Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Króliczek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszczółka maja

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jaki piekny króliczek Uśmiechnięta, ja tez mam króliczka, straszny z niego rozrabiaka Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Dukar

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak myślicie czy dla pięciolatka już może być króliczek czy jeszcze za wcześnie?

Podpis Tak, tak, nie, nie...
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie za wcześnie.
Należy pamiętać, że króliczek jest dość dużym indywidualistą i nie przepada za zabawami. Mój Bobek prawie cały czas siedzi pod stołem, czasami polata sobie po pokoju. Na rękach króliczków się nie nosi, nie można ich niczego nauczyć.
Obawiam się, że 5-letnie dziecko będzie chciało się bawić z takim króliczkiem Niezdecydowana
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Stanowczo za wcześnie. Dziecko sie rozczaruje a królik nie będzie zadowolony.
Jeśli nie ma innych przeciwskazań to proponuję pieskalub kota. Są mniejszymi indywidualistami i lubią być głaskane i lepiej znoszą trzymanie na rękach.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 06-04-2007, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sie wyłamie.Moja Natalka miała w wieku 5 lat króliczka. Puszczała go na tapczan i kickał koło niej.Trzeba tylko dziecku wytłumaczyc,ze to nie piesek, nie poda łapki i liczyc sie z tym,ze to mama bedzie mu sprzatac i karmic, bo w tym wieku nie ma co liczyc na odpowiedzialnosc i sumienność.
Powrót do góry

Dukar

PostWysłany: Sob 07-04-2007, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Bardzo szczęśliwa
Przemyślę jeszcze kwestię w takim razie.

Podpis Tak, tak, nie, nie...
Powrót do góry

Otka4x4

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 01-08-2007, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli chodzi o króliczka to jednak dla 5 letniego dziecka to za wcześnie. Jak będzie starszy to polecam królika rasy BARAN Uśmiechnięta bardzo spokojny i uwielbia głaskanie, tylko jak każde zwierzę trzeba od małego przyzwyczaić go do głaskania i brania na kolana czy ręce Uśmiechnięta sama mam takiego już 3 lata i mam siostrę co ma 7 lat i nikogo jeszcze mój króliczek nie skrzywdził. Taaaaki kochany pieszczoszek z niego Uśmiechnięta Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Kasiula30

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 29-08-2007, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak czytam...wszystkie te posty i się zastanawiam czy sobie nie sprawić takiego królika miniaturkę. A tak ostatnio myślałam o jakimś zwierzątku dla siebie. Bo czasami tak samemu smutno (mieszkam sama a u rodziców zostały 2 moje spanielki). Myślałam o piesku ale do bloku? I zresztą sam by cały czas siedział bo ja w pracy. Myślałam o króliczku tylko ktoś mi nagadał, że śmierdzi i w ogóle. A teraz coraz bardziej się przekonuję. Tylko teraz jakiego tego królika żeby nie wyrósł z niego król gigant bo i o takich przypadkach czytałam

Podpis "Jedna nadzieja daje więcej siły niż dziesięć wspomnień..."
Powrót do góry

agnesia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam króliczka, 7 lat... odszedł w te wakacje, bardzo mocno to przeżyłam, bardzo... był kochany! co prawda przez pierwsze jakieś 3 lata bywał upierdliwy:D gryzł (spodnie, koce, dywany, papcie, okna!), obgryzał w nocy klatkę (bo na noc zamykałam go w klatce, potem już zaprzestałam bo nie dało się spaćBardzo szczęśliwa) itd, ale i tak strasznie go kochałam i wiem że on do mnie też był mocno przywiązany (np. tylko mi dawał się nosić na rękach, głaskać, a jak wchodziłam do pokoju to nastawiał uszka czy stawał na na 2 łapkach, aaa zaznaczę, że był to Pan króliczek, a panowie nie zbyt lubią pieszczoty) no ale cóż, nastał ten dzień i stało się...
dziś wiem że króliczki to super zwierzątka, czyściutkie (owszem niesprzątana regularnie klatka tj minim 3 razy na dobę śmierdzi, ale jeśli się o to dba to nic nie śmierdzi, na prawdę), milusie, grzeczne (nooo ta cecha przychodzi z czasem:D) i w ogóle!! ale trzeba pamiętać, iż króliczki to zwierzątka wieloletnie! to nie zabawka na miesiąc, dwa... tylko na jakieś 5-8lat, więc wybierając takiego pupila pamiętajmy o tym i bądźmy odpowiedzialni! znam przypadek dziewczyny która po wstępnym okresie fascynacji swoim króliczkiem, ostatecznie się go pozbyła, bo śmierdział, wyrzucając go w lesie...
A co do zapytania czy 5letnie dziecko może mieć już królika powiem tak - uważam że to za wcześnie. Królik to nie rybki, wymaga sporo uwagi, wolności, właściwego odżywania, i dobrego traktowania (szczególnie gdy trafi się na pana królika, który zazwyczaj nie przepada za pieszczotami, a trzeba to uszanować)
Mimo wszystko uważam że króliczki są super! A mój był najukochańszy na świecie
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Urocza parka... Zakochany

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

pomidorowa

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 10-01-2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj krolik miał takie napady- to chodzi o to, że pewnie ma mało przestrzeni w klatce i chce pobiegac(siedzenie w klatce nie jest zbyt, hm , naturalna czynnoscia u tych zwierzat). Ja swojego wypuszczałam przynajmniej raz dziennie na 2-3 godziny, pobiegał sobie i juz później nie było rozbijania sie po klatce.

Ps. Gwiazdeczka chyba nie trzymasz tej świnki razem z królikiem w takiej małej klateczce...
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 10-01-2008, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To nie są moje zwierzaki, tylko którejś z Forumek Podejrzliwa

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 11-01-2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczka napisała:
To nie są moje zwierzaki, tylko którejś z Forumek Podejrzliwa

To były moje zwiarzaczki, to było ich legowisko, były wypuszczane Bardzo uśmiechnięta ,niestety to było dawno,teraz mam króliczka ,ale musiałam go oddac na przechowanie i nie moge go wziąc na razie,musze go oddac, ale nie mam komu,szkoda mi i smutno...
Powrót do góry

Agata

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 12-01-2008, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki a dlaczego musisz oddać króliczka?? Natalka jest na niego uczulona??
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 12-01-2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oddałam dziś, powód jest jeden-te moje okropne szczury,królik mógł je zwabić a szczur moze sie zparzyć z królikiem Przewraca oczami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Skocz do: