Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Last Minute? Warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Zuzka, kontynent ma problemy, jeśli chodzi o wyspy to tam turystyka kwitnie i kryzys jest całkowicie niezauważalny dla turystów Puszcza oko.

I nic nie jest taniej? Hotele nic nie taniej?

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
I nic nie jest taniej? Hotele nic nie taniej?

Nic a nic. Byłam pod koniec sierpnia i nic takiego nie zaobserwowałam. Już wcześniej szwagier, który przez pół roku rezyduje na Krecie mówił, że wyspy kryzysu nie odczuwają.

Aurinko, czterogwiazdkowy hotel z opcją all inclusive poniżej 2 tys. - zapomnij. Albo czekaj na last minute, ale byłabym sceptyczna.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Aurinko, czterogwiazdkowy hotel z opcją all inclusive poniżej 2 tys. - zapomnij. Albo czekaj na last minute, ale byłabym sceptyczna.

Czyli pewnie najgorsze pokoje. Niezdecydowana
Kurde chyba się zniechęciłam. hahahaha
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Czyli pewnie najgorsze pokoje. Niezdecydowana Kurde chyba się zniechęciłam. hahahaha

W 3* też są ładne, czyste pokoje. Ja wychodzę z założenia, że ma być czyto, żebym mogła spokojnie spać i się umyć, bo w hotelu i tak spędzam tylko noc. Jeśli Ty też wychodzisz z takiego założenia, to trzy gwiazdki tsą jak najbardziej w porządku Uśmiechnięta.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli za taką cenę w 3* będą lepsze pokoje.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bym 3* w krajach arabskich nie ryzykowała. Na Wyspach Kanaryjskich czy na Cyprze spokojnie, ale nie w krajach arabskich i tym podobnych.

Ale Turcja rzeczywiście jest tańsza. Sprawdzałam w ciekawości w biurze, z którym zawsze jeździmy i które jest na pewno jednym z droższych biur i można kupić all inclusive w 4* za niecałe 2 tys zł od osoby. Puszcza oko
Wszystko zależy jeszcze od terminu, wiosną jest taniej. Lipiec, sierpień są wiadomo najdroższe.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z ciekawosci Edzia z jakiego biura korzystasz? Przegladałam już tyle ofert, że mi się niedobrze robi. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko jeśli nie musi być Turcja i skoro czekasz na lasta to może weź pod uwagę Egipt?? Jest taniej niż w Turcji , większa przestrzeń hotelowa , większe plaże i jak dla mnie więcej miejsc do zobaczenia. Puszcza oko

Na lasta warto czekać ale to większa nerwówka. My ostatnie dwa lata czekaliśmy na lasta do konkretnych hoteli i troszkę się wkurzałem bo łatwo można przedobrzyć. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko z TUI. Drogo jest, ale jako, że jeździmy z dzieckiem nie możemy ryzykować, że coś będzie wyglądać inaczej niż w katalogu. Puszcza oko

Przeważnie robimy tak, że wybieramy sobie jakiś kierunek, np. Grecję. Później na tej stronie z opiniami o hotelach, wyszukuję 5-10 hoteli, które mają najlepsze opinie, czytam je wszystkie dokładnie i później dopiero szukam tych hoteli w katalogu biura podróży. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa

Autor postu otrzymał pochwałę.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia dzięki za radę. Właśnie do TUI mieliśmy się wybrać. Uśmiechnięta Też mysłalam, żeby najpierw wybrać hotele które mają dobrą opinię, bo potem jak przedstawiają te oferty to można zgłupieć.

Dołączone po 4 minutach 2 sekundach:

september napisała:
W 3* też są ładne, czyste pokoje. Ja wychodzę z założenia, że ma być czyto, żebym mogła spokojnie spać i się umyć, bo w hotelu i tak spędzam tylko noc. Jeśli Ty też wychodzisz z takiego założenia, to trzy gwiazdki tsą jak najbardziej w porządku Uśmiechnięta.

Właśnie słyszałam, że w takiej Turcji to schodzenie poniżej 4* to duże ryzyko. Niezdecydowana
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko nie ma sprawy. Uśmiechnięta Jakbyś miała jakieś pytania odnośnie TUI, to pytaj. My jeździmy z nimi od 7 lat i nigdy nie mieliśmy żadnych przykrych niespodzianek. Uśmiechnięta

A od ilości tych wszystkich ofert rzeczywiście można zgłupieć, ale później jak się zawęzi wybór do kilku miejsc/hoteli, to nie jest tak źle. Bardzo uśmiechnięta
No i to samo poszukiwanie, wybieranie, czytanie opinii, to dla mnie akurat sama przyjemność.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia to mam pytanie. Czy w TUI zaufałabyś takiej Turcji do 2tys za 4*?
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Właśnie słyszałam, że w takiej Turcji to schodzenie poniżej 4* to duże ryzyko. Niezdecydowana

Ile ludzi, tyle zdań, ale z tym ryzykiem bym nie przesadzała Puszcza oko. Owszem, jak się nie sprawdza opinii hotelu i bierze w ciemno, bo fajnie wygląda w katalogu, to można trafić na badziew, ale skoro się rozglądasz, szukasz, porównujesz, to zmniejszasz szansę, że wpakujesz się w coś podejrzanego. No i sprawdzone biura podróży też odgrywają dużą rolę, bo wpadki odbijają im się później czkawką.

Aurinko, a podróżowałaś już za granicę z biurem podróży?
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Aurinko, a podróżowałaś już za granicę z biurem podróży?

Własnie nie, stąd tyle pytań. jestem zupełnie zielona. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko zanim się napalisz na wycieczkę patrząc na cenę to zwróć uwagę na:
- odległość od plaży / czy hotelowa / czy publiczna
- czy są opłaty za ręczniki / leżaki na plaży / basenie
- koniecznie zobacz na mapie np. googla jak z satelity wygląda hotel
- mini bar ( właściwie lodówka ) w pokoju lub sejf ( z sejfem w Turcji będzie raczej ciężko )
-odległość od lotniska do hotelu

I dużo innych rzeczy ale na szybko to sobie nie przypomnę.
Nie bierz do końca na poważnie tego co ludzie piszą o danym hotelu - niektórzy jadąc do krajów arabskich oczekują że będzie czyściutko / płytki idealnie położone / fugi równe itd. Bo wiesz - jedzie Polak na all in i myśli że będą złote klamki itp. Na miejscu czar pryska i pisze później bzdury żeby sobie ulżyć. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: