Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kwas foliowy przed ciążą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bo kwas foliowy w ciąży to podstawa, nie może go zabraknąć jak rozwija się układ nerwowy u dziecka, a takie suplementy mogą nie dostarczyć nam go w takiej ilości żeby uchronić dziecko od wad.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lena87

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale jak sam temat się nazywa, to mowa o kwasie foliowym PRZED ciążą, a nie już w jej trakcie.
Jak pisałam w trakcie już trwania i tak nie bierzemy nic na własną rękę, tylko pod okiem lekarza, który tez patrzy na wyniki naszych badań
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kwas foliowy można brać na długo przed planowaną ciążą, a nawet zaraz jak tylko wejdzie się w wiek rozrodczy. A układ nerwowy i mózg zaczyna rozwijać się u dziecka na samym początku ciąży, wiec wtedy już nie może go zabraknąć. Taka prawda...
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja znów zaczynam brać. Puszcza oko
Powrót do góry

mineralna85

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 26-11-2015, 9:32    Temat postu: Dieta w ciąży Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Racja Dziewczyny, kwas foliowy to podstawa, potem można dorzucić jakiej suplementy, czy multiwitaminy, ale to należałoby skonsultować z lekarzem, mnie podpowiedziały w szkole rodzenia przyszłe mamy. Jakbyś chciała to w artykule na blogu lubelskiej twojej położnej jest kilka przydatnych wskazówek, jakie składniki są najcenniejsze w „ciężarówkowym czasie”
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Pią 08-04-2016, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli bierzesz folik to nie musisz niczego dorzucać, bo ten przeznaczony na pierwszy a potem na drugi i trzeci trymestr ma w sobie wszystko czego potrzebuje dziecko do prawidłowego rozwoju i mama
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 08-04-2016, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zaczęłam brać dopiero jak test dwie kreski pokazał. Aż wstyd. Zakłopotana
Na początku starań brałam regularnie a później jakoś mi ta regularnosc zaginęła.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 08-04-2016, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Ja zaczęłam brać dopiero jak test dwie kreski pokazał. Aż wstyd. Zakłopotana
Na początku starań brałam regularnie a później jakoś mi ta regularnosc zaginęła.

Ja też tak mam Adzia nie przejmuj sie. Raz biorę, raz zapomnę. Caly czas nie mogę w sobie wyrobić nawyku żeby brać codziennie.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Pią 08-04-2016, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Ja też tak mam Adzia nie przejmuj sie. Raz biorę, raz zapomnę. Caly czas nie mogę w sobie wyrobić nawyku żeby brać codziennie.

Ja jak wiem ze muszę to biorę. A jak tylko powinnam to zapominam. Bardzo szczęśliwa

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 08-04-2016, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam tylko na początku ciąży. Zakłopotana
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Sro 06-07-2016, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A warto brać przez cała ciążę bo ten z witaminami jodem i dha pomaga w rozwoju płodu. Potem magnez i wit D trzeba dołączyć, albo gotowy folik z tym brać.
Powrót do góry

Małgo

Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mi właśnie lekarz powiedział, że kwas foliowy należy brać (oprócz tego, że przed ciaża) przez pierwszy trymestr ciaży, bo wtedy ma miejsce organogeneza czyli tworzenie narzadów dziecka, a potem one już tylko rosna. Stwierdził też, że obecnie kobiety w ciaży biora za dużo suplementów i m.in. dlatego dzieci teraz rodza się takie duże.

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

pentelka

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się, ale jeśli suplement jest specjalnie przygotowany i zoptymalizowany preparat dla kobiet w ciąży, to nie ma się czego bać. Gorzej jak kobieta zaczyna faszerować się mnóstwem witamin a zwłaszcza wit A, która jest niebezpieczna wręcz dla płodu.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 08-07-2016, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zwykle nasza dieta jest na tyle uboga, ze przyjmowanie ciagle kwasu foliowego jest nawet na plus. Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 08-07-2016, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nową wiedzę, więc się podzielę. Okazuje się, że to wcale nie tak jak wszyscy myślą, że wystarczy Folik i już. Kwas foliowy musi mieć odpowiednią formę.
Cytat:
kwas foliowy w ciąży TAK, ale...
" jeżeli suplementujemy kwas foliowy, to trzeba sprawdzać co jest w składzie. Nie może być folic acid, tylko foliate, albo kwas pteroilomonoglutaminowy – folian. Chyba najbardziej popularny 'Folik' zawiera folic acid czyli nadaje sie do śmietnika
- Folatyna, witamina B9 jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, wykorzystywana praktycznie przez każdy process w ciele. Rozkłada, buduje i korzysta z białek. Jest wykorzystwana w procesie powstawania czerwonych krwinek, syntezy DNA i wielu innych zadaniach. Jego niedobór w czasie ciąży prowadzi do wad cewy nerwowej, w tym rozszczepu kręgosłupa i bezmózgowia. Brak jej w dzieciństwie i dorosłości prowadzi do problemów wzrostu, problemów neurologicznych, anemii, niskiej liczby białych krwinek i wielu innych.
Folatyna naturalnie występuje w dużych ilościach w zielonych warzywach, glonach, nasionach słonecznika, wątróbce z kurczaka, wątrobie cielęcej, porze i papryce.
Kwas foliowy jest syntetyczną wersją folacyny. Prawdą jest, że większość środowiska medycznego wykorzystuje termin kwasu foliowego i folacyny zamiennie, jednakże te związki odmiennie się metabolizują, przy czym naturalna folacyna jest łatwiej dostępna dla ciała niż tanie wersje syntetycznego kwasu foliowego.
Ludzie u których występuje mutacja genu MTHFR, nie syntezują kwasu foliowego w folacynę. Dodatkowo, kwas foliowy blokuje komórkowe receptory formą nieprzydatną dla tych osób. W ten sposób blokowane jest korzystanie z folacyny spożywanej poprzez żywność.
20-40% naszej populacji ma problem z produkcją wystarczającej ilości enzymu potrzebnego do rozbicia syntetycznego kwasu. Praktycznie każdej kobiecie w ciąży mówi sę, że powinna raczej suplementować kwas foliowy, zamiast korzystać z naturalnych źródeł. Jest to alarmujące i wpływa na generację dzieci obecnie rodzonych"

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: