić chwilówce. Jak dla mnie chwilówki powinny być zabronione bo żerują na ludzkiej biedzie i nieszczęściu.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 10-02-2015, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie chwilowki to tez bzdura. Zaciagasz sie i konca nie widac. Nigdy takiego "kredytu" nie bralam, ale znam duzo osob co takie kredyty zaciagaly. Jeden moj znajomy splacal taki kredyt w nieskonczonosc. Nie byla to duza kwota, ale wysokie oprocentowanie i to ze co jakis czas cos dobieral spowodowalo ze splacal ten kredyt latami. Gdy w koncu z niego wyszedl sam stwierdzil, ze nigdy wiecej.
Lepiej sobie cos odmowic niz korzystac z chwilowek. Takie moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

kaminiolka

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 10-02-2015, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zastaw w lombardzie. Nie decyduj się na kredyty chwilówki, bo to szajs ciągnący ludzi na dno. A dostanie każdy.
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 10-02-2015, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Korzystałam z chwilówki przez internet. Pierwsza kwota jaką bierzesz, taką oddajesz. Wzięłam, oddałam i zapomniałam o tym zdarzeniu. Złośliwa

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Sro 11-02-2015, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26, oczywiście wszystko jest dla ludzi tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego co się robi i w co się ładuje. O opłat jest wtedy, kiedy bierzesz kasę i oddajesz w terminie. A ja znam przypadki, ze ktoś bierze żeby zapłacić jakiś pilny rachunek i nie myśli, że za 10, 15, 20 dni dalej jest bez kasy a już spłacić trzeba.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 11-02-2015, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Nie stać Cię na kredyt w "normalnym" banku zapomnij o chwilówkach bo nigdy z tego nie wyjdziesz. Potrzebujesz kasy na już lepiej pożycz od kogoś znajomego, sprzedaj coś, znajdź dodatkową pracę, odłóż sobie co tydzień kwotę jaką byś miała płacić chwilówce. Jak dla mnie chwilówki powinny być zabronione bo żerują na ludzkiej biedzie i nieszczęściu.

I ja się mogę pod tym podpisać.
Nie wiem czy kiedykolwiek zdecydowałabym się na kredyt w instytucji pozabankowej. Nie dość że oprocentowanie masakryczne to jeszcze opłat dodatkowych od groma.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Sro 11-02-2015, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wydaje się Wam że te niektóre historie są czasem przejaskrawione ??
Z tego co wiem wiele osób korzysta z chwilówek i jakoś nie wpadają w pętlę kredytową, o ile to robią z głową.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pią 13-02-2015, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nie wydaje się Wam że te niektóre historie są czasem przejaskrawione ??
Z tego co wiem wiele osób korzysta z chwilówek i jakoś nie wpadają w pętlę kredytową, o ile to robią z głową.

Nie wiem jak niektóre przypadki, ale ja znam osobiście 2 przypadki. Jeden skończył się przymusowym wyjazdem całej rodziny do Anglii, bo jak skończyła się możliwość pożyczek w bankach (trzeba było zaciskać pasa żeby spłacać raty) zaczęli pożyczać w chwilówkach.
Drugi kobieta wpadła w depresję, a pani z chwilówki jest jej jedyną znajomą, która zawsze służy pożyczką na spłatę pożyczki.
Oba przypadki miały w miarę unormowaną sytuację materialną (starczało na podstawowe potrzeby i można było coś niewiele ale odłożyć) ale zapragnęło się czegoś lepszego, potem jeszcze czegoś innego, a wystarczył telefon i ktoś przynosił nam pieniążki Niezdecydowana .
Znam też sytuację, że starsi, samotni ludzie specjalnie biorą chwilówki z usługą do domu, bo mają co tydzień gościa na kawkę Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 13-02-2015, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena niestety malo jest osob ktore biora chwilowki z glowa Puszcza oko. Niestety instytucje dajace takie kredyty licza na naiwnosc ludzi i z tego korzystaja.
Przypadki ktore ja znam nie sa przejaskrawione, swiadcza tylko o tym jak potrafia oglupic czlowieka. Latwo dostac taki "kredyt" niz w prawdzimy banku to i pokusa wieksza aby zaciagac kolejne.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 13-02-2015, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Korzystałam z chwilówki przez internet. Pierwsza kwota jaką bierzesz, taką oddajesz. Wzięłam, oddałam i zapomniałam o tym zdarzeniu. Złośliwa

Z góry uprzedzam, że jestem uprzedzona do wszelkich pożyczek, a już zwłaszcza w takich firmach krzak, ale zastanawia mnie jedno. Czy te pożyczki "pierwsza gratis" są faktycznie gratis? Czy są jednak. koszty dodatkowe, lub inne zobowiązania, że np weźmie się kolejna pożyczkę? Bo jeśli one faktycznie są za free to co z tego interesu ma tą firma? Liczy że przyzwyczai klienta do korzystania z "szybkiej kasy"? Podejrzliwa
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pią 13-02-2015, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No niestety wiele osób traci głowę i bierze jedną pożyczkę by spłacić drugą, i gdzieś w tym wszystkim się gubią.
Z tego co wiem niektóre firmy faktycznie tak robią że pierwsza pożyczka jest za darmo.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Z góry uprzedzam, że jestem uprzedzona do wszelkich pożyczek, a już zwłaszcza w takich firmach krzak, ale zastanawia mnie jedno. Czy te pożyczki "pierwsza gratis" są faktycznie gratis? Czy są jednak. koszty dodatkowe, lub inne zobowiązania, że np weźmie się kolejna pożyczkę? Bo jeśli one faktycznie są za free to co z tego interesu ma tą firma? Liczy że przyzwyczai klienta do korzystania z "szybkiej kasy"? Podejrzliwa

Dokładnie tak. Pracuję w firmie pozabankowej, która udziela takich chwilówek i właśnie tak to tam wygląda przy pierwszej pożyczce. Bierzesz 1000 zł, oddajesz 1000 zł. Klient ma zazwyczaj dobre skojarzenia z firmą i potem wraca.Jak raz klient weźmie pożyczkę to potem chce wrócić. Co śmieszniejsze mamy także klientów, którzy zostali przez nas oddani do firmy windykacyjnej a potem piszą e-maile, żeby odblokować im konto bo już spłacili dług w firmie windykacyjnej i chcą znowu pobrać pieniądze. Kiedyś robiliśmy statystyki w pracy ilu klientów, którzy raz wzięli pożyczkę, korzystało z niej ponownie. Wyszło nam, że ponad 70 % do nas wróciło. A to i tak jest mało. Znam firmy, które mają wskaźnik podchodzący pod 90 %.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Sob 21-02-2015, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale mimo wszystko 70% to chyba sporo powrotu.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 21-02-2015, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena87 napisała:
Ale mimo wszystko 70% to chyba sporo powrotu.

Tak, jest to sporo. Przeraża mnie to czasami, że aż tyle ludzi wraca do takich pożyczek, mimo że z wieloma z nich współpraca z nami się nie układała, bo np. oddaliśmy ich do firmy windykacyjnej, bo nie płacili.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: