Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Która z nas nie pracuje zawodowo tylko zajmuje się domem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy pracujesz zawodowo? Czy zajmujesz sie domem?
Pracuję zawodowo.
63%
 63%  [ 23 ]
Nie pracuję. Zajmuję się tylko domem i dziećmi.
36%
 36%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor Wiadomość
Doti1000pns

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pracuję i jednocześnie zajmuję się domem (oczywiście podział obowiązków z mężem mam, ale ze względu na jego pracę można to nazwać "Jego mały wkład własny" Bardzo szczęśliwa ). Nie mam jeszcze dzieci, ale polubiłam mieć wszystko zaplanowane. Jakiś czas temu odkładałam wiele spraw i na prawdę rodziły się z tego same kłopoty. Dużo się zmieniło, gdyż powiedziałam "dość!". Systematyczność i stworzenie harmonogramu dnia, ustalanie z mężem najważniejszych potrzeb, bardzo uporządkowały moje życie, gdzie przy moim ogromnym lenistwie (poważnie!), każdy nie mógł wyjść z podziwu! Dzięki temu mam czas na wszystko i niczego nie zaniedbuję: pracy, domu, męża i znajomych, ba! dla siebie też znajdę czas. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
ola212113

PostWysłany: Czw 13-09-2012, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie pracuję zajumuję się domem i córeczką. Ja by się nie nudzić sprzątam co popadnie dużo gotuje pare miesiecy temu przekopałam sobie spory kawał ziemi na ogrodzie sadze tak kwiaty, warzywa a moja córa mi pomaga czyli chodzi i wszystko wyrywa Bardzo uśmiechnięta czasem jak znajdzie sie trochę czasu to gdzieś wyjde do kogoś na kawę. Lubie to co robię. Uśmiechnięta

Mój facet wychodzi o 7 rano wraca o 17 30 najczesciej pomaga mi w tym, ze wykąpie i nakarmi małą i zazwyczaj siedzi z nami w domu.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 13-09-2012, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co prawda pracuję zawodowo ale dużą część pracy wykonuję w domu więc mam dużo czasu na porządki, gotowanie i te inne cudowne rzeczy. Puszcza oko
Mąż mi pomaga jak poproszę, sam z siebie się nie ruszy ale mnie to nie rusza bo większość rzeczy wolę zrobić sama.

Podpis Bez twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy - E.Roosevelt
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 13-09-2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja pracuję, ale przez ostatni rok byłam w domu. Nie mam dzieci, więc robiłam wszystko, żeby się nie nudzić: sprzątanie, kursy, oglądanie tv ewentualnie filmów, spacery, czytanie.

Proponuję rzeczywiście jakiś kurs internetowy Blinko lub ciekawe książki w czasie kiedy Patryś śpi, a jak nie śpi to dużo spacerów Uśmiechnięta. Warto zrobić coś tylko dla siebie w tym czasie, bo dla domu robisz wystarczająco dużo Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od poniedziałku idę na urlop, a po urlopie zostaje bez pracy. Nie mam pojęcia jak zorganizuje sobie cały dzień tak, by nie czuć się źle.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Pochwał: 6

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dudi napisała:
Od poniedziałku idę na urlop, a po urlopie zostaje bez pracy. Nie mam pojęcia jak zorganizuje sobie cały dzień tak, by nie czuć się źle.

Proponuję zacząć uprawiać jakiś sport albo czytanie książek. Uśmiechnięta I jedno i drugie dobrze robi.
A chcesz szukać nowej pracy czy nie zamierzasz wracać do pracy?

Podpis Bez twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy - E.Roosevelt
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wcisnęłam , że pracuję zawodowo...
Ale nie jest tak do końca. Bo niby kura domowa jestem. 24 h z dwójką dzieci w tym mniejsze ma 3 mc. A do tego mam firmę . Większość pracuję jak mąż wraca do domu by mnie zmienić przy dzieciach. Można powiedzieć , że trzecią zmianę mam Puszcza oko. Ale bardzo dobrze mi z tym. Nie potrafiłabym żyć tylko domem i dziećmi. Już to przerabiałam parę razy i odchodziłam od zmysłów Przewraca oczami .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja aktualnie 'siedzę' w domu.
Szukam pracy, a od października idę na studia.
Nie narzekam, bo ten rok był dla mnie ciężki i cieszę się, że odpocznę sobie troszkę.

Póki co teściowa gotuje, bo sama się zaoferowała.
Ja sprzątam. Oczywiście mąż też często mi pomaga. Tylko on nastawia pranie.Puszcza oko
Na nudę też nie narzekam, bo mam czas na wszystko, aby pojechac do rodziców, wyjsc do znajomych, czytac książki, przeglądac internet itd.

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pracuję zawodowo 8 godzin dziennie, w weekendy studiuję. Raczej niewielu mam czasu na nudę. Po powrocie z pracy jakiś obiad, posprzątać. Zakupy i cotygodniowe sprzątanie to wspólny interes. Póki co nie mam dzieci, a czas wolny wykorzystuję na dokształcanie się, czytanie książek, oglądanie filmów, spacery i inne rozrywki.
Jak już będę miała dzieci, to chciałabym tak przynajmniej do 3 r.ż. być z nimi, ale zobaczymy jak to będzie. Póki co zbyt długie siedzenie w domu źle na mnie wpływa. Puszcza oko
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szkoda , że w ankiecie nie ma opcji
*pracuje zawodowo i zajmuję się domem.
Pewnie tu by było najwięcej głosów Puszcza oko .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przypominam, że Blince chodzi o to jak spędzamy czas siedząc w domu, zajmujac się nim, dziećmi.
Tak więc trzymajmy się tematu.
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 27-09-2012, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Proponuję zacząć uprawiać jakiś sport albo czytanie książek. Uśmiechnięta I jedno i drugie dobrze robi.
A chcesz szukać nowej pracy czy nie zamierzasz wracać do pracy?

Chce, jasne, ze chce. Od poniedziałku mam dwa tyg urlopu do wykorzystania i będę chciała coś w zawodzie znaleźć.

Chodzę do szkoły językowej, to tak całkiem w domu nie zostaje. Nie mam żadnego pomysłu jeszcze, na spędzenie czasu, nie lubię siedzieć w domu. Ale plusem jest to, ze będę miała więcej czasu, by rozwijać pasje.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blinko a czy masz jakieś koleżanki - też mamusie. Bo jesli tak, to mogłybyście robić "mamusiowe" spotkania.
Ja obecnie pracuję, ale gdy dzieci były małe i nie pracowałam, to spędzałam czas z nimi. Tyle, że mój mąż był po pietnastej w domu.
Co robiłam. Zazwyczaj sprzątałam, gotowałam, bawiłam się z dzieciakami, starałam się spotykać z koleżankami, które miały podobnie jak ja dzieci. Było też czytanie książek, częste wychodzenie z dziećmi na spacery, zakupy itp.
Powrót do góry

zewelka83

PostWysłany: Pon 28-01-2013, 14:53    Temat postu: Jak wykorzystać czas wolny i stać się kobietą niezależną Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie, ponad rok temu zostałam mamą i wtedy moje życie totalnie się zmieniło. Z zabieganej "karierowiczki" stałam jak to już któraś z Was ładnie nazwała "etatową kurą domową". Po kilku miesiącach takiego "siedzenia" zaczęło mi "czegoś" brakować i zaczęłam szukać pomysłu na siebie.
Wiecie co znalazłam - jeśli któraś z Was chce poznać mój pomysł na nudę gdzie przy okazji można poznać fantastyczne osoby no i oczywiście zarobić - dzwońcie - opowiem o szczegółach - Ewelina - telefon

Uwagi  Numer telefonu, gadu, maile tylko na PW.
Zuzka.
Powrót do góry

Cicimlady

Zodiak: Lew

PostWysłany: Wto 29-01-2013, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajny temat, jak kiedyś będę miała dzieci, a żadnej pracodawca w Polsce nie będzie chciał mnie zatrudnić, bo mama nie jest wygodnym pracownikiem, to na pewno skorzystam z Waszych pomysłów na spędzanie czasu :].
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: