Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Króliczek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marzna101

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 20-01-2010, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No JA mam króliczka miniaturke ale mój się tak nie zachowuje biega czasem i rzuca się w klatce ale nie pada Śmiejąca się biega biega a potem spokój....radzę zglosic się z nim do weterynarza Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gonia14

PostWysłany: Sro 03-02-2010, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i Agatka mi nie odpowiedziała o swoim króliczku. Bardzo smutna
Powrót do góry

kasalenna

PostWysłany: Czw 18-11-2010, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój królik też wyprawia dziwne rzeczy w klatce, ale to zdecydowanie nic poważnego, takie już ich zachowanie, nie ma się czym martwić, mój jest ze mną już 6 lat Zaskoczona
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 02-01-2011, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

We wtorek przed wigilią kupiłam króliczka. Był malutki i śliczny, ale nie wiedziałam, że to się źle skończy. Popcorn zdechł w wigilię, wieczorem. Później doczytałam w necie, że musiał być po prostu za maleńki. Dziewczyny, uważajcie jak będziecie kupować króliczka! Niektóre(niestety wiele) sklepy sprzedają zbyt młode króliczki, żeby zarobić(np. przed świętami jest taki boom na zwierzątka, więc idą wszystkie po kolei, nie ważne czy już w odpowiednim wieku). Królik powinien mieć 6tygodni, a ten mój miał może z miesiąc. Był bardzo chudziutki, nie dał rady bez mamusi:(. W tym tygodniu byłam w innym sklepie(takim, który jest w Legnicy od lat i wszyscy mają o nim dobrą opinię) i wybrałam nowego króliczka. Wzięłam 3miesięcznego, ale gdy dotykałam te 6tygodniowe było czuć, że jest tam jakaś warstwa tłuszczyku, a nie gołe kości. Pępek jest troszkę większy i jak na razie oswaja się z nami i domkiem:) Mam nadzieję, że będzie żył długo i szczęśliwie. Popcornik niestety leży już w ogródku, ale myślę, że nigdy go nie zapomnimy.

Ostrzegam was przed kupowaniem takich maluszków, bo będziecie cierpiały i wy i wasze zwierzątka, a sprzedawcy będą szczęśliwi i wzbogacą się na was... Czytałam, że takie coś jest karalne, jest nawet jakaś akcja przeciwko sprzedawaniu zbyt młodych króliczków, dlatego teraz "zwiedzam" sklepy zoologiczne(większość sytuacji, o których czytałam wydarzyło się w tzw. sieciówkach) i zaglądam na takie maluszki. W razie czego można to zgłosić w TOZ.

Przepraszam za bardzo chaotyczną wypowiedź, to dla mnie bardzo smutny temat, jednak chciałam się z wami tym podzielić. Być może ktoś z was weźmie to pod uwagę przy zakupie króliczka. Pozdrawiam

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 03-01-2011, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi To przykre co Cię spotkało. No i szkoda mi tych króliczków. Ludzie to są jednak bestie. Wszystko dla pieniędzy.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 03-01-2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety ale dopóki będzie moda na kupowanie zwierząt w ramach gwiazdowych prezentów, tak będzie się działo. Niezdecydowana

Przed chwilą w teleexpresie pokazywali ile piesków - nietrafionych prezentów, trafia do schronisk po świętach. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pon 03-01-2011, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi dobrze wiedzieć takie rzeczy . Planuje kupno króliczka i na pewno będę sie pytać ile króliczki mają miesięcy/tygodni . A tak ogólnie to ludzie są niepoważni kupując psy i inne zwierzęta na prezent ( no chyba ze sa tego w 100 % pewni ) przecież to też jest życie a nie zabawka !
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 03-01-2011, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi strasznie przykre to co Cię spotkało. Bardzo smutna Kupiłaś tego króliczka w sklepie?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 04-01-2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, w jednym z sieciowych sklepów zoologicznych w Legnicy. Króliczka kupiłam na prezent, ale sobie Uśmiechnięta. W zasadzie to G. mi kupił... Co mnie spotkało, to już trudno. Ale żal mi tego maluszka, był taki słodki. Wczoraj byłam w Kakadu przy okazji zobaczyć czy i tam nie ma takich maluszków, ale nie było wcale.

Kate, jeśli będziesz kupować króliczka, to poza tym, że zapytasz ile ma, po dotykaj go troszkę po brzuszku i pleckach. Musi być czuć, tak jak pisałam wcześniej, że to nie są same kości i futerko. Na pewno odradzam kupno w tych nowych sklepach. Najlepiej idź do takiego, który jest już długo i ma dobrą opinię.

Teraz mam drugiego, oswaja się pomalutku i właśnie zaglądam na niego. Puszcza oko Pozdrawiam. Uśmiechnięta

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 01-03-2011, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam króliczka miniaturkę parę lat temu. Baks w dzień był bardzo spokojny, ale wieczorem dostawał szalonki. Bardzo szczęśliwa Skakał i fikał tak, że dywan latał w tą i spowrotem. Potrafił biec, skoczyć i lecąc zmienić kierunek lotu o 90 stopni. Śmiejąca się Był bardzo kochany i śliczny. Miał szare lśniące futerko i biały brzuszek. Czasem przychodził do mnie na łóżko i kładł się obok mnie na boczku, wyciągając tylnie łapki. Zakochany Strasznie mi go brakuje.. Smutna
Powrót do góry

zielone-oczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 12-03-2011, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam króliczka i bardzo mi go brakuje. Smutna
Rodzice oddali go, bo pozjadał wszystkie ściany Niezdecydowana
Nie miałam z nim większych problemów, chociaż był łobuzem Uśmiechnięta
Miał tendencję do załatwiania sie na świeżą pościel. No i że była to samiczka to problem był z rują... Niezdecydowana
Powrót do góry

Coral

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 16-03-2011, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasz króliczek ma taką manie że cały dzień siedzi w klatce, a gdzy chce mu się kupkę albo siku wychodzi z klatki i na dywan robi!
Powrót do góry

Doti1000pns

PostWysłany: Wto 12-04-2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam w domu, aż cztery króliki! Bardzo szczęśliwa
Są cudne!
Powrót do góry

jagoda23

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój Maciuś ma ponad 10 lat (nie pamiętam nawet od kiego go mam:D). Grzeczny, czasami wariat jak szaleje po klatce, rzuca miską - to nic złego jak niektore tutaj piszą, że to nie jest normalne. TO normalne, królik w ten sposób rozładowuje swoją energię, bawi się.

Królik zgrzyta ząbkami podczas głaskania i czasami mruży oczy. Oznacza to, że króliczkowi jest w tej chwili bardzo przyjemnie. Cieszy się z tych pieszczot.
Królik wydaje dźwięki przypominające fukanie Najwyraźniej zwierzak jest czymś zaniepokojony. Nie podoba mu się sytuacja w której się znalazł, jakiś zapach lub osoba czy inne zwierzę.
Królik popiskuje Piszczenie jest zazwyczaj reakcją na silny ból lub paniczny strach.
Królik tupie. Silnie uderza skokami o podłoże. W ten sposób króliki w stadach ostrzegają się przed niebezpieczeństwem. Najwyraźniej coś przestraszyło Twojego pupila lub jest z czegoś niezadowolony.
Królik liże moje ręce, inną część ciała lub ubranie. W ten sposób wyraża swoją sympatię lub prośbę np. o więcej pieszczot.
Królik nagle przewraca się na plecki lub na boczek i leży przez jakiś czas w takiej pozycji. Jeżeli nie występują przy tym żadne drgawki, dziwne odgłosy, to królik po prostu wypoczywa sobie. Nic strasznego mu się nie dzieje. Jeśli pojawiają się ruchy typu padaczkowego, należy niezwłocznie udać się ze zwierzęciem do lekarza.
Królik kładąc się wyciąga tylne łapki. To także forma wypoczynku. Takie zachowanie świadczy o tym, że króliczek czuje się bezpiecznie. Przestraszone zwierzę tylne skoki zawsze będzie miało pod sobą, w gotowości do ucieczki.
Hałasuje w nocy (szarpie kratę klatki, rzuca miseczką i kuwetą) Króliki prowadzą nocny tryb życia. Taka jest ich natura. Jeżeli nie możesz wypuszczać królika na noc, to staraj się zapewnić mu jak najwięcej ruchu w ciągu dnia.
Kiedy trzymam królika np. na rękach, wyrywa się, trzęsie i oczy robią mu się "duże". Króliczek boi się. Delikatnie odstaw go na podłogę. Uważaj, żeby się nie wyrwał, ponieważ może sobie wówczas np. złamać łapkę i Ciebie podrapać.
Królik biega wkoło moich nóg. Zatacza ósemki. W ten sposób króliki okazują swoje zainteresowanie, często o podtekście seksualnym. To takie królicze zaloty i wyraz sympatii.
Królik napada na moją rękę lub nogę i wykonuje ruchy frykcyjne. Czasami też podgryza mnie. Oznacza to, że króliczek dojrzał. Jego organizm jest teraz pod silnym wpływem hormonów. Aby nasz pupil się nie męczył najlepiej poddać go zabiegowi kastracji.
Królik zrobił się agresywny. Fuczy na mnie, czasami próbuje ugryźć. Przyczyn może być kilka. Najczęstsza, to dojrzewanie. Takim zachowaniem królik próbuje pokazać Ci, że dominuje nad Tobą. Jeśli zwierzątko przejawia agresywne zachowanie np. kiedy wkładasz rękę do klatki, informuje Cię, że wkroczyłeś na jego terytorium. Królik broni swojego terenu.
Królik wyrywa sobie futerko i nosi w pyszczku sianko. Chowa je np. za kanapą. Jest bardziej pobudzony. Takie zachowanie jest typowe dla samiczek podczas ciąży urojonej (lub prawdziwej jeśli miała kontakt z samcem). Buduje gniazdo.
Królik siedzi w kąciku, nie wychodzi, żeby pobiegać. Jest osowiały. Prawdopodobnie jest chory. Należy poszukać dodatkowych, nietypowych zachowań. Sprawdzić czy załatwia się normalnie, czy pije i je. Czy nie ma wycieków z noska lub oczu, a następnie należy udać się z nim do lekarza weterynarii.
Powrót do góry

Matylda

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie. Mialam kiedys krolika, nie pamietam jakiej plci, ale szybko sie go pozbylam. Slodkie stoworzonko z wygladu, ale doprowadzal mnie do szalu. Co sie do niego zblizylam to odbijal sie tylnymi nogami i... mnie obsikiwal! Tylko mnie! Czy to wyraz milosci czy jakas perwersja? Mam uraz do tych slodkich stworzen.

Podpis Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: