Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lato w mieście nie musi być złe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 27-06-2016, 20:11    Temat postu: Lato w mieście nie musi być złe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kobietki jak spędzacie wakacje w mieście? Szczególnie interesują mnie opcje, gdzie można wybrac się z dziećmi.
Basen w upał, kolorado w kiepską pogodę. Jakie macie pomysły na rodzinny czas wolny?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

SpringFlower

PostWysłany: Sob 02-07-2016, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam wyprawy do kina- jest teraz mnóstwo bajkowych premier, sale klimatyzowane, a dodatkowo jak dostaniesz Paszport CC, to będziesz mogła odbierać słodkie upominki. My byłyśmy wczoraj na Bardzo Fajnym Gigancie- polecam- film jest zabawny, piękny, wzruszający Uśmiechnięta
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Pon 04-07-2016, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Proszę bardzo - warto pytać. Dawno w kinie nie byliśmy, to się nie orientujemy. A w sumie pomysł bardzo dobry. Tym bardziej jak na dzieci czekają dodatkowe atrakcje. W sumie mieliśmy ochotę iść na Dory też, podobno fajna. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Pon 04-07-2016, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My to jesteśmy zwolennikami przebywania na świeżym powietrzu, nawet gdy jest tak gorąco i najlepiej w ruchu, więc jakaś woda, plaża, gra w piłkę, badmintona, place zabaw, spacerki po mieście, gdzie się wchodzi do co drugiego sklepu po lody albo obżera takimi z automatu. Od czasu do czasu też kino, bajkoland, basen. Raczej unikam galerii, choć zauważyłam że dziś panuje taka moda, że z dziećmi się chodzi na spacery do galerii. W tym roku też będziemy na rowerach jeździć bo i najmłodszy się nauczył na dwóch kółkach i też mamy taką przyczepkę, gdzie mogą we dwoje siedzieć, a my możemy jechać w dłuższe trasy. Tak więc nawet w mieście można zorganizować świetnie dzieciakom czas, można też pojechać na obrzeża, do lasu albo na jakąś polanę (ci moi ostatnio po takiej łące biegali z pistoletami na wodę i mieli niezłą frajdę, tylko trzeba było wracać jak się woda skończyła, więc następnym razem będziemy musieli jej więcej do bagażnika spakować). Myślę też o rolkach, czy by ich nie nauczyć w tym roku jeździć. Ja osobiście się staram, by dzieciaki żyły aktywnie, wiedziały co to berek, zabawa w chowanego, spotykały się też z innymi dziećmi, bo mam koleżanki, których dzieci są we wieku rówieśniczym lub niemal rówieśniczym z moimi. Myślę, że o wiele trudniej jest zabawić takiego maluszka, by coś miał z tych wakacyjnych dni niż takich kilkulatków.
Powrót do góry

amelove

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 06-07-2016, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też jestem zwolenniczką spędzania czasu na świeżym powietrzu ale są też momenty kiedy po prostu muszę trochę popracować w domu czy przy komputerze i wtedy muszę coś zrobić z dziećmi ;p najczęściej wysyłam je do kina bo wtedy mam spokój na 2/3 godziny a że dzieciaki również zbierają naklejki do paszportu to dla nich jest też satysfakcje że wzbogaciły się o kolejna i że coraż bliżej do nagrody niespodzianki Uśmiechnięta
Powrót do góry

Magda___Lena

PostWysłany: Sro 06-07-2016, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam taki czas, że muszę spędzić go w domu, ale to dzieci zawsze mogę wysłać na podwórko i zerkać przez okno, a jak już siedzą ze mną, to oni uwielbiają puzzle, a jak się im zaproponuje np hot-dogi na kolacje czy tosty co same je zrobią jeśli ułożą całe, to ich nie ma kilka godzin, tyle że muszą mieć takie same puzzle i razy dwa, bo inaczej się kłócą. Ostatnio takie okrągłe mieli, globus taki, więc jak czyjeś dzieci lubią, to polecam, ostatnio też frajdę im sprawiły zwykłe kartony i robili z nich pociąg, ozdabiali wagony, itd.
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Magda_Lena, podejście bardzo dobre - tylko chwalić i dawać za wzór. Problem pojawia się przy mieszkaniu w bloku i z jednym dzieckiem w domu. Trudniej czas zorganizować, tym bardziej na świeżym powietrzu - jak samej się jest w domu i np. robi obiad. Uśmiechnięta
Dlatego dla mnie ważne, aby jednak w tych wolnych chwilach wychodzić z dzieckiem z domu i wspólnie spędzać w ciekawy sposób czas. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Magda___Lena

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Malinka7 - Ja długi czas byłam z synem w domu, gdy był mały i później, bo on często chorował, więc żłobek odpadał, potem przedszkole też z przerwami. Tak więc on ze mną gotował, on ze mną sprzątał, mając niecałe dwa latka takim nieco tępym nożem kroił gotowane warzywa na sałatkę, obrywał liście sałaty, czytał mi bajki (wymyślał historie do obrazków) i mi było prościej, gdy on był sam niż gdy było ich dwoje na raz, bo moja córka miała taki charakter uparty strasznie i do dziś tak jest, tylko jak była młodsza, to też głupsza i było to na zasadzie "Amanda, jak jesz, to siedź, bo się polejesz" "sama się polejesz" i za moment ryk, bo "mokle!" i to było codziennie po kilka razy takie przypadki, tak samo "nie wchodź na łóżko bo spadniesz" "ty sama spadniesz" za moment ryk. Bratu wszystko zabierała, bo co wziął, to "daj mnie, daj mi, to moje" i znowu płacz i jego i jej. Tak więc do pewnego momentu, to że między nimi jest tak mała różnica wieku, to było utrapieniem. W ogóle Amanda ma charakter jedynaczki, z kolei Fabian jest za dobry i wszystko by dał innym dzieciom, a potem nie umie tego sam odebrać. Z resztą różnice ich charakterów było widać nawet ostatnio jak byliśmy na festynie i biegł taki mały chłopczyk i Fabian mówi "mamo bo on się może przewrócić" z taką histerią, byśmy my go chyba zatrzymali (ja i mąż), a Amanda to skomentowała "daleko nie poleci, wywali się to wstanie, a ty lepiej jedz, bo ci lód po ręce cieknie". Więc ona ma bardzo egocentryczne podejście do życia i mój mąż się śmieje, że jak jej to zostanie, to on zięciowi będzie współczuł xD
A co najważniejsze, nie powinno się mnie stawiać za wzór. Czasami też mam lenia, innymi razy jestem zdenerwowana i często się unoszę, zdarzało mi się przekląć przy dzieciach, awanturować się z kimś przy nich. Więc nie jestem jakąś cudowną, pięciogwiazdkową matką. U mnie jest chyba taki problem, że często sama nie umiem się dostosować do własnych rad, np wiem, że do dzieci nie powinno się kląć i choć u mnie przekleństwa nie były na porządku dziennym, to zdarzało mi się powiedzieć "Usiądź, !, w końcu na dupie, bo już dawno jest po dobranocce". I nie uważam tego za coś dobrego, ale każdy ma jakąś swoją cierpliwość i granice i też zależy wszystko od całokształtu dnia, sytuacji życiowej i każdy ma prawo do takich epizodów, bo każdy czasami może mieć gorszy dzień, ważne tylko by te gorsze dni nie były codziennością.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: