Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Literatura babska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Przeczytałam wiele książek z kategorii tzw. literatury kobiecej, ale o żadnej nie mogę powiedzieć, że mi się podobała. Ani Grochola, ani Szwaja, ani wspomniała wyżej "Irena". Skonsternowana
Sięgam po nie od czasu do czasu z tego samego powodu, z którego czasem oglądam seriale, ale nie zdarzyło mi się zrelaksować przy tego typu książce, bo zwyczajnie mnie śmieszą lub irytują.

Udało Ci się dotrwać do końca Szwaji albo Grocholi? Podejrzliwa

A co z Manuelą Gretkowską? Czy można ją wrzucić to kategorii "literatura kobieca"?

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

A co z Manuelą Gretkowską? Czy można ją wrzucić to kategorii "literatura kobieca"?

Grocholę czytałam w liceum i dotrwałam do końca, Szwai przeczytałam tylko kilkanaście stron.
Ja sobie narzucam jakąś taką wewnętrzną dyscyplinę, że MUSZĘ przeczytać książkę do końca, jeśli już zaczęłam, więc naprawdę musi mi się nie podobać, żebym nie doczytała i wyparła ze świadomości, że to zrobiłam.
Gretkowska to chyba inny kaliber, choć ją też czytałam w liceum i nie podobała mi się. Ciekawe, jak by to było teraz...
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

Kilka lat temu czytałam Grocholę. Szwaję chyba tylko raz, nawet nie pamiętam tytułu. Co do Grocholi, to jakiś czas temu pożyczyłam "Makatkę", którą napisała z córką. Straszny to dla mnie grafomański gniot i szkoda mi na nią czasu.

Jowita napisała:

I tak, i nie.
Proza Gretkowskiej jest dla trochę bardziej wymagających, zwłaszcza ta wczesna. Ta teraz (mam takie wrażenie po "Agencie") jest już taka bardziej... przystępna "masowo"?
Mnie się podobały jej wcześniejsze książki, "Tarot paryski" chociażby, "Namiętnik" czy "Miłość po polsku". Nawet "Polka" mi się podobała, "Europejka" już zdecydowanie mniej.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:

Gretkowska to chyba inny kaliber, choć ją też czytałam w liceum i nie podobała mi się. Ciekawe, jak by to było teraz...

Po Gretkowskiej chciałam przejść gdzieś dalej (może do V. Woolf?), żeby jakoś uratować tą literaturę kobiecą, ale widzę, że się nie da, bo są kalibry. Puszcza oko

Dołączone po 2 minutach 24 sekundach:

september napisała:

Mnie się podobały jej wcześniejsze książki, "Tarot paryski" chociażby, "Namiętnik" czy "Miłość po polsku". Nawet "Polka" mi się podobała, "Europejka" już zdecydowanie mniej.

Mnie też, bo były krótkie, lekkie i świetnie się nadawały do czytania w autobusie lub pociągu. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Po Gretkowskiej chciałam przejść gdzieś dalej (może do V. Woolf?), żeby jakoś uratować tą literaturę kobiecą, ale widzę, że się nie da, bo są kalibry. Puszcza oko

A w czym ci kalibry przeszkadzają?
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
A w czym ci kalibry przeszkadzają?

No w tym, że jak inny kaliber, to już nie jest to literatura o której rozmawiamy w tym wątku, tak? Podejrzliwa

Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-05-2013, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
No w tym, że jak inny kaliber, to już nie jest to literatura o której rozmawiamy w tym wątku, tak? Podejrzliwa

Nie mnie to stwierdzać, bo chyba nie ma dokładnej definicji. Chodziło mi o to, że to jest inny kaliber literatury kobiecej. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: