Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Last Minute? Warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko mini lodówka / barek jest przydatny - możesz chłodzić sobie wodę /soki / alkohol . Klimatyzacje w pokojach różnie działają więc napoje na podłodze nie będą zimne. Puszcza oko
Sejf jest dobry żeby wrzucić dokumenty / pieniądze. Oczywiście do walizek też trzeba troszkę pieniędzy schować i ją zamknąć bo jakby co to nie ukradną wszystkiego. Niegdy podczas naszego pobytu nie słyszałem o tym żeby komuś sejf obrobili lub walizkę ale przezorny ...

Co do jedzenia to prawdopodobnie Turcja będzie bardziej "smaczna" niż Egipt. Ale to indywidualna sprawa. Puszcza oko

Aurinko ja oglądając widok z satelity patrzyłem ile hoteli jest obok siebie / czy to środek miasta czy obok / czy widać jakiś pasaż handlowy przed hotelem.

Odradzam hotele w centrum miast / miasteczek - zwykle mały basenik i daleko od morza.

Prawdopodobnie głowa już Tobie puchnie od szukania więc proponuję skupić się nad krajem do jakiego chcecie pojechać. To też istotne ponieważ jak zauważyłaś wyjazdy są w różne dni tygodnia - no chyba że urlopik możecie brać jak chcecie.

Gdy klikniecie na daną ofertę wycieczki zobacz na ile jest dni - zobacz kiedy jest wylot / przylot ( łącznie z godziną ) . Trzeba pamiętać że doby hotelowe kończą się 12-14 a jeśli macie wylot o 22 to niestety musicie się wyprowadzić w południe - chyba że dopłacicie za pokój około 50-70 euro/dolców do godziny 20.

To chwilowo tyle.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący napisała:
Aurinko ja oglądając widok z satelity patrzyłem ile hoteli jest obok siebie / czy to środek miasta czy obok / czy widać jakiś pasaż handlowy przed hotelem.

Odradzam hotele w centrum miast / miasteczek - zwykle mały basenik i daleko od morza.

Prawdopodobnie głowa już Tobie puchnie od szukania więc proponuję skupić się nad krajem do jakiego chcecie pojechać. To też istotne ponieważ jak zauważyłaś wyjazdy są w różne dni tygodnia - no chyba że urlopik możecie brać jak chcecie.

Gdy klikniecie na daną ofertę wycieczki zobacz na ile jest dni - zobacz kiedy jest wylot / przylot ( łącznie z godziną ) . Trzeba pamiętać że doby hotelowe kończą się 12-14 a jeśli macie wylot o 22 to niestety musicie się wyprowadzić w południe - chyba że dopłacicie za pokój około 50-70 euro/dolców do godziny 20.

To chwilowo tyle.

Z tymi zdjęciami z satelity robię dokładnie to samo. Śmiejąca się
Nie muszę mieć morza za progiem, ale nie chcę przechodzić przez całe miasto albo jakiś plac budowy do niego. Także przyglądam się dokładnie.

Raczej finansowo zdecydujemy się na Turcję. Nie byłam nigdzie z tamtych kierunków, także w sumie wszystko mi jedno. Chcemy pojechać na 7-8 dni, więcej nie zakładamy nawet. Jeśli chodzi o sam urlop to w sumie o tyle mam komfortową sytuację, że mogę zgłosić urlop pare dni przed, także ani dzień ani termin jakoś nas bardzo nie ogranicza. Jedyne co, to uwzględnić plany innych współpracowników. Żeby wszyscy na raz nie poszli.
Jeśli chodzi o te godziny to nie pomyslałam. Cenna rada. Dzięki. Śmiejąca się
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko, jeśli chodzi o jedzenie w opcji all inclusive w Turcji (nie tylko w Turcji zresztą), to na śniadanie spodziewaj się: jajek na twardo, pieczywa, ogórków, pomidorów, dżemu, miodu, sera białego (najczęściej na słono), tureckich "wędlin", płatków i jogurtów naturalnych. Moim zdaniem all inclusive opłaca się wyłącznie z tego względu, że napoje są za darmo, mam na myśli wodę i ichnie jakieś sprajtopodobne rzeczy, bo coca-coli za darmo się nie napijesz. Z drinkami też szału nie ma.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

September jakoś kiepsko trafiłaś - my rok temu mieliśmy coca-colę i prawie cały czas z butelek. Puszcza oko

Aurinko możesz zmienić zdanie co do odległości do morza. Cool Po 3 godzinach na plaży w wysokiej temperaturze mało seksowne jest długie wracanie na obiad. Im bliżej tym lepiej - sama zobaczysz. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i tak, ale liczę, że w maju nie bedzie tak gorąco. Śmiejąca się

September inna opcja jak all nie wchodzi w grę. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący napisała:
Trzeba pamiętać że doby hotelowe kończą się 12-14 a jeśli macie wylot o 22 to niestety musicie się wyprowadzić w południe - chyba że dopłacicie za pokój około 50-70 euro/dolców do godziny 20.

Jak widać różne można mieć podejście do wielu spraw. Puszcza oko Śpiący dla mnie ta wersja, którą podałeś jest najlepszą z możliwych. Po pierwsze nigdy w żadnym hotelu nie spotkałam się z pobieraniem opłat za przedłużenie pobytu w pokoju o kilka godzin, o ile są oczywiście wolne miejsca, bo jak nie ma, to i tak nie da się nic zrobić. Po drugie korzysta się wtedy z wakacji jakby dzień dłużej. Puszcza oko Po trzecie zazwyczaj w domu jesteś jeszcze o takiej porze, że możesz jeszcze połozyć się spać.
Dla mnie najgorsza wersja to zbiórka w hotelu o 2 w nocy (nie wiadomo czy kłaść się spać czy nie warto już), na lotnisku o 3 i wylot powiedzmy o 5 rano. Wrrr. Cała noc zarwana i kolejny dzień też.
A na te godziny to tak bardzo nie zwracałabym uwagi i tak się mogą w ostatniej chwili zmienić i to już zależy od linii lotniczych.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja słyszałam od znajomych, że jak wylot jest późno wieczorem, to nie zawsze było co zrobić z bagażem i często trzeba było z nimi siedzieć. Nie było łazienki już itd. To samo jak przylecieli przed południem, to musieli czekać na pokój. Pewnie zależy od sezonu.

Znalazłam trzy oferty do Turcji w TUI. Dwie są bardzo fajne. Musimy iść jak najszybciej. Śmiejąca się

Nawet nie wiecie jak bardzo pomocne są Wasze rady.

Ostatnio zmieniony przez aurinko dnia Czw 05-01-2012, 14:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko daj znać jak coś wybierzecie. Uśmiechnięta A będziecie teraz rezerwować czy chcecie czekać na LM?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Aurinko daj znać jak coś wybierzecie. Uśmiechnięta A będziecie teraz rezerwować czy chcecie czekać na LM?

Jeszcze nie wiem. Podobają mi się dwie ofery. Fajne hotele i z dobrymi opiniami. Widzę też, że w niezłych cenach są last minute, ale wiadomo jak to będzie w maju? Pomyślimy. Jak będzie fajna cena to pewnie weźmiemy od razu.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący napisała:
September jakoś kiepsko trafiłaś - my rok temu mieliśmy coca-colę i prawie cały czas z butelek. Puszcza oko

Być może, wszystko zależy od układów biur podróży z miejscowymi. Nie zawsze jest kolorowo Uśmiechnięta.

Aurinko, mam nadzieję, że najdziecie świetną ofertę i będziecie zadowoleni ze wszystkiego Uśmiechnięta.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-01-2012, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Aurinko, mam nadzieję, że najdziecie świetną ofertę i będziecie zadowoleni ze wszystkiego Uśmiechnięta.

Oby, bo inaczej nie będę mogła spać i nigdy więcej nie pojade chyba na tego typu wakacje. Śmiejąca się
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-01-2012, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wracam z wieściami: za dwa tysiące w Turcji będzie all inclusive i to z palcem w nosie, także cofam, co wcześniej napisałam Puszcza oko.
Z wiadomości od dwóch osób, które siedzą w turystyce od kilku lat przynoszę tyle, że TUI i Neckermanna nie polecają, ze względu na drogie oferty. Polecają biura podróży, które specjalizują się w wycieczkach do Turcji: GTI, Wezyr Holiday, Exim Tours, Itaka. Według nich turyści, którzy zakupują oferty TUI i Neckermanna przepłacają za nie, a najczęściej są zakweterowani w tych samych hotelach, co ci z pozostałych biur, jakie wymieniłam.

Nigdy z TUI nie wyjeżdżałam, wiec nie wiem jak jest, ale nie mam też powodu, żeby nie wierzyć osobom, które pytałam, bo wiem, że znają się na swojej robocie i na rynku turystycznym w ogóle Uśmiechnięta.

Ostatnio zmieniony przez september dnia Pią 06-01-2012, 18:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-01-2012, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za informację September. Uśmiechnięta
To teraz zglupiałam dodatkowo, bo czytając opinie wiele razy natknęłam się na narzekanie na rezydentów w Turcji od itaki. Czy te osoby siedzące w tym są z jakiś konkretnych biur czy mają doświadczenia i mogłyby polecić miejsce gdzie na pewno z tych biur jest okej. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 06-01-2012, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Dla mnie najgorsza wersja to zbiórka w hotelu o 2 w nocy (nie wiadomo czy kłaść się spać czy nie warto już), na lotnisku o 3 i wylot powiedzmy o 5 rano. Wrrr. Cała noc zarwana i kolejny dzień też.

Moja mama w takich godzinach latała przy ostatniej wycieczce. Faktyczne męczące jak nie wiem co. Niezdecydowana

Aurinko ostatnio mój kumpel był na objazdówce po Włoszech z Itaki i był średnio zadowolony. Ale na temat tego biura mam tylko jego opinię.
Masz już jakiś konkretny hotel wybrany?

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-01-2012, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Wedłuh nich turyści, którzy zakupują oferty TUI i Neckermanna przepłacają za nie, a najczęściej są zakweterowani w tych samych hotelach, co ci z pozostałych biur, jakie wymieniłam.

September co do drożyzny tych biur podróży to się zgadzam, zresztą wpominałam o tym. Puszcza oko Natomiast jeśli chodzi o pokoje to różnie to bywa. Nieraz poznawaliśmy w hotelach Polaków z innych biur podróży i oni mieli zupełnie inny standard pokoi. Są też hotele, w których wszystkie pokoje są o takim samym standardzie, tylko jakoś dziwnie wtedy ceny wszędzie są bardzo podobne. Podejrzliwa
Albo jest jedno niby takie dobre biuro, tylko nie pamiętam nazwy... gdzie te same wycieczki są tańsze niż w innych biurach, tylko później okazuje się, że na lotnisku trzeba dopłacić opłaty lotniskowe, na miejscu opłatę klimatyczną, poza tym w cenie nie ma pełnego ubezpieczenia...
Także zawsze trzeba pytać, czy cena zawiera wszystkie opłaty. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: