Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Mali Alergicy
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci starsze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 01-05-2014, 18:26    Temat postu: Mali Alergicy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy są wśród nas mamy alergików?

Jeśli tak, to na co uczulone są wasze pociechy i jak sobie z nią radzicie?

Moja Julia (l.5) jest uczulona na pyłki drzew. Odwiedziłyśmy alergologa dziecięcego, która przepisała nam syrop i krople do noska. Objawiało się wciąż zatkanym noskiem, chrapaniem w nocy i trudności z oddychaniem. Mała była wciąż śpiąca i niedotleniona. Alergolog stwierdziła, że póki co wstrzymamy się z testami, żeby nie wywoływać dodatkowo alergii i póki co do sierpnia mamy brać syrop i krople. W sierpniu kolejna wizyta i wtedy zobaczymy. Od wizyty minęły 3 tygodnie i mamy poprawę. Mała nie sapie, powoli zaczyna oddychać przez nosek.

A jak u Was?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 01-05-2014, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alergia to dość częsta przypadłość. Coraz więcej dzieci jest na coś uczulonych. Moi chłopcy na szczęście nie są alergikami.

Oczko, czy Ty lub Twój mąż jesteście na coś uczuleni? Pytam, bo słyszałam że skłonność do alergii może być dziedziczna.

i znowu to samo... Przewraca oczami

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 01-05-2014, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko mąż ma podobne problemy. U Julki pojawiło się dopiero w ubiegłym roku, a mąż ma odkąd mieszkamy w UK. Będąc w PL lepiej się czuje.
Pani doktor powiedziała, ze może być tak że za rok, dwa ta alergia minie. Uśmiechnięta

Zauważyłam, ze znów to samo. Przewraca oczami

Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 01-05-2014, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz najgorszy okres dla alergików, gdzie się nie spojrzy wszystko pyli Skonsternowana
Pocieszające jest to,że podobno z alergii można wyrosnąć.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Smerfetka007

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy alergika w domu. Oliwka ma atopowe zapalenie skory. Testow jeszcze nie miala, bo za kazdym razem kiedy mamy wyznaczony termin jak na zlosc cos ja uczuli i termin przekladany. Wiemy na 100% ze mleko ja uczula, od urodzenia ma skaze bialkowa, ktora niestety nie przeszla do dzis. Od kiedy skonczyla rok, za kazdym razem w marcu miala okropny kaszel, w tym roku cisza... Wyrosla? Uśmiechnięta

Podpis Codziennie budze sie piękniejsza, ale dzis to juz przesadziłam... Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smerfetko może wyrosła, to by była dobra wiadomość. Uśmiechnięta

Powrót do góry

miksio104

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 25-05-2016, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja siostra ma synka który od czasu do czasu ma podobne problemy katar zapchany nos chce też iść z nim na badania pod kontem alergii w aptece dali jej na takie objawy/reklama/ który stosuje się także w problemach alergicznych rzeczywiście pomaga mimo to dalej się martwi bo jeśli to alergia to może być problem na długie lata : (
Powrót do góry

AlicjaAlicja

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 19-08-2016, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również na alergię dawałam dziecku i sama brałam aquamer aby powstrzymać katar w czasie alergii. Był całkiem skuteczny
Powrót do góry

hanetka900

Zodiak: Bliźnięta
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 19-08-2016, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też zgadzam się z Alicją. Aquamer daję ulgę przy zatkaniu nosa
Powrót do góry

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 09-04-2017, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy któraś z Was odczulała dziecko?? Daje to dobre efekty? Wiem że są dwie metody tabletkowa i ta zastrzykowa, która lepsza i mniej uciążliwa dla dziecka?
Powrót do góry

martakurek0

PostWysłany: Pon 14-05-2018, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

my bez odczulania. Pomogła nam eliminacja alergenów z diety a to zdecydowanie poprawiło ogólny stan zdrowia i stan skóry
Powrót do góry

primavera

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 08-06-2018, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się zastanawiam nad odczulaniem, ale póki co zrobiliśmy w domu ozonowanie i pomogło, bo u nas alergia na kurz i roztocza dokucza. Panowie z airozone mówili, że ozonowanie usuwa kurz i roztocza właśnie i rzeczywiście róznicę się da zauważyć.
Powrót do góry

lady_in_red

PostWysłany: Pon 06-08-2018, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też się nad tym ozonowaniem zastanawiam. Nie wiem tylko do końca, na czym to polega. Ani jak się zabrać za to. Czy ta firma airozone jest z Warszawy?
Powrót do góry

primavera

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 06-08-2018, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, Airozone działają w Warszawie. Ogólnie to wygląda tak, że umawiasz się na dany dzień i godzinę, panowie przyjeżdżają i robią swoje, ale Ty w tym czasie musisz wyjść z domu. Z reguły nie trwa to dłużej niż 2 godzinki, więc można iść do kina czy na jakąś pizzę Bardzo szczęśliwa i to tyle, potem trzeba wywietrzyć dom. Nie ma co się bać, moim zdaniem warto spróbować Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

martakurek0

PostWysłany: Nie 16-09-2018, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja córka tez jest alergikiem, na szczęście wygląda na to, że wyrasta. Nawet astma już nam nie spędza snu z powiek. Ale myślimy, żeby kupić do domu osuszacz powietrza z funkcją jonizatora. Generalnie - budownictwo stare, wentylacja jest, jaka jest, przeróbka pochłonęłaby mnóstwo kasy której nie mamy, a zimą ściany się "pocą" i wychodzi potem wilgoć. Stąd pomysł o osuszaczu. Mąż zaczął szukać, czytać i właśnie - ludzie bardzo sobie chwalą funkcję jonizacji, szczególnie gdy w domu jest alergik. Wypróbujemy na pewno Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci starsze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: