Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Last Minute? Warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Edzia to mam pytanie. Czy w TUI zaufałabyś takiej Turcji do 2tys za 4*?

Aurinko tak, bo oni w przeciwieństwie do coponiektórych biur podróży o wszystkich mankamentach danej oferty informują.

Jeśli masz na przykład hotel nad "piękną, szeroką plażą", ale jednocześnie, żeby dojść do tej plaży, nawet jeśli to jest 30 metrów, musisz przejść przez ruchliwą ulicę, to w katalogu TUI będziesz miała ten mały szczegół uwzględniony. Niekoniecznie musi Ci to przeszkadzać, ale jedziesz gdzieś i wiesz, że hotel będziesz miała przy ruchliwej ulicy. Gorzej jeśli biuro nie ujawni takiej informacji, przyjeżdżasz na miejsce i jesteś rozaczarowana.
To samo dotyczy pokoi. Oni mają na przykład w opisach pokoje "skromnie urządzone" i wtedy wiadomo, że nie będzie to full wypas. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Własnie nie, stąd tyle pytań. jestem zupełnie zielona. Uśmiechnięta

To ja osobiście na pierwszą tego typu podróż nie polecam ani Turcji, ani Egiptu. Postawiłabym na kraj europejski.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
To ja osobiście na pierwszą tego typu podróż nie polecam ani Turcji, ani Egiptu. Postawiłabym na kraj europejski.

Możemy doradzić i nie będzie już zielona w tym temacie. Puszcza oko
Co Ty straszysz Aurinko ? Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

September tak z ciekawości, dlaczego? Puszcza oko

Ja w ogóle nie lubię krajów arabskich ze względu na specyficzne zachowania Arabów, Puszcza oko ale wiem, że niektórzy są zachwyceni i nie chcą latać nigdzie indziej. W sumie to pogoda gwarantowana, ciepłe morze, dużo możliwości zwiedzania...

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

Śpiący napisała:
Aurinko zanim się napalisz na wycieczkę patrząc na cenę to zwróć uwagę na:
- odległość od plaży / czy hotelowa / czy publiczna
- czy są opłaty za ręczniki / leżaki na plaży / basenie
- koniecznie zobacz na mapie np. googla jak z satelity wygląda hotel
- mini bar ( właściwie lodówka ) w pokoju lub sejf ( z sejfem w Turcji będzie raczej ciężko )
-odległość od lotniska do hotelu

Dzięki Spiący. Akurat na te rzeczy zwracam uwagę. Patrzę na zdjęcie satelitarne, bo czasami to hotel jest w ogole na jakimś pustkowiu i plaży nie widać dłuuuugo. Patrze na basen, plazę, opłaty za leżaki, odległość do lotniska.

Edzia cenna informacja. Musimy się tam przejść czym prędzej. Nie mamy doświadczenia, a jednak strach jest czy nas nie wyrolują, bo "zapomną" o kilku szczegółach.

September chodzi też o kwestie Finansowe. Francję, Hiszpanię mamy zaliczoną na własną rękę. Teraz chcieliśmy coś innego i ciepłego w maju.

Dołączone po 2 minutach 53 sekundach:

Edzia napisała:
W sumie to pogoda gwarantowana, ciepłe morze, dużo możliwości zwiedzania...

No i też dlatego wybraliśmy Turcję. W maju nie ma zbyt wiele opcji by było ciepło. Także sporo odpada. No a druga sprawa to pieniądze. To i tak będzie nadszarpnięcie budżetu, ale w tamtym roku 3 dni nad polskim morzem dały nam w kość. Żadne wakacje też to nie były w sumie. Chcemy odpocząć i skorzystać ze słońca.
Mnie głównie zależy na tym, żeby było schludnie. Żebym mogła spokojnie zasnąć i się umyć, bez obawy że jakiś robal wyjdzie mi obok. Przewraca oczami
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko w maju to spokojnie znajdziecie coś za tę kwotę. Uśmiechnięta
W 4* hotelu na wyższym piętrze (zawsze można o to poprosić zarówno przy rezerwacji, jak i później w hotelu) wydaje mi się, że nie ma szans na spotkanie robala. Można też patrzeć, ale to już w drugiej kolejności Puszcza oko na to, kiedy hotel został wybudowany. W nowych obiektach na pewno żadnych robaków nie będzie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ja w ogóle nie lubię krajów arabskich ze względu na specyficzne zachowania Arabów, Puszcza oko ale wiem, że niektórzy są zachwyceni i nie chcą latać nigdzie indziej.

Ja nigdy nie byłam, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Trochę sceptycznie byłam nastawiona poczatkowo, nie przeczę. D. kiedyś był w Turcji. Chcę po prostu być zadowolona. Nie oczekuję super luksusów. Byle nie śmierdziało, nie było wilgotno, brudno i z robakami.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
September tak z ciekawości, dlaczego? Puszcza oko

Turcja i Egipt mają różne regiony, jak się trafi w kiepskie miejsce (a można trafić naprawdę różnie), to pozostaje ogromny niesmak i traci się radość z tego, że jest się na wakacjach. Częściowo mają na to wpływ też sami miejscowi. Nie każdy jest taki sam i nie twierdzę, że Turcja i Egipt to zły pomysł na wakacje, ale ja jako ja, po prostu nie polecam tych kierunków na pierwszą podróż z biurem. Chyba, że jest się rozmiłowanym w krajach arabskich i żadne słowa krytyki nie podziałają negatywnie na chęć wyjazdu Uśmiechnięta.

Broń Boże nie chcę nikogo straszyć, to tylko moja opinia.
I polecam Kretę Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Aurinko w maju to spokojnie znajdziecie coś za tę kwotę. Uśmiechnięta
W 4* hotelu na wyższym piętrze (zawsze można o to poprosić zarówno przy rezerwacji, jak i później w hotelu) wydaje mi się, że nie ma szans na spotkanie robala. Można też patrzeć, ale to już w drugiej kolejności Puszcza oko na to, kiedy hotel został wybudowany. W nowych obiektach na pewno żadnych robaków nie będzie.

Edzia normalnie przywracasz mi wiarę. Myślałam, że o pokój na piętrze to mogę prosić jak mam z wyższej półki wypoczynek. No i dobrze wiedzieć o tych hotelach, kilka nowych przeglądałam. Takich z 2008-2010.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

September Turcja jest chyba bardziej eropejska niż Egipt. Puszcza oko

Aurinko ja kiedyś zażyczyłam sobie przy rezerwacji pokój na 5 piętrze w lewym skrzydle i dokładnie taki dostałam. Bardzo uśmiechnięta
Tylko raz (w Tunezji) dostaliśmy parter mimo prośby o 1 lub 2 piętro, ale nie było żadnego problemu z zamianą już na miejscu.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
September Turcja jest chyba bardziej eropejska niż Egipt. Puszcza oko

Zaryzykowaabym stwierdzenie, że wszystko zależy od tego, jak biuro podróży dogada się z właścicielami hoteli Puszcza oko. W Egipcie nie byłam, więc nie wiem Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ma rację - Egipt jest "gorszy". Tam w kurortach nie ma kobiet i dlatego egipcjanie zachowują się gorzej niż w Turcji. Puszcza oko

Aurinko całkiem nowe hotele też mają minusy - są często prawie gotowe. Puszcza oko A to np trawa jeszcze nie przyjeła się , palmy małe , niedociągnięcia budowlane. Jak widzisz wszystko ma swoje plusy i minusy. Puszcza oko
Samo życie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Spiący zdaję sobie sprawę z tego. Dlatego oglądam zdjęcia satelitarn. Śmiejąca się Jak widze pustynię... to mnie nie kusi. Złośliwa

Jeszcze mam pytanie, bo wspomniałeś i barku i sejfie w pokoju. Na to uwagi nie zwracam. Bardziej wczytuję się w posiłki itd. w ramach all.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący napisała:

Aurinko całkiem nowe hotele też mają minusy - są często prawie gotowe. Puszcza oko A to np trawa jeszcze nie przyjeła się , palmy małe , niedociągnięcia budowlane. Jak widzisz wszystko ma swoje plusy i minusy. Puszcza oko
Samo życie.

No pewnie. Wszystko zależy od tego, na co kto zwraca uwagę.
Ja np. wolę pokój pachnący nowością niż odpowiedniej wielkości palmy czy trawę. Puszcza oko
To samo z tymi sejfami. Nigdy nie zwracam na to uwagi, bo nigdy z żadnych sejfów nie korzystam. Ale rozumiem, że dla kogoś może mieć to znaczenie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak to dobrze, że jak poprosiłam Was o pomoc. Dziękuje
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: