Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mandarynka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje mandarynki i lichi w jednym. Na wiosnę przesadzę je do oddzielnych doniczek i ziemię wymienię. Na razie rosną i są dosyć fajne.Uśmiechnięta

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ulalenka

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piękne mandarynki ja kiedyś hodowałam cytrynę ale mi zmarniała i taka karłowata była.Ale jutro ide po mandarynke do sklepu jem a później sadzę nie ma co Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kupiłam drzewko w sklepie i chyba mi po drodze w samochodzie zmarzło albo mąż mi wyziębił wietrząc ciągle mieszkanie bo liście opadają. Smutna

Zmieniłam miejsce, troszkę podcięłam gałązki i usunęłam wszystkie owoce. Na razie nie przesadzam bo ziemia jest dobra, pytanie teraz co jeszcze mogę zrobić?
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto mandarynka nie lubi zmiany miejsca. Jak swoją przyniosłam do domu też leciały jej liście. Ale przestały same. Podlewaj je wodą z nawozem i zostaw.
Bardzo uśmiechnięta

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Scoto mandarynka nie lubi zmiany miejsca. Jak swoją przyniosłam do domu też leciały jej liście. Ale przestały same. Podlewaj je wodą z nawozem i zostaw.
Bardzo uśmiechnięta

Myślisz, że to przez to? Bo to drzewko już praktycznie łyse jest. Bardzo smutna Na razie podlewam i czekam na cud. Złośliwa
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdzieś czytałam, że drzewko musi się zaklimatyzować i nie wolno jej przestawiać. U mnie podziałało. Tylko na lato daję na balkon. A tak to na parapecie stoi. Listki puszcza nowe, owocuje. Więc chyba wszystko jest ok.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo ważne jest nasłonecznienie miejsca w którym stoi mandarynka i żeby nie było przeciągów. To, że opadły liście, to nic. One tak mają (mam w domu 3 mandarynki). Najbardziej odpowiednie jest okno południowe. Lubi światło, choćby nawet nie było słońca, ale musi być jasno. Jest taki specjalny nawóz do roślin cytrusowych. Dobrze jest raz na jakiś czas tym podlać. Do czasu odrosnięcia liści- proponuję nie robić żadnych zabiegów typu podcinania. Podlewać umiarkowanie (ja podlewam raz, czasem 2 razy w tygodniu- w zależności jak ciepło jest w pomieszczeniu).
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 30-12-2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Bardzo ważne jest nasłonecznienie miejsca w którym stoi mandarynka i żeby nie było przeciągów. To, że opadły liście, to nic. One tak mają (mam w domu 3 mandarynki). Najbardziej odpowiednie jest okno południowe. Lubi światło, choćby nawet nie było słońca, ale musi być jasno. Jest taki specjalny nawóz do roślin cytrusowych. Dobrze jest raz na jakiś czas tym podlać. Do czasu odrosnięcia liści- proponuję nie robić żadnych zabiegów typu podcinania. Podlewać umiarkowanie (ja podlewam raz, czasem 2 razy w tygodniu- w zależności jak ciepło jest w pomieszczeniu).

Dziękuję Dotka! Kwiatek

Akurat stoi w miejscu nasłonecznionym więc tam zostanie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 24-03-2013, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Posadziłam dziś pestki mandarynki, zobaczymy co mi wyrośnie. Puszcza oko
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 06-04-2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mandarynka odżyła. Teraz jak szalona wypuszcza nowe liście i kwiatki. Bardzo szczęśliwa Uffff... Złośliwa
Powrót do góry

ulalenka

PostWysłany: Sro 17-04-2013, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moja wypuściła dwa listka i jakby ja zamurowało nic więcej.
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Czw 13-02-2014, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My tez mamy mandarynke, maz wsadzil do ziemi latem i rosnie sobie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 13-02-2014, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje to już chyba 2 lata mają, muszę je zabrać od mamy.Uśmiechnięta Może kiedyś coś z nich wyrośnie.Złośliwa

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: