Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Last Minute? Warto?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:36    Temat postu: Last Minute? Warto? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi Drodzy, proszę Was bardzo o wszelką pomoc. Planujemy urlop w Turcji. Mieliśmy dziś zaklepać już jeden wypad, ale ostatecznie chyba poczekamy do maja i będziemy polowali na Last Minute. Nigdy nie byłam w Turcji, więc i tak nie mogę powiedzieć "wolę tam niż tam". Czy duże jest ryzyko kiepskiego wyjazdu z Last Minute?
Stąd moje pytania. Czy byłyście? Jeśli tak to jakie rejony, hotele polecacie? Jak tak czytam opinie, to czasem jestem przerażona. Jak nie robale, to brud, daleko od plaży albo plaża brudna i mała. Trochę też z tego powodu chyba poczekamy na ostatnią chwilę. Trochę się boję, że wrócimy niezadowoleni. Pomóżcie proszę.
Ewentualnie może jakieś propozycje innych miejsc? Chcielibyśmy, żeby to nie było droższe jak 2tys na osobę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko - a patrzyłaś na first minute?
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Aurinko - a patrzyłaś na first minute?

Właśnie to co oglądaliśmy wczoraj to w sumie 500 zł taniej. Jednak i tak to jest 1730zł od osoby.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko a chcecie jakies konkretne biuro podróży, czy obojętnie?
Moje dwie kumpele z kina swoje ostatnie urlopy spędzały na lastach i obie były zadowolone. Jedna była chyba w Grecji, a druga na jakiejś wyspie (chyba Teneryfie).

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tylko tutaj masz ten komfort, że możesz sobie wybrać a nie zastanawiać się czy coś będzie czy nie. Puszcza oko Poza tym nie wiadomo w sumie jakie będę ceny później, może wycieczki stanieją. Przewraca oczami

Co do ryzyka to jak dla mnie jest takie samo jakbyś normalnie kupowała wyjazd. Sprawdź wcześniej biuro podróży, poczytaj opinię o poprzednich wycieczkach z konkretnego biura do konkretnego miejsca.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko, Turcja i Egipt są najtańszymi kierunkami, jakie oferują biura podróży. Ofert jest dużo i znalezienie wycieczki w dobrej cenie nie stanowi większego problemu. Jeśli chodzi o last minute to jest różnie. Ze swojego ubiegłorocznego doświadczenia wiem, że zwlekanie z rezerwacją może się okazać kiepskim pomysłem. W tamtym roku lata w Polsce nie było. Kierunek, który obserwowałam w ciągu dwóch tygodni skoczył cenowo o 300 zł za osobę, nie było mowy o żadnym last minute. Dlatego weźcie pod uwagę, że ceny mogą skakać w zależności od Pogody w Polsce.

Jeśli chodzi o wyjazd to przede wszystkim pytanie: co chcecie tam robić: zwiedzać czy odpoczywać w obrębie miejscowości, w której znajduje się hotel, czy myślicie o all inclusive czy nie? Piszesz o 2 tysiącach, więc obstawiam to drugie. Zwróć uwagę na opisy hoteli, położenie i oferowane atrakcje w pobliżu (jeśli Wam zależy na czymś konkretnym).
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Raczej stawiamy na odpoczynek i ewentualnie wybór jakiejś wycieczki już na miejscu. Wypad tylko na tydzień, więc tego czasu też tyle nie będzie. Interesuje nas raczej coś przy plaży i all inclusive.

Opinie własnie są różne jeśli chodzi o hotele. Oczywiście opcja tylko min 4*.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hm, to ja ze swojej strony o hotele mogę zapytać znajomej, która rezyduje w Turcji w rejonie Alanyi (jeśli Cię interesuje ta okolica).
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Hm, to ja ze swojej strony o hotele mogę zapytać znajomej, która rezyduje w Turcji w rejonie Alanyi (jeśli Cię interesuje ta okolica).

Tak, jak najbardziej, bo i tam się rozglądaliśmy. Jakyś mogła podpytać, to będę wdzięczna.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Tylko tutaj masz ten komfort, że możesz sobie wybrać a nie zastanawiać się czy coś będzie czy nie. Puszcza oko Poza tym nie wiadomo w sumie jakie będę ceny później, może wycieczki stanieją. Przewraca oczami

Dokładnie tak.
My od zawsze kupujemy na first minute i za każdym razem porównuję sobie cenę tej samej wycieczki na last minute i wychodzi ta sama cena albo nawet na LM jest drożej. Złośliwa Poza tym zdarza się, że akurat hotelu, który kupiliśmy na FM, na LM już nie ma, bo wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

Ja akurat w Turcji nie byłam i może rzeczywiście tak jak dziewczyny piszą to najtańszy kierunek, jednak 1730zł od osoby za hotel minimum 4* z All Inclusive, to dla mnie trochę podejrzane.
Jest jedna taka znana strona internetowa, gdzie można sobie sprawdzić opinie o hotelach. Uważnie trzeba czytać wszystkie komentarze, bo zdarza się, że w tym samym hotelu jedno biuro podroży ma zarezerwowane dla swoich gości najlepsze pokoje, a inne w tym samym hotelu - pokoje w sutenerach, stąd często duża różnica w cenach tego samego miejsca w różnych biurach podróży.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia a mogę prosić adres tej stronki? Widziałam kilak tego typu.
Teraz jasne skąd tak różne opinie o tym samych hotelu mogą być...

Dołączone po 46 sekundach:

Może w takim razie polecacie coś innego niż Turcja?
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko wysłałam na pw. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:

Chorwacja, Cypr, Kreta, Wyspy Kanaryjskie, Bułgaria?
Jeśli chodzi o Cypr mam do polecenia jeden hotel, na Krecie kilka, głównie w mniejszych miasteczkach lub w Heraklionie.

Aurinko, zwróć też uwagę na opis klasy hotelowej, czy to gwiazdki w skali europejskiej czy tureckiej lub innej. To często też ma znaczenie i wyraża się poprzez cenę.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:

Grecja. Nawet pod koniec kwietnia, czyli przed sezonem pogoda jest piekna, nie jest tak tloczno no i tak mi sie wydaje, ze teraz z tymi ich problemami powinno byc taniej. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Grecja. Nawet pod koniec kwietnia, czyli przed sezonem pogoda jest piekna, nie jest tak tloczno no i tak mi sie wydaje, ze teraz z tymi ich problemami powinno byc taniej. Puszcza oko

Zuzka, kontynent ma problemy, jeśli chodzi o wyspy to tam turystyka kwitnie i kryzys jest całkowicie niezauważalny dla turystów Puszcza oko.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: