Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Laserowa korekcja wzroku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 06-05-2014, 19:21    Temat postu: Laserowa korekcja wzroku Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy któraś z Was przeszła taki zabieg albo planuje? A może ktoś z Waszych znajomych, z rodziny korygował w ten sposób wadę wzroku? Przyznam, że na chwilę obecną nie do końca czuję się dobrze zarówno w okularach jak i soczewkach, w związku z tym poszukuję informacji na temat innych rozwiązań i ich ewentualnych efektów Uśmiechnięta.

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 06-05-2014, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedyś planowałam. Okulistka jednak mi odradziła, powiedziała że przy mojej dużej wadzie nie mogą mi za wiele pomóc, co najwyżej zejść tylko o parę dioptrii. Z tego co wiem koszt takiego zabiegu to 2500 zł za operacje jednego oka. Takie ceny są w Poznaniu. Co ważne, wada nie może się powiększać, najlepiej udać się po zaświadczenie okulisty, że wada wzroku ani się nie polepsza ani nie pogarsza. Przed zabiegiem musisz pewnie jakoś organizm przygotować ale nie wiem co wolno a czego nie. Musiałabyś doczytać. Po zabiegu z tego co się orientowałam jesteś na trochę wyłączona z życia, bo nie widzisz za dobrze. Ktoś by musiał ci pomagać w codziennych czynnościach. Tyle wiem. Puszcza oko

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 06-05-2014, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zarowno ja, jak i maz myslimy o tym. Koszta niestety sa wysokie. Nasza kolezanka robila zabieg bodajze w zeszlym roku, jest zachwycona. Musiala pozniej bardzo regularnie zakraplac oczy, ale z tego co wiem widziala dobrze. Moge sie dodatkowo podpytac, ale dopiero pod koniec miesiaca bede sie z nia widziala.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 5:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam jeszcze coś takiego, informacja z kliniki, w której ten zabieg wykonują:

Cytat:
Przed zabiegiem

W dniu zabiegu musisz być odpowiednio przygotowanym, ściśle według wcześniejszych zaleceń lekarza-konsultanta:

powinieneś być wolny od wszelkich infekcji (np. opryszczka)
nie wykonuj makijażu
załóż wygodne ubranie
zabierz okulary przeciwsłoneczne

Przed rozpoczęciem zabiegu, w spokojnej i relaksującej atmosferze, zaaplikujemy Ci krople znieczulające. Gdy krople zaczną działać, chirurg rozpocznie zabieg.

Po zabiegu odpoczniesz w specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym. Zostaniesz tam do czasu pełnej, indywidualnie odczuwanej gotowości do powrotu do domu ( ok. 1-2 godzin ).

Pielęgniarka będzie w tym czasie do Twojej dyspozycji, aby służyć poradą i udzielić wsparcia.

Już następnego dnia Twoje widzenie poprawi się znacznie. Będzie się sukcesywnie polepszało przez następnych 48-72 godzin.
Zalecenia na pierwszy tydzień po zabiegu:

w dniu zabiegu nie można prowadzić samochodu
może pojawić się dyskomfort w postaci wrażliwości na światło, łzawienia lub swędzenia oczu, a także uczucie ciała obcego w operowanym oku
zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych
w przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych zalecamy zażycie tabletki przeciwbólowej
w pierwszych kilku dniach należy ograniczyć pracę przy komputerze

W naszych klinikach laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna i wysoce skuteczna, a wielu pacjentów podkreśla, że decyzja o zabiegu była najlepszą, jaką mogli podjąć dla poprawy komfortu swojego życia.

Rekonwalescencja

Przez cały okres powrotu do całkowitej sprawności nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Udzielimy Ci wszelkich porad i wsparcia.

Następnego dnia po zabiegu zapraszamy do Kliniki w której był przeprowadzany zabieg, by skontrolować Twoje samopoczucie i efekty wykonanej operacji. Kolejna wizyta kontrolna odbędzie się tydzień po zabiegu , aby sprawdzić postępy oraz ocenić wyniki.

Lekarz okulista poinformuje Cię o wskazaniach i przeciwwskazaniach w okresie rekonwalescencji. Przestrzeganie tych zaleceń to gwarancja wysokiej efektywności zabiegu.

Zalecenia na kolejne tygodnie po zabiegu:

przez okres 1 miesiąca po zabiegu należy unikać zakurzonych, zadymionych pomieszczeń
przez okres 2 miesięcy po zabiegu nie wolno kąpać się w basenach oraz przebywać na pełnym słońcu lub w solarium bez okularów przeciwsłonecznych
nie wykonywać makijażu oczu przez 2 tygodnie po zabiegu
konieczne jest stosowanie kropli wg recepty od lekarza (jeżeli krople skończą się wcześniej niż wyznaczony termin badania kontrolnego, należy zwrócić się do okulisty)
nie stosować innych kropli niż zalecane
unikać kontaktu z osobami chorymi

Czyli trochę przesadziłam z tym niewidzeniem. Puszcza oko

Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolega z pracy poddał się temu zabiegowi. Jest bardzo zadowolony. Wiem, że po zabiegu przez pewien czas nie możesz nic dźwigać.
Ja również kiedyś o tym myślałam, ale po rozmowie z okulistą, który powiedział, że moje minusy będą z czasem się zmniejszać i przejdę na plusy to nie ma sensu.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś byłam bardzo zapalona na laserową korektę i czekałam aż będę pełnoletnia i będę się mogła temu poddać. A z czasem zaczęłam widzieć minusy tej imprezy i teraz bym się w życiu nie poddała.
Największą wadą jest dla mnie fakt, że nie ma 100% gwarancji, że wzrok się nie pogorszy. Przy większych wadach takiej gwarancji nie dają w ogóle, a wręcz zaznaczają, że wada może powrócić. A jak dodamy do tego koszty, które wcale nie są mniejsze niż kilka lat temu, to impreza jest dla mnie w ogóle nieopłacalna. Wolę okulary i soczewki. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie już kilkoro znajomych sie poddało i sobie chwalą.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Anna26

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój brat zrobił sobie i jest zadowolony. Jakbym miała kasę to też bym sobie zrobiła. Uśmiechnięta

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za informacje. Znajomy męża też robił taki zabieg i niby jest zadowolony. Mi jakiś czas temu optometrysta powiedział, że nie poleca, ale nie dopytywałam dlaczego, bo zupełnie nie brałam takiego zabiegu pod uwagę. Przy okazji zapytam.
Wiem, że kwoty są zawrotne, dlatego na razie nieśmiało rozeznaję się w temacie, ale może kiedyś ...

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

fiana

PostWysłany: Pią 23-05-2014, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja myślałam, ale boje sie. Mowia, że można nawet sobie pogorszyc wzrok, a ja nie mam dużych minusów.

Podpis Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Pią 23-05-2014, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

fiana napisała:
Ja myślałam, ale boje sie. Mowia, że można nawet sobie pogorszyc wzrok, a ja nie mam dużych minusów.

Od laserowej korekcji wzorku raczej ci się wzrok nie pogorszy. Puszcza oko
Jedyne co może się stać to to, że po operacji znowu ci spadnie do tego co miałaś ale rzadko się zdarza. Ja osobiście nie słyszałam o takim przypadku.

Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 24-05-2014, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja siostra cioteczna miała bardzo dużą wadę i poddała się laserowej korekcji wzroku i jest bardzo zadowolona. Miała zwolnienie przez kilka dni, ale szybko wróciła do normalnego funkcjonowania. Po korekcji jest kilka lat i póki co nic się nie zmieniło- wada nie wróciła.

Ja lubię siebie w okularach, więc nie myślę o takim zabiegu w chwili obecnej.

Podpis Szminkę z kołnierzyka mężczyzny należy usunąć razem z mężczyzną.
Powrót do góry

kisia

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Sob 24-05-2014, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam trzy osoby, które poddały się takiej korekcji wzroku. Każda z nich miała bardzo poważne wady i każda z nich jest bardzo zadowolona i nie musza teraz nosić okularów.

Podpis Belly dance koloruje mój świat barwami orientu Bardzo szczęśliwa.........(czy tyle kropek wystarczy? Złośliwa )
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: