Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Literatura babska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 18-09-2012, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja czytam praktycznie tylko taka typowa kobieca literaturę ale nie sa to tylko typowe miłosne opowieści.
Ksiazek mam w domu duzooo co miesiac zamawiam.
Kocham czytać przed snem w lozku. Uśmiechnięta

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Expansa

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 18-09-2012, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kitaj napisała:
Fajnie się czyta:) masz ciekawą postać - dziewczynę, która jest po studiach ale szuka szczęścia w obcym kraju czyli USA. A żeby było lepiej to się wszystko toczy w latach 90 tych. Fajnie jest pokazane rozdźwięk między tym co było kiedyś u nas a USA.

Mnie też bardzo miło upłynął czas na tej książce. "Wakacje od życia" są specyficzne, bardzo realistyczne z wieloma spostrzeżeniami a zarazem lekkie z humorem.
Powrót do góry

Kitaj

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 18-09-2012, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żaneta- jak dla mnie to wszędzie się dobrze czyta. Dużo czasu zlatuje mi w autobusie wiec fajnie mieć coś przy sobie do czytania. W łóżku kiedyś więcej czytałem.
Expansa- momentami można było się pośmiaćUśmiechnięta Zwłaszcza jak nie radzia sobie z początku ze życiem w NY. Plus te wątki o politycznej poprawności o której nie miała zielonego pojęcia:)
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytam właśnie "Opowieść niewiernej". Bardzo fajnie się czyta, wciągnęła mnie. Skłania do refleksji na temat związków. Polecam.

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

zielonookaa

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MadzikM napisała:
Ale dlaczego Ci się nie podobała konkretnie?

Nie wiedziałam, że ta pani od "Całej zawartości..." ma coś nowego. Fajne?

Jak dla mnie była pisana dość dziwnie. Nie wiem nie w moim stylu czytania.
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 02-10-2012, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zielonookaa napisała:
Jak dla mnie była pisana dość dziwnie. Nie wiem nie w moim stylu czytania.

Wakacje od życia za to na pewno w moim -polecam. Uśmiechnięta

Uwagi  Emotka na końcu zdania nie zastępuje kropki!

gieniusia.
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Wto 02-10-2012, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytam obecnie "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" i jest to typowo babska książka. Polecam ją wszystkim kobietom za bardzo "zaangażowanym" w związek mimo, że rady w niej zawarte warto potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Uśmiechnięta

Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Czytam obecnie "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" i jest to typowo babska książka. Polecam ją wszystkim kobietom za bardzo "zaangażowanym" w związek mimo, że rady w niej zawarte warto potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Uśmiechnięta

Nawet chyba całkiem sporym...

A teraz ukazała się nowa książka autorki Domu nad rozlewiskiem pt. Irena.
Trzy kobiety: Dorota, Jagna i Irena.Dorota - mama, wiek 53+. Niezbyt zaradna życiowo, trochę eko, trochę hippie, bałaganiara. Jagna - córka, wiek 27+, bardzo zaradna pracowniczka korporacji. Mieszka sama, a właściwie z wielkim ślimakiem. Irena - „babka". Przyszywana ciotka Doroty. Świeża wdowa. Krynica rozsądku, by nie powiedzieć mądrości. Jagna odnosi sukcesy zawodowe, jednak dla matki nie są one sukcesami, tylko zgodą na korporacyjne zniewolenie. Wolałaby, żeby córka wyszła wreszcie za mąż. Jagna źle znosi brak akceptacji, ale domyśla się, że prawdziwa przyczyna konfliktu tkwi głębiej. I ma rację. Jagna nie jest pierwszym dzieckiem Doroty, wcześniej był chłopiec, który zmarł „śmiercią łóżeczkową". Matka nigdy się z tym nie pogodziła. A Jagna nigdy nie dowiedziała się, że miała brata. O porozumienie tym trudniej, że Dorota zmaga się z menopauzą, podejrzewa męża o zdradę, a każda sprzeczka z córka urasta w jej oczach do rangi katastrofy, zaś Jagnie coraz bardziej doskwiera samotność. Kobiety oddalają się od siebie, w końcu Jagna postanawia odciąć się od toksycznej matki. Wtedy wkracza Irena: Dorota musi dojść ze sobą do ładu. „Pochować" synka i naprawdę pokochać córkę. Czy będzie miała dość siły, by to zrobić?

Irena to powieść błyskotliwa i przejmująca. Debiut duetu Kalicińska & Grabowska wypada znakomicie.
Mnie opis zaciekawił. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Expansa

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 19-10-2012, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Opis naprawdę interesujący. Tak się składa, że ostatnio miałam okazję na książkę a la Grochola. Puszcza oko Chętnie po nią sięgnę.
Powrót do góry

arika

PostWysłany: Nie 21-10-2012, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi czytałam "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Bardzo szczęśliwa
Obecnie czytam "Alibi na szczęście" lekka, przyjemna w sam raz na jesienne wieczory. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Pon 22-10-2012, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arika napisała:
Yussi czytałam "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Bardzo szczęśliwa

I jak? Ja sięgając po te książkę byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Ale obecnie uważam, że niektóre kobiety naprawdę powinny ją przeczytać Puszcza oko .

Powrót do góry

arika

PostWysłany: Pon 22-10-2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
I jak? Ja sięgając po te książkę byłam bardzo sceptycznie nastawiona.

Też z początku podchodziłam do niej sceptycznie. Po przeczytaniu stwierdzam, że zawiera duzo prawdy o relacjach męsko-damskich. Nie wiem czy czytałas Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus- polecam! Uśmiechnięta Mam w wersji elektronicznej, jakbys była zainteresowana
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Wto 23-10-2012, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arika napisała:
Nie wiem czy czytałas Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus- polecam! Uśmiechnięta

Ta pozycja jakoś zupełnie do mnie nie trafiła Puszcza oko . Kiedyś zaczęłam czytać, ale szybko przestałam.

Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 23-10-2012, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Expansa napisała:
Opis naprawdę interesujący. Tak się składa, że ostatnio miałam okazję na książkę a la Grochola. Puszcza oko Chętnie po nią sięgnę.

Możesz też sięgnąć po samą Grochole. Wydała właśnie nową powieść pt. "Houston, mamy problem".

Ostatnio zmieniony przez september dnia Pią 17-05-2013, 14:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytałam wiele książek z kategorii tzw. literatury kobiecej, ale o żadnej nie mogę powiedzieć, że mi się podobała. Ani Grochola, ani Szwaja, ani wspomniała wyżej "Irena". Skonsternowana
Sięgam po nie od czasu do czasu z tego samego powodu, z którego czasem oglądam seriale, ale nie zdarzyło mi się zrelaksować przy tego typu książce, bo zwyczajnie mnie śmieszą lub irytują.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: