Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Labrador
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
liva

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam kiedys labradora. Tylko, że mój był strasznie głupiutki. Własnie myslałam, ze są tą madre psy (nie przeczę, że nie są) a mój trafił się wyjątkowo mało bystry. Ale za to wulkan energii i radości. O tyle, że dużo chorował. Miał cos ze stawami, cały czas go leczylismy i wczesnie zmarł.

Podpis Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

zara123

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 09-12-2009, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek, ja też b. chce mieć labladora. Najlepiej czarnego. Ale też nie mam warunków. Zastanawiałam się też nad shar pei i chow-chow. Są takie słodkie jak misie Uśmiechnięta
Powrót do góry

lamia

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co powiecie o kupnie labradora do mieszkania? jak te psiaki zachowuja sie w małych czterech scianach?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lamia labrador jest psem, który ma niespożyte pokłady energii. Mógłby się bawić na okrągło i nie być w ogóle zmęczony. Jeśli chcesz kupić takiego psa do bloku zastanów się czy zapewnisz mu odpowiednią ilość spacerów i zabawy. One muszą kilka razy dziennie isć na porządny spacer i się wybiegać. A jeśli jesteś osobą dużo pracującą i mającą mało czasu wolnego, to nie kupuj labradora, bo zrobisz mu tylko krzywdę.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

tortilla54

PostWysłany: Sob 27-02-2010, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja sąsiadka ma labradora biszkoptowego.jeszcze niedawno był taki malutki. Teraz jest prawie dorosłym psem,wielkim, do którego trzeba mieć wiele siły.

Pozatym nie mają warunków mieszkanie małe, 2 pokojowe. Pies jak się położy to zajmuje prawie cały przedpokój.
Do tego psa trzeba mieć warunki,musi mieć on dużo ruchu, poniewaz łatwo popada w otyłość.
Ale za to jest przesłodki Uśmiechnięta
Polecam:)

Podpis 6 grudnia 2007 :* <3
Powrót do góry

roksiakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 27-02-2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

tortilla54 napisała:
Pozatym nie mają warunków mieszkanie małe, 2 pokojowe. Pies jak się położy to zajmuje prawie cały przedpokój.
Do tego psa trzeba mieć warunki,musi mieć on dużo ruchu, poniewaz łatwo popada w otyłość.

Dlaczego piszesz, że mieszkanie 2-pokojowe to nie są warunki dla Labka? To nie jest prawda - jeśli pies ma zapewniony na spacerze ruch, może się wybiegać porządnie przynajmniej 2-3 razy dziennie, to 2 pokojowe mieszkanie jest całkiem ok. Tu nie chodzi o to, jak wielkie ma być mieszkanie, tu chodzi o to, że pies ma mieć zapewniony ruch.
Logiczne jest, że jeśli oni wychodzą z nim na 10 minut dziennie, to pies jest nieszczęśliwy, również może przytyć (też kwestia ile i co on je).
Też miałam Labka - a teraz mam podhalana i też żyje w 2 pokojowym mieszkaniu - a jest o wieeele większy. Rozmawialiśmy z wieloma osobami mającym większe psy (bo kiedyś miałam wątpliwości - że się męczy, itp.itd...), i wszyscy potwierdzali to, co ja napisałam ci wcześniej.

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

Thamatesun

PostWysłany: Pon 01-03-2010, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To bardzo fajne psy, idealne dla dzieci, przyjazne. Ale fakt trzeba pilnować żeby za bardzo nie przytył Puszcza oko
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Ojjj chyba pomyliłaś rasę. Puszcza oko Jeszcze nie słyszałam o groźnym labradorze... Przewraca oczami

cześć Ulunius1 wiem, że odpisuję z 2 lata po czasie Skonsternowana ,ale to prawda, że w niektórych krajach właśnie ta rasa sieje postrach. Spójrz np. na statystyki holenderskie: labador tam to numer 1 pogryzień ludzi.

cytat:

"W statystykach pogryzień królują: w USA - pit bulle i ich mieszańce, rottweilery, owczarki niemieckie; w Holandii - rottweilery, golden retrievery i labradory. Groźne są też mieszańce różnych ras. O tym jednak, jak nieprzewidywalne są zwierzęta, świadczy jeden z tragicznych wypadków w Stanach Zjednoczonych. 6-tygodniowe dziecko zostało śmiertelnie pogryzione przez pomeraniana (szpica karłowatego), malutkiego, ważącego ok. 2 kg pieska. Zwierzę zostało w pokoju na chwilę z dzieckiem, gdy opiekujący się nim wujek wyszedł do kuchni, by przygotować dla niemowlęcia butelkę z mlekiem.

Pozwólcie, że dodam dwa słowa komentarza. Po pierwsze - statystyki holenderskie pokazują, że goldeny nie są wcale takimi idealnie rodzinnymi psami jak może się wydawać osobom czerpiącym informacje o tej rasie z serialu "Psie serce".

Chodzi w tym wszystkim przede wszystkim o to, by poświęcić czas na wychowanie psa. Nie można mniemać, że skoro stereotyp mówi, że lebrador kocha dzieci i ludzi-to zę każdy przedstawiciel tej rasy taki będzie. To pies wymagający pracy i konsekwencji-jak każdy inny.

Osobiście nigdy bym nie kupiła tej rasy, bo lubię coś innego:)-jednak w odpowiednich rękach, taki pies to skarb! Mam znajomego myśliwego-który poluje z udziałem 2 retrieverów. Ma bardzo mądre, posłuszne i energiczne psiaki. Dla kogoś, kto lubi ruch-taki pies to strzał w 10.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi rodzice mają goldena, który od maleńkości był do rany przyłóż Uśmiechnięta
W sumie ja sama nie spotkalam się z retriverem innym niż łagodnym Puszcza oko
Powrót do góry

kaliku

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 22-03-2010, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Golden retriever i labrador to psy podobne, ale różne rasy!
To czy pies przytyje dotyczy każdej rasy, bo wiąże się ze sposobem odżywiania i ilością ruchu, jaką ma dany pies. Z mieszkaniem to ma niewiele wspólnego, ze spacerami tak. Agresja w dużej mierze zależy od sposobu wychowania psa i jego życiowych doświadczeń, choć owszem, labradory są łagodne i trzeba się bardzo postarać, by wychować sobie ostrego, ale nie jest to niemożliwe. Mam labradora biszkoptowego, zresztą nazywa się Biszkopt Bardzo szczęśliwa ok. 4 lata. Mieszam w średniej wielkości mieszkaniu (dla niektórych pewnie małym). Pies jest w dobrej kondycji i ma prawidłową wagę. Dla ludzi jest bardzo łagodny. Dla psów niestety nie, bo 2x napadły na niego psy wyprowadzane bez smyczy (co jest niezgodne z prawem!) i teraz ma uraz, boi się psów i dlatego rzuca się na nie (to brzmi może dla niektórych dziwnie, ale tak właśnie jest).

P.S. Zamieściłabym jego fotkę, ale nie wiem czy mogę, bo krótko jestem na Forum i nie wiem po jakim czasie mogę zamieszczać fotki a naczytałam się różnych wątków, że są kary dla nowych użytkowników chcących zamieszczać fotki Smutna
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Pon 22-03-2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kaliku napisała:
. Agresja w dużej mierze zależy od sposobu wychowania psa i jego życiowych doświadczeń, choć owszem, labradory są łagodne i trzeba się bardzo postarać, by wychować sobie ostrego, ale nie jest to niemożliwe.

to prawda, jednak warto wspomnieć, że agresja jest także uwarunkowana genetycznie: nie można więc mniemać, ze "labradory są łagodne", gdyż jest to mitem.

Jeśli skrzyżuje sie osobnika, który np. atakuje obcych z innym osobnikiem również atakujacym obcych, to cechy te zeskalują się w późniejszych pokoleniach-im dobór par hodowlanych będzie niedbalszy(krzyzowane osobniki, które maja ciagotki do gryzienia), tym większa eskalacja nieporzadanych cech potem.

Dlatego też niektóre kraje maja z labradorem kłopot: panuje mit, ze psy te sa bardzo łagodne, wiec nie przyklada sie często dosć uwagi wychowaniu psów-krzyzuje się psy niedbale(bardziej zwracajac uwagę na eksterier psa niż na jego równowagę psychiczną), w efekcie czego prędzej czy później dochodzi do serii tragedii: pogryzień psów czy ludzi.

Mam znajomego, który hoduje retrievery i z nimi poluje: te z pozoru łagodne psy potrafią zrobić miazgę z lisa czy krolika. Rasa ta ma to w naturze:)

Wiele z tych psów to łagodne stworzenia, jednak nie wolno zapominać o tym, że psy te również maja zęby, a ich niedbały chów może przyczynić sie do tego, że pewnego dnia stracą opinię "super psa do dzieci"..

Powrót do góry

kaliku

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 22-03-2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arjuna to o czym piszesz to prawda ALE dotyczy to każdej rasy i ekstremalnych przypadków. Nie można zakładać, że dotyczy to psów akurat tej rasy.
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Wto 23-03-2010, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kaliku napisała:
arjuna to o czym piszesz to prawda ALE dotyczy to każdej rasy i ekstremalnych przypadków. Nie można zakładać, że dotyczy to psów akurat tej rasy.

to prawda, dotyczy każdej rasy-także labradora, a przypadki nie sa tak bardzo ekstremalne jak nam sie wydaje;)
Moje posty tutaj to tylko proba zwrócenia uwagi na problem: np. labradory uważa sie za łagode, pit bulle-za agresywne. okazuje się, ze nic bardziej mylnego: a posługiwanie sie steorytypami do określania specyfiki danych ras-jest bzdurą. Tak samo jak namawianie do kupna rasy posługując się stereotypem.

Powrót do góry

kaliku

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W takim razie OK, choć mimo wszystko wydaje mi się, że wśród np. pit-bullów łatwiej znaleźć psa ostrego niż wśród labradorów Puszcza oko choć może to dlatego, że często właścicielami psów ras uważanych za groźne są ludzie nieodpowiedzialni i sami skłonni do agresji, co przekłada się na wychowanie ich psów Smutna
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Labradory to przyjazne pieski, do tego ładnie się prezentują i szybko uczą. Też chciałabym mieć labradora, ale niestety nie mamy warunków na tę chwilę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: