Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Króliczek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 27-01-2007, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel a dlaczego go uśpiliście??? Chyba zwierzęta mogą żyć normalnie z padaczką??????? Podejrzliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 27-01-2007, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale lekarz powiedział, że uleczenie padaczki jest długie i kosztowne i zdecydowaliśmy się go uśpić. Ja nie mogłam patrzeć jak ten kotek się męczył. Sztywniał, sikał pod siebie i ślinił się później miał jakieś konwulsję. Teraz troszkę żałuję, że tak postąpiłam ale wtedy byłam młoda i głupia.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 27-01-2007, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wójek mojego K. ma jamnika, który ma padaczkę reaguje podobnie do Twojego kotka... ale nie pytałam go, czy jakoś go leczą... Skonsternowana
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 28-01-2007, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

podobnie jak u ludzi można zminimalizować ataki.

nasz pies też miał ( przez leki) ale napiętrzyło się dodatkowo wiele poważnych dolegliwości ,no i wiek..i uśpienie było jedynym humanitarnym wyjsciem.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 28-01-2007, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczełam króliczka wypuszczać na otwarta przestrzeń. Pozakrywałam wszystkie kąty poduszkami,zeby nie wlazł za szafe, biegał jak szalony, a ile trocin w pokoju Zszokowana , wyszalał sie, to i w nocy cichutko spał. Na razie bez ataków.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 28-01-2007, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
Zaczełam króliczka wypuszczać na otwarta przestrzeń. Pozakrywałam wszystkie kąty poduszkami,zeby nie wlazł za szafe, biegał jak szalony, a ile trocin w pokoju Zszokowana , wyszalał sie, to i w nocy cichutko spał. Na razie bez ataków.

wiki a wcześniej ile godzin dziennie króliczek był poza klatką? Może poprostu potrzebuje więcej ruchu...

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 28-01-2007, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Był ciagle w klatce, tylko Natala brała go po szkole,zeby sie pobawić.
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 28-01-2007, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:

Wiki - wypuszczaj jak najczęściej. Królik powinien przez min.dwie godziny na dobę być aktywny i latać po większej przestrzeni niż klatka. Inaczej zacznie chorować. Na początku przy pierwszym używałam również trocin. Ale jednak to powoduje że ciągle gdzieś sie one walają po pokoju. Potem rozkładałam w klatce gazety i ręczniki papierowe. Ale najlepsze co przerabiałam to takie zrolowane i zbite w wałeczki trociny. Nie przyczepiają sie do futerka, nie pachną. Jak króliczek nasika to dopiero się rozmiekczają ale nadal częściowo pochłaniają zapach. To jest coś w rodzaju żwirku dla kotów tyle ze nie jest taki lekki jak żwirek więc króliczek wyskakując z klatki nie nanosi go na dywan. Kupujesz go w takich workach jak żwirek (5 czy 7 l.-już nie pamiętam). W nazwie ma UNIVERSAL i na opakowaniu masz kilka rodzai zwierzątek ( papuga, chomik,królik i coś jeszcze). Oczywiście drożej wychodzi niż kupowanie trocin ale ja sypałam tylko w kat gdzie załatwiał się królik.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 29-01-2007, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki peelku, poszukam jak bede w mieście.
Powrót do góry

medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pl35 napisała:
Potem rozkładałam w klatce gazety i ręczniki papierowe. Ale najlepsze co przerabiałam to takie zrolowane i zbite w wałeczki trociny.

Gazet to lepiej królikowi nie podkładać, bo tusz ma w sobie różną chemię, od której zwierzaczek może się pochorować Smutna

Ja mojemu również kupuję te zrolowane trociny, o których pisała pl35. Są świetne. Raz na tydzień wysypuję mu całą klatkę, dosyć grubą warstwę. Przez kolejne dni usuwam z klatki tylko ten żwirek, który się zabrudzi. W mieszkaniu nie śmierdzi, a nie ma tyle roboty jak w przypadku wykładania klatki papierem lub trocinami, bo nie trzeba wymieniać całego podłoża gdy królik się załatwi.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wszystko fajnie, tylko w nasdzym zadupi..., to nie ma takich rzeczy, ciekawe czy przez allegro sie nie kupi...
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na Allegro jest wszystko!!! Bardzo szczęśliwa Śmiejąca się Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pewnie tak, ale jak to wpisac w wyszukiwarke,,,
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Napisz: królik Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 30-01-2007, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wpisywała, Bardzo smutna to są króliki, ale jak wpisac te trociny zrolowane Zakłopotana
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Skocz do: