Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kwas foliowy przed ciążą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 11-07-2016, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Praktycznie każdej kobiecie w ciąży mówi sę, że powinna raczej suplementować kwas foliowy, zamiast korzystać z naturalnych źródeł. Jest to alarmujące i wpływa na generację dzieci obecnie rodzonych

No tak, ale kwas foliowy z naturalnych źródeł wchłania się w bardzo małych ilościach bo sie po prostu ulatnia albo ginie podczas gotowania, więc suplementacja folikiem jest tu jak najbardziej na miejscu. Jest on lekiem przebadanym klinicznie, nie ma czego się bać.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 11-07-2016, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale folik itp, które mają w sobie kwas foliowy w nieodpowiedniej formie też się nie wchłonie. Więc jeśli już coś używać, to z głową i sensem.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

pentelka

PostWysłany: Wto 12-07-2016, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ale lekarze najczęściej zalecają folik bo podobno on właśnie wchłania się w całości Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi

PostWysłany: Wto 12-07-2016, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli przeczytałaś całość to wiesz, że nie.Uśmiechnięta

Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Wto 12-07-2016, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A skąd wzięłaś ten cytat? Masz pewność, ze informacje są prawdziwe i kto to napisał? Myślę, że lekarze zalecający folik powinni wiedzieć o czymś takim. Myślę, że jest to artykuł sponsorowany jakiegoś suplementu.
Powrót do góry

sisi

PostWysłany: Sro 13-07-2016, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To cytat mojej znajomej, nie wiem czy mogę przytaczać jej imię i nazwisko. Jest dietetykiem, doradcą żywienia, członkiem Polskiej Akademii Zdrowia itd. Ma bardzo duże pojęcie, uczestniczy w wielu kursach. Zresztą w google łatwo znaleźć na ten temat informacje. Wystarczy poszukać o formach kwasu foliowego i sposobach jego przyswajania.Uśmiechnięta

Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Czw 14-07-2016, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja w takie definicje dietetyków nie wierzę, moim zdaniem lekarz lepiej wie co jest lepsze, a skoro folik został przebadany klinicznie i jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka, a od 1997 r. został włączony do Narodowego Programu Zdrowia w ramach Profilaktyki Wad Cewy Nerwowej. Takie info znalazłam, to komu wierzyć bardziej Uśmiechnięta
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 14-07-2016, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pentelka napisała:
jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka

A wiesz ze taką rekomendacje, certyfikat można sobie kupić? :p
Nie wiem czy tak było w tym przypadku, ale ja w takie certyfikaty nie wierzę :p.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Sro 20-07-2016, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tu nie tylko o certyfikat chodzi a o badania kliniczne leku. Suplementy nie są badane w ten sposób. No i rekomendacji Narodowego Programu Zdrowia w ramach Profilaktyki Wad Cewy Nerwowej nie można kupić.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 07-12-2016, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sobie biore odkad odstawilam tabletki. Gwiżdżący

Troche jeszcze nieregularnie, ale staram sie przyzyczaic. No i dostalam niemiecki preparat, czy jest dobry nie mam pojecia.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 07-12-2016, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja też biorę, bo w sumie lepiej brać, jak się myśli o powiększeniu rodziny, nawet mimochodem Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

basssia

PostWysłany: Czw 16-11-2017, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zdecydowanie warto brać kwas foliowy przed zajściem w ciążę, wtedy na start ma się już wszystkie braki uzupełnione. PTG zaleca też branie witaminy d3, dha które dobrze wpływają na rozwój mózgu, mi lekarz zalecił brać mama dha premium, mają dobry skład i nie mają żelaza z którym trzeba uważać bo jeśli nie ma się anemii to lepiej nie brać, podobno może nadmiar żelaza spowodować cukrzycę ciążową
Powrót do góry

kobitka77

PostWysłany: Czw 04-01-2018, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim kwas foliowy i w moim przypadku żelazo, czyli suplement dicofer inaczej sobie nie wyobrażam, bo byłabym ciagle słaba, a w dzisiejszych czasach suplementy potrafią byc naprawdę skuteczne Uśmiechnięta
Powrót do góry

basssia

PostWysłany: Sob 24-02-2018, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z żelazem trzeba uważać, jeśli nie ma anemii to nie ma sensu brać, bo wiec może szkody zrobić niż pożytku, np. spowodować cukrzycę ciążową
Powrót do góry

elka89

PostWysłany: Nie 11-03-2018, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie lepiej po prostu przygotować się w ten sposób, że przechodzisz na zdrowszą dietę, więcej się ruszasz, unikasz stresu i pijesz dużo wody?
Wydaje mi się, że to takie proste zmiany, które mogą mieć ogromne znaczenie. Jeśli idzie o wodę, poszukaj takiej mineralnej, która ma dużo magnezu. Może coś w stylu Muszyńskie Zdroje itp. Kwas foliowy nie zaszkodzi, ale sama jestem raczej fanką bardziej naturalnych rozwiązań nie związanych z chemią i farmaceutykami.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: