Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ludzie listy piszą....czy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vacanza.

PostWysłany: Pią 25-02-2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

brunecia napisała:
Dziewczyny, niedawno zalogowałam się na taką stronkę Postcrosing i losuje się ludzi z różnych części świata i wysyła im się kartkę ze swoich stron. Ja już wysłałam kilka do europy i jedna do Stanów a dostałam m.in ze stanow, ukrainy czy nawet tajlandii. Bardzo fajna sprawa a jaka przyjemność dostać kartkę zza granicy. Uśmiechnięta

Fajna sprawa. Może też się zarejestruję? Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 03-03-2011, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie piszę listów. W sumie nie miałabym chyba z kim. W XXI wieku, kiedy w każdej chwili można zadzwonić, ciężko byłoby czekać tygodniami na odpowiedź na papierze. Za to co roku dostaję od Babci kartkę z życzeniami na urodziny i to jest urocze. Uśmiechnięta Ja zawsze dzwonię. Do wszystkich i na wszystkie okazje.
Smsów jakoś nie lubię czytać i odpisywać. W sumie nie wiem czemu.
Z maila korzystam okazjonalnie, najczęściej w sprawach szkolnych.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 03-03-2011, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja chyba jestem inna. Raz w miesiącu piszemy do siebie list w formie papierowej z przyjaciółką. Trwa to już 7 lat. Na początku ona studiowała w innym mieście, potem wyjechała do Australii i tak ze sobą korespondujemy.
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 03-03-2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja_82 napisała:
To ja chyba jestem inna. Raz w miesiącu piszemy do siebie list w formie papierowej z przyjaciółką. Trwa to już 7 lat. Na początku ona studiowała w innym mieście, potem wyjechała do Australii i tak ze sobą korespondujemy.

Maju, fajnie masz, zazdroszczę Ci. Kiedyś, jeszcze w czasach licealnych miałam przyjaciółkę, z którą spędzałam czas w szkole, to jeszcze po południami pisałysmy do siebie listy i następnego dnia wymieniałyśmy nimi. Puszcza oko Mam je do dziś, świetna pamiątka.
Teraz, niestety nie mam już z kim pisać.

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

lunafly

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 04-03-2011, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze uwielbiałam pisanie listów, to wyczekiwanie na pojawienie się koperty w skrzynce na listy, kolory papeterii, fakt że dzisiejsze elektroniczne pisanie poczty jest dużo szybsze i praktyczne, ale wydaje mi się,że kiedyś pisałam więcej nie odkładałam pisania na potem bo włączenie komputera nie zawsze wiąże się z pisaniem maila.
Co ciekawe papeterie zniknęły z angielskich sklepów papierniczych za to wielkim powodzeniem cieszą się dodatki do wyklejania własnych kartek okolicznościowych, z projektami itp, to bardzo popularne a firmy,które robią własnoręcznie robione kartki nie oddają ich za marne grosze. To chyba taki współczesny wyraz tęsknoty za czymś dawnym i tradycyjnym, czy to kartka czy list napisany ręcznie oddaje wiele...

Podpis  Wiosna idzie..
Nasze Zaręczyny - 24 grudzień 2010
Nasz Wielki Dzień- 6 sierpień 2011 Zakochany
Powrót do góry

dziuba

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 06-03-2011, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czasy się zmieniają. Trzeba zmieni program nauczania, i zamiast uczyc dzieci pisac listy na języku polskim, uczyc je netykiety.

Gdy byłam młodsza, pisałam maile do mojej siostry, która wtedy już wyprowadziła się z domu i rzadko się z nią widywałam. Pamiętam, że potrafiłam jej pisac strasznie długie wiadomości. Ostatnio właśnie znalazła jeden z wielu, który sobie nawet wydrukowała, bo taki był zabawny. Nieźle się uśmiałyśmy z moich opowieści o szkolnych bzdurach, plotkach z domu, moich nastoletnich teoriach... no wiecie. Bardzo szczęśliwa
I to tez nam sprawiało ogromną frajdę.
Przeniesienie się na wirtualną korespondencje niekoniecznie musi oznaczac suche, zimne notki informacyjne. Jak się pisze z sercem, to nawet przez Times New Roman przesyła się dobre fluidy. Bardzo uśmiechnięta

A ostatnio dostałam pocztówkę od znajomego P. z Teksasu, który gdy odwiedzał Polskę, zatrzymał się u mnie na mieszkaniu studenckim. Wyjątkowo miło mi się zrobiło, że po tych kilku miesiącach pamiętał aby skrobnąc kilka słów do mnie, o tym jak miło spędził czas.

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!
Powrót do góry

emylli

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak byłam młodsza to regularnie korespondowałam z 3 osobami. A listy musiały być co najmniej 4 stronicowe. Pamiętam to oczekiwanie na listonosza i szybkie otwieranie listu. Cudne... szkoda, że to odeszło. Ludzie byli w listach chyba bardziej szczerzy.

Podpis Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
Powrót do góry

kisia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 19-05-2014, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja piszę jednozdaniowe liściki do dzieci i męża.
Jak jadą na kolonie, czy urlop wtedy piszę dwa/trzy zdania, no i kartki na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne oraz kartki na imieniny do babci i dziadka i z okazji dnia Babci i Dziadka.

Podpis Belly dance koloruje mój świat barwami orientu Bardzo szczęśliwa.........(czy tyle kropek wystarczy? Złośliwa )
Powrót do góry

Molly

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 28-10-2014, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W tej kwestii jestem niepoprawną tradycjonalistką. Oczywiście piszę eski i maile, ale dużo bardziej skłaniam się pomimo wszystko ku listom tradycyjnym. Szkoda, że kultura pisania listów pachnących atramentem i drukarnią już pomaleńku wygasa Smutna
Powrót do góry

marota

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 29-10-2014, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie piszę listów od bardzo dawna, wolę komunikację e-mailową. Po pierwsze e-maile pisze się szybciej, łatwiej i wygodniej - listy są bardziej czasochłonne, trzeba kupować koperty, chodzić na pocztę itd. Po drugie e-maile trafiają bardzo szybko do adresata, a zanim list do niego dotrze, jego zawartość może być już nieaktualna. Po trzecie, e-maile nie tworzą sterty makulatury w domu. Same plusy.
Powrót do góry

pistac_jowa

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 27-02-2015, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tęsknię za pisaniem listów. Miałam kiedyś nawet korespondencyjną przyjaciółkę. To było niesamowite - sam akt pisania, kupowanie znaczka, wrzucanie listu do skrzynki, a potem codzienne zaglądanie do swojej, żeby sprawdzić, czy odpowiedź nadeszła. Tego nie zastąpią maile, smsy. Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Sandra21

PostWysłany: Pią 03-04-2015, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze piszą ludzie listy zwłaszcza starsi którzy nie umieją obsługiwać komputera ani pisać smsów, najczęściej dostajemy listy urzędowe, teraz nawet nie wysyłam kart świątecznych jak to kiedyś było.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dostałam oraz wysłałam list na walentynki do ukochanego za granicę. To było mega przyjemne czytać coś własnoręcznie napisanego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: