Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupione czy wynajmowane?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to JA NIE WYOBRAŻAM SOBIE ZAKŁADAĆ RODZINY NIE POSIADAJĄC MIESZKANIA. Nie wypowiadam się w imieniu innych ludzi żyjących w Polsce. Oczywiście, że gdyby większość ludzi myślała jak ja, to by nigdy nie założyli rodziny. Ale oni to oni, a ja to ja.

A ja znam rodzinę gdzie rodzice kupili dwojgu dzieci mieszkania. Każde w granicy 200tys. Do tego sfinansowali im remonty tych mieszkań. Jedno z dzieci poczuło się i postanowiło oddać rodzicom koszt remontu w ratach.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kate29

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiciaricia pewnie, ze kazdy robi tak jak chce Puszcza oko. Tak samo ja nie wyobrazam sobie mieszkac cale zycie na wynajmowanym i kropka. Kazdy robi jak uwaza i jak mu wygodnie, biorac pod uwage swoja sytuacje zyciowa czy finansowa Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

kiciaricia

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Kiciaricia pewnie, ze kazdy robi tak jak chce Puszcza oko. Tak samo ja nie wyobrazam sobie mieszkac cale zycie na wynajmowanym i kropka. Kazdy robi jak uwaza i jak mu wygodnie, biorac pod uwage swoja sytuacje zyciowa czy finansowa Uśmiechnięta.

Zgadzam się całkowicie z Tobą, wszystko zależy od sytuacji finansowej. I dlatego też czasem żałuję, że komuna się skończyła. Mój tata pracował na kopalni ze 2-3 lata, był już po ślubie i na świecie był mój brat. Dostał mieszkanie z kopalni, w bloku z centralnym ogrzewaniem. Potem jak była możliwość to rodzice wykupili mieszkanie na właność. Na tę chwilę mieszkania w bloku rodziców oscylują w cenie ok 180-200tys. Kiedyś była i praca i mieszkania i zadowalająca ilość urodzeń dzieci, a teraz? Ehhh szkoda gadać. e
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czekaj wprowadzili 500+ Śmiech do łez .
Powrót do góry

kiciaricia

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Czekaj wprowadzili 500+ Śmiech do łez .

Czekaj czekaj, 500+ weszło w życie wczoraj o ile się nie mylę, a już dziś czytałam w sieci artykuł jak to kobieta waliła wódę do ósmego miesiąca ciąży a teraz wielce chce odzyskać dziecko ktore teraz przebywa w pogotowiu opiekuńczym/rodzinie zastępczej i oficjalnie mówi, że będzie starać się o koleje dzieci. klaskanie2 Teraz cała patologia Polski będzie robić dzieci na potęgę, bo "piniondz bydzie". Ale koniec OT bo modki się wkurzą Puszcza oko .
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 02-04-2016, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Szczerze ? Nie znam osobiście nikogo, komu rodzice kupili mieszkanie. .

A ja znam bardzo mało par, które wzięły kredyt na mieszkanie. Złośliwa Większość dostała po rodzicach, babci lub właśnie rodzice im kupili.

Każda opcja ma swoje dobre i złe strony. Wynajmowanie jest o tyle fajne, że jak trafisz na sąsiadów debili albo coś sprawia, że mieszkanie w danym lokalu jest uciążliwe, po prostu zwijasz manatki. W kupionym to jednak trzeba się męczyć. Złośliwa
Powrót do góry

cersei

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 03-04-2016, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My z chłopakiem wynajmowaliśmy kawalerkę (umeblowanie nasze). Za czynsz właścicielowi płaciliśmy tyle ile wynosi nas teraz rata za kredyt hipoteczny + czynsz do spółdzielni, a mieszkanie, które kupiliśmy ma 3 pokoje.
Wcześniej przed zamieszkaniem z chłopakiem w kawalerce wynajmowałam pokój przez 3 lata z dwoma dziewczynami i cały czas były problemy z właścicielką.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 03-04-2016, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sobie nie wyobrażam jak można większość życia mieszkać na wynajmowanym. Mieszkaliśmy tak rok i o rok za dużo Złośliwa.
Tam płacę za wynajem obcej osobie, daję jej zarobić. No ale za każdą usługę się płaci. Tylko że na dłuższą metę nic z tego nie mam.
Kupując na kredyt płacić za usługę- udzielenie kredytu- ale wiesz, że w końcu to będzie całkowicie Twoje.

Tak czy siak płacisz- tylko albo coś w końcu z tego masz, albo nie masz nic Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 03-04-2016, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika lepiej bym tego nie ujęła Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: