Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kwas foliowy przed ciążą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 20-04-2009, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Smaluszek te co ja lykam tez sa biale i tez niepowlekane. Puszcza oko

No właśnie. A Folik w Polsce jest po prostu dobrze wypromowany, lekarze go polecają itp. Nie jest w dumie jakiś specjalnie drogi, żeby szukać alternatywy. No ale alternatywa jest jakby co Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 20-04-2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszek, a jaka jest zawartosc kwasu foliowego w jednej tabletce?
W Anglii kwas foliowy jest dostepny w supermarketach. Tabletki sa zwykle, biale, niepowlekane. A zawartosc w jednej tabletce to 400 czegostam.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 20-04-2009, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Paula napisała:
Smaluszek, a jaka jest zawartosc kwasu foliowego w jednej tabletce?
W Anglii kwas foliowy jest dostepny w supermarketach. Tabletki sa zwykle, biale, niepowlekane. A zawartosc w jednej tabletce to 400 czegostam.

Czyli standardowe 0,4 mg pewnie, bo tak jest najczęściej, gdyż taka dawka jest zalecana do przyjmowania Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 28-04-2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Ula z tego co mi ginekolog powiedzial, to nie ma co kombinowac, kwas foliowy w zupelnosci wystarcza, pozniej, jhak juz jest ciaza warto brac jakies ulepszone witaminki dla ciezarnych.

Dokładnie. Przed ciążą najlepszy jest sam kwas foliowy-tak twierdzi również mój ginekolog.

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

farmkarol

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Dziewczyny mają rację - przed ciążą tylko kwas foliowy, suplementy dla ciężarówek dopiero później - po I trymestrze ciąży.

Folik jest najpopularniejszy ale ja polecam taki kwas :

Zawartośc taka sama a wychodzi o wiele taniej. Różni się tylko tym, że tabletki nie są kolorowe tylko białe i nie są powlekane. Ale za to są mniejsze rozmiarowo więc połknięcie nie przysparza problemów.

Nie mogę się nadziwić ile preparatów naprodukowały te rózne firmy żerując na naiwnosci mlodych kobiet i panującej modzie na kwas foliowy (zresztą wskazanej!). Nikt nie zwraca uwagi ze są to najczęsciej suplementy diety a nie przebadane kliniczne leki i stąd ich niska cena. Jest tylko kilka leków które mają wszystkie niezbędne certyfikaty i dlatego lekarze je zalecają. Dlatego niektóre jak Folik są nieco droższe.
Powrót do góry

Ekstrawagandzka

PostWysłany: Sro 07-10-2009, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przed ciążą brałam standardową dawkę kwasu czyli 0,4 mg. W trakcie pierwszego trymestru lekarz zalecił mi branie 3 tabletek dziennie. A po 13 tygodniu wzbogaciłam dietę o potrzebne witaminki. Kwas jest bardzo ważny. Ja również zrezygnowałam z Foliku na rzecz wspomnianego wyżej kwasu. Te 250 tabletek mam jeszcze do dziś.
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 17-01-2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co do kwasu foliowego to macie rację. W naszym kraju jest on standardowo zalecany dla kobiet wieku rozrodczego, starających się o dziecko oraz w trakcie ciąży. Jeśli chodzi o witaminy dla ciężarnych to pod żadnym pozorem nie bierzcie ich kiedy w ciąży nie jesteście! Niech lekarz wam powie dokładnie jakie i ile macie brać. Witaminy te mają zwiększone dawki, zawierają na pewno także żelazo, a w nadmiernych ilościach mogą więcej zdziałać szkody niż pożytku. Ogólnie branie suplementów w pigułkach jest źle widziane w medycynie, ponieważ niekontrolowanie można się nimi przejeść. Najlepiej zdrowa, zbilansowana dieta i żadne wspomagacze nie są wam potrzebne !

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już miesiąc łykam taki kwas foliowy jak poleca Smaluszek.
Powrót do góry

Elizee

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 03-03-2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z farmkarolem, że niektóre leki są droższe nie bez przyczyny. Ja brałam Feminatal (teraz już przemianowany na Femibion Natal) właśnie z przepisania lekarza. Jak później czytałam, to zawiera on trochę lepiej przyswajalną od tradycyjnej postać kwasu foliowego. To tłumaczy oczywiście cenę, ale również fakt, że jednak sporo lekarzy go przepisuje.
Powrót do góry

swiadomemacierzynstwo

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 13:05    Temat postu: Kwas foliowy w ciąży Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W pierwszych tygodniach ciąży rola kwasu foliowego jest związana z rozwojem i kształtowaniem się płodu - a zwłaszcza jego układu nerwowego, mózgu i rdzenia kręgowego. Jeżeli przed ciążą i na jej początku poziom kwasu foliowego w organizmie kobiety był odpowiedni, może to znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Aby być jednak pewną, że dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość kwasu foliowego, najprościej jest przyjmować tabletki z witamina B9, jeśli tylko jest jakaś szansa na zajście w ciążę. W tej chwili w Polsce istnieje zalecenie, by kobietom, które potencjalnie mogą zajść w ciążę zapisywać 0.4 mg kwasu foliowego dziennie. Około połowa ciąż jest na ogół niezaplanowana. Dlatego ważna jest suplementacja przed, nawet gdy nie myśli się w danym momencie o dziecku. Bo gdy dowiadujemy się o ciąży, jest to już na ogół 4-6 tydzień, a mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane!
Więcej informacji o kwasie foliowym oraz o przygotowaniach do ciąży znajdą Panie na portalu /link usunięty/.

Uwagi  Regulamin!
efrell.
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy warto brać kwas foliowy non stop, czy tylko jakiś czas przed zaplanowaną ciąża wystarczy?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pentelka napisała:
Czy warto brać kwas foliowy non stop, czy tylko jakiś czas przed zaplanowaną ciąża wystarczy?

Wielu ginekologow mowi, ze warto zaczac brac tak na 3 miesiace przed poczatkiem staran.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam, ze lepiej brać go cały bo ryzyko wystąpienia wad wrodzonych jest ogromne jeśli w organizmie jest niedobór folianów, a nigdy nie wiadomo kiedy się może ciąża przytrafić.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w pierwszej ciąży brałam dopiero wtedy, gdy się dowiedziałam o ciąży.
Teraz biorę od początku starań. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Wielu ginekologow mowi, ze warto zaczac brac tak na 3 miesiace przed poczatkiem staran.

Mój też tak mówił i ja tak robiłam. Zaczęłam brać mniej więcej 3 miesiące przed zaczęciem starań. Z tego co ja wiem to wszelkie niedobory różnych witamin itp. można uzupełnić właśnie po ok. 3 miesiącach Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Skocz do: