Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kurczak w panierce z KFC
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady i pytania kulinarne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 07-05-2008, 23:52    Temat postu: Kurczak w panierce z KFC Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, wiecie może jak zrobić panierkę taką jak mają kurczaki z KFC? Podejrzliwa
Jak dla mnie jest pycha, ale takiej samej zrobić nie umiem. Smutna

Podpis Semper Fidelis

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 08-05-2008, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gienia moja mama robi taką panierkę z płatków kukurydzianych, roztłukuje płatki tłuczkiem do mięsa i panierka gotowa Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 08-05-2008, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z płatków robię czasem, ale dochodzę do wniosku, że blisko ale to jeszcze nie to. Puszcza oko

Podpis Semper Fidelis

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 08-05-2008, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak widac, nie tylko Ty chciałabyś wiedziec:

http://forum.kobieta.pl/index.php?topic=6045.msg189622
Powrót do góry

Edna

PostWysłany: Pią 09-05-2008, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z ciekawosci przejrzalam te fora, to niesamowite jak ludzie sie podniecaja jedna panierka, to sie nazywa wszechobecnosc korporacji... Znalazlam wsrod tego wszystkiego przepis, ktory wyglada wiarygodnie i prosto, uprzedzam ze jest to cytat, a nie moja wypowiedz i nie odpowiadam za bledy ortograficzne:

"Moji drodzy jedyny sekret tej panierki i calego smaku kurczaka tkwi w szczegułach ktorych nikt sie niedomysla to co napisze to jest autentyczny przepis na to co nazywamy kurczakiem z KFC . A wiec maka to najwiekszy syf w tym przybytku maze byc nawet zwykla przenna typ 500 do tego dodajemy jajka ale tu tkwi djabel ukryty jajka maja byc w proszku i musza byc wymieszane z maka w odpowiednich proporcjach malo istotne w jakich bo ciezko je dostac w opakowaniach mniejszych niz 1kg a on kosztuje ok.30pln co do miesa musi byc ono zamarynowane sola zmiekczajaca i mieszanka przypraw tu juz jest wasza inwencja w dobieranu smaku jak ktos lubi to moze dodac nawet kawe ale niepolecam najlepsza do tego bedzie mieszanka papryk slodkiej i pikantnej oraz pieprzu kajenskiego,czosnku granulowanego i jakis pikantnych przypraw to juz zalezy od was.Tak zamarynowane mieso musi polezec ok.12h zeby mieso zmieklo i usmazylo sie w glebokim tluszczu(aprop gleboki tluszcz to taki zeby smazony kurczak byl caly przykryty) teraz mieso panierujemy powiem wam jak to robia w kfc ale mozecie robic to jak chcecie oby bylo smaczne i ladnie wygladalo ... najpierw mieso nalezy otrzepac z nadmiaru marynaty najlepiej na sitku o rubych oczkach (1na1 cm ) nastepnie kurczaka panierujemy w mace z jajkiem w proszku i wykladamy do sitko o grubych oczkach (1 na 1cm) i otrzasamy nadmiar maki pozniej kurczaka maczamy na 3 sekundy w wodzie i i otrzasamy z nadmiaru wody i wkladamy spowrotem do maki mocno dociskamy make do powieszchni miesa tak aby jaknajwiecej jej bylo na kurczaku i znowu na sito potrzasamy i tu juz niechodzi o otrzepanie z nadmiaru maki tylko o nadanie panierce odpowiedniego wyglady tak przygotowane mieso wkladamy na goracy tluszcz o tem 180C i smazymy za panierka bedzie mocno zlota gwarantuje ze kurczak bedzie upieczony i soczysty zycze wszystkim smacznego"
Powrót do góry

roksiakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 09-05-2008, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja używam gotowych panierek -"Chrupanierka" - i są nawet lepsze niż te z KFC Bardzo szczęśliwa

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

margolcia

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja próbowałam już kilku przepisów na panierki i kurczaki jak z KFC,ale niestety nic mi nie wyszło. Wolę pójść do KFC i nabyć drogą kupna jakiś mały kawałek kurczaczka albo BSmarta z frytkami i zaspokoić tym samym swoją chrapkę na KFC.
Powrót do góry

Avantii

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 05-02-2009, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suche udka zanurzyć w białku z dodakteim pieprzu ceyne (czy jak mu tam) a potem maczać w rozgniecionych płatkach kukurydzianych. I smazyć na głębokim tłuszczu.

Ja nie próbowałam, ale dostałam ten przepis od mojej kierownickzi i mówi że pycha.

Podpis 03.06.2006 - Szczęśliwa żonka
Powrót do góry

irishangel

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 05-02-2009, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam ten przywilej że mój braciak jest instruktorem w KFC i czasem przynosi nam tą panierkę. Zapytam może będzie wiedzial coś wiecej;).

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

namir

PostWysłany: Czw 05-02-2009, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie , BSmart w zupełności wystarczy zeby zapokoić juz nawet nie mały głód.Ja je uwielbiam.
Powrót do góry

samo-wolna

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 23-07-2010, 12:55    Temat postu: Panierka KFC Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie nieaktualne, ale moja koleżanka robi taką panierkę z... chipsów paprykowych, czasem miesza jeszcze z płatkami kukurydzianymi i smazy na głębokim tłuszczu. Aha, a wcześniej kurczaka marynuje w ostrej marynacie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 23-07-2010, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajnie jest też użyć chipsów bekonowych. To pewnie nie to samo co panierka z KFC ale wychodzi pyyyysznie. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią 23-07-2010, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O fajne pomysły, jak już dojdę do tego etapu w diecie to sobie usmażę takie kurczaczki Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 23-07-2010, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temacik extra Bardzo szczęśliwa też się zastanawiałem z czego oni to robią Bardzo szczęśliwa

Podbiorę Wasze pomysły i zobaczę co z tego wyjdzie Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 23-07-2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam taki przepis może komuś się przyda, próbowałam... bardzo smaczne Uśmiechnięta

- 4 skrzydełka kurczaka
- jedno jajko
- sól
- curry
- ostra papryka

- mąka
- mleko
- olej
- bułka tarta
- płatki kukurydziane
- łyżka masła

Skrzydełka moczyć około 45-50 minut w wodzie z dodatkiem soli

W międzyczasie wymieszać jajko z dodatkiem mleka i przypraw (curry, ostra papryka, sól).

Ilość przypraw jaką użyjemy zależy od naszego gustu i od tego jak ostry ma być kurczak.

Na talerzu należy wymieszać mąkę i bułkę tartą w proporcji 1:3 z łyżką rozdrobnionych płatków kukurydzianych.

Części ze skrzydełek, które nie mają mięsa
wyrzucić, a pozostałe odsączyć z wody.

Następnie skrzydełka obtoczyć w bułce tartej z mąką, a potem w jajku z przyprawami i na koniec jeszcze raz w bułce z mąką.

Należy pamiętać, aby na kawałkach kurczaka było dużo panierki.

Następnie w wysokim naczyniu rozgrzać olej z dodatkiem masła (dla aromatu
).

Gdy tłuszcz bardzo się rozgrzeje, włożyć do niego panierowane skrzydełka.

Oleju musi być tyle, aby mięso było całe zanurzone.

Smażyć do uzyskania złotawego koloru. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady i pytania kulinarne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: