Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Laserowa depilacja
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowe SPA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 12:45    Temat postu: Laserowa depilacja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A więc - we wtorek o 17:30 odbyłam zabieg laserowej depilacji okolic bikini.

Zdecydowałam się na to ze względu na straszne problemy z wrastaniem włosków po depilacji woskiem. Zupełnie nie mogłam sobie z tym poradzić, włoski bardzo wrastały i tworzyły bolesne krostki. Obecnie wyglądam jakby ktoś się bawił igłą i rysował wzorki na moim bikini Niezdecydowana .

Zabieg wykonałam w gabinecie kosmetyki lekarskiej w Warszawie, poleconym przez kogoś. Należy wykonywać takie zabiegi w sprawdzonych miejscach, ponieważ zdarza się, że nie są one skuteczne - a wydać tyle pieniędzy i nie mieć efektu - ... Zonk!

Przed zabiegiem należy być powiadomionym o przeciwskazaniach: czyli chorobach, które wykluczają taki zabieg, np. cukrzyca czy hemofilia oraz lekach, których nie należy brać w okolicy zabiegu, np. antybiotków czy wrażliwych na światło.
Skóry nie nalezy opalać miesiąc przed i miesiąc po zabiegu, co w wakacje może stanowić dużą przeszkodę.
O tym wszystkim powinna Was powiadomić kosmetyczka.

Zabieg nalezy powtórzyć około 3-4 razy. Jego skutecznośc zależy od kontrastu włosy-skóra. Im ciemniejszy włos i im jaśniejsza skóra - tym lepszy wynik. Pierwszy zabieg usuwa około połowy włosów. Drugi zabieg wykonuje się około 4-6 tyg po pierwszym, a kolejny około 2 miesięcy po pierwszym. Po trzech zwykle osiaga się już bardzo dobry efekt. Czasem może się okazać konieczne powtórzenie zabiegu po np. 2-3 latach.
Cena jednego zabiegu to (przynajmniej tu gdzie ja byłam) 400zł.

Zabieg wykonany został metodą IPL. To nowa generacja lasera, ma on dość duże pole "strzału", około 1 cm na 4 cm i wycina tylko odpowiednie długości fali potrzebne do zabiegu. Starsze gabinety mogą ożywać innego sprzętu, o małym polu rażenia i bez wspomnianego filtru. Zabieg jest wtedy dłuższy i dużo bardziej bolesny.

Na zabieg należy przyjść ogolonym na zero, najwyżej kosmetyczka na miejscu ogoli bikini. Następnie smarowanie specjalnym żelem i operacja;-).
UWAGA! Zabieg boli!!! Śmiejąca się
Polega na tym, że cała skóra bikini naświetlana jest kawałek po kawałku laserem w formie krótkich strzałów. Im większa powierzchnia lasera, tym mniej strzałów i tym sprawniej to idzie. Ból to jakby uczucie parzenia/pieczenia. Boli nabardziej w wrażliwych miejscach, ale da się przeżyć...Puszcza oko. W prównaniu do wosku przynajmniej.

Ponieważ zabieg działa na rosnące włosy - po zabiegu włosy odrastają. Ale sukces zabiegu to fakt, że po prostu można je wyciągnąć ręką. I potem już nigdy nie urosnąPuszcza oko)).

Wszelkie pytania mile widziane.

Dołączone po 33 minutach 17 sekundach:

Tutaj ja robiłam, informacje na ich stronie są w miarę wiarygodne i nie brzmią jak wielka reklama...

http://www.bella-derm.pl/ipl-laser/
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brzmi troche strasznie, ale jednocześnie bardzo pekonywująco. I myślałam, że ten zabieg jest droższy.

Może zacznę odkładac kase w takim razie i w zimie się potorturuję?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wlasnie, chyba zima najlepiej skoro nie mozna sie na slonce wystawiac.
No i klakow nie trzeba zapuszczac, tylko na "golasa" Bardzo szczęśliwa
Tez pomysle.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To jest własnie to co mnie najbardziej przekonuje. Zero zapuszczania włosów. No żyć nie umierać. Bo z zapuszczaniem to się zawsze najbardziej męczę.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tak zapuszczalam do wosku... Masakra.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, ja za kilka tygodni bedę wiedziała jaki jest efekt po pierwszym zabiegu. Powiem Wam niejako z pierwszej ręki - czy to działa.

Bardzo też byłam zadowolona z tego gabinetu i bardzo mi się podobało. Ale to Wawa, Zuzka raczej Warszawką pogardzi;-).

Efrell, a myślałaś że jaki to jest koszt?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii troche za daleko Podejrzliwa
Ale jesli D pojedzie do tych Niemiec to kto wie Podejrzliwa
Zaraz sprawdze tu ceny.

Powrót do góry

martii

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka, postaraj się poszukać znajomych, którzy przeszli taki zabieg i są zadowoleni z konkretnego miejsca. Mi mój gabinet poleciła kosmetyczka do której chodzę od jakichś 5 lat. Nie wykonuje sama takich zabiegów, więc poleciła sprawdzone miejsce - gdzie część jej klientek chodziła.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii ja mam pytanie. Może głupie, ale mnie to nurtuje. Zakłopotana
Trzeba przyjść ogolonym na zero i potem kosmetyczka też goli na zero?

Swoją drogą zacznę odkładać kasę i zainwestuję w to chyba. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii tu moze byc problem z poleconym salonem kosmetycznym, Angielki raczej zadko korzystaja z takowych.
Nie moge znalezc nigdzie cen Diablica lub Bardzo wściekła

Powrót do góry

martii

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No nie Gienia. Nalezy przyjść ogolonym na zero. Przynajmniej w tych okolicach które chcesz zalaserować. Ale jeśli się nie ogolisz, to Cie kosmetyczka ogoli - żyletą na sucho Śmiejąca się .
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 19-06-2008, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak żyletą na sucho, to ja wolę sama w domku po swojemu. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Pią 20-06-2008, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i słusznie;-)!
Powrót do góry

Cacanka

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczynki, czy któraś ma jakieś doświadczenie z depilacją twarzy?...

Umówiłam się na poczatek lutego na pierwszy zabieg...i troszkę się boję...chyba najbardziej bólu...

Moim problemem są włosy na brodzie. Okropne, czarne i twarde...Po odstawieniu tabsów zaczęły rosnąć jak oszalałe. Dochodzi do tego, że jak gdzieś wyjezdzam i uświadomię sobie, że nie zabrałam pęsety, dostaje prawie spazmów...
To już zaczyna być "psychiczny" problem...Puszcza oko

Zawsze myślałam, ze taki zabieg jest strasznie drogi, okazało się, ze 260 zł za spokój na całe życie to chyba nie jest tak dużo (zabieg trzeba powtórzyć trzy razy, ale co cztery miesiące)

Czy miałyście do czynienia z laserem? jak to wygląda? czy boli? Jak należy się przygotowac?....

Piszecie że ogolić...ale mam sobie ogolić brodę jak facet?....czy tylko te pojedyncze włoski?

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Powrót do góry

wiziaczek

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 02-03-2010, 21:51    Temat postu: Lepiej późno Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć,
Dopiero od niedawna jestem aktywna na forum.
Spieszę z odpowiedzią. Laser nie boli w porównaniu z depilacją inna np. plastrami. To jest takie uczucie pieczenia, ale do przeżycia.
Natomiast z tego co ja się orientuję to nie jest to zalatwienie sprawy na całe życie. Tak okolo 3 lata trzeba bedzie powtrzać zabieg laserowy.
pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowe SPA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: