Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Tusze do drukarek
Wiosenne Porządki 2014
Pomóż nam posprzątać forum.

Marchewka na różne sposoby do obiadu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Surówki i sałatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 17:06    Temat postu: Marchewka na różne sposoby do obiadu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Daje tutaj bo ciężko to podpiąć do innych działów, chyba, że do dań z warzyw,a le to w sumie dodatek do obiadu jak surówka. Puszcza oko

Marchewka na słodko:

- marchewka, ilość wg potrzeb,
- cukier;
- sól;
- masło.

Marchewkę kroimy w kostkę, dodajemy sól, cukier - zależy od ilości marchewki, ale ilość ma być podobna, czyli jak pół łyżeczki soli to i tyle cukru, dusimy z małą ilością wody. Jak marchewka będzie miękka odcedzamy wodę i podduszamy jeszcze masłem.

Można dodatkowo dać do tego zielony groszek. Puszcza oko

Marchewka na ciepło:

- marchewka,
- cebula,
- sól,
- pieprz,
- cukier,
- mąka.

Podduszamy pokrojoną drobno cebulę, marchewkę ścieramy na drobnej tarce, solimy, pieprzymy i cukrzymy, soli pieprzu dajemy podobną ilość, dodajemy trochę wody, wrzucamy do tego cebulę, mieszamy i podduszamy. Na koniec mieszamy łyżkę mąki z wodą i "zaklepiamy" marchewkę.

Marchewka z jabłkiem:

- marchewka,
- jabłko,
- sok z cytryny,
- olej,
- cukier.

Marchewkę i jabłko ścieramy na tarce z grubymi oczkami. Dodajemy sok z cytryny, olej i cukier, mieszamy.

Marchewka z chrzanem:

- marchewka,
- jabłko,
- 2-3 łyżki chrzanu - lub jak kto woli,
- śmietana,
- sól,
- pieprz,
- cukier.

Marchewkę i jabłko ścieramy na tarce z grubymi oczkami. Dodajemy chrzan, śmietanę, mieszamy. Doprawiamy solą, pieprzem i cukier, jeszcze raz mieszamy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zakochane w torebkach - Bibiana.p
Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja osobiście rzadko jadam gotowaną marchewkę, wolę surową. Ale można by tutaj jeszcze dodać marchewkę z groszkiem.Uśmiechnięta
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Ale można by tutaj jeszcze dodać marchewkę z groszkiem.Uśmiechnięta

W tym pierwszym przepisie, na słodko, napisałam na końcu, że można dodać groszek. Ogólnie to jasne, można zwyczajnie ugotować marchewkę i groszek z solą, ale jak dla mnie to jest jakieś bezpłciowe.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
W tym pierwszym przepisie, na słodko, napisałam na końcu, że można dodać groszek. Ogólnie to jasne, można zwyczajnie ugotować marchewkę i groszek z solą, ale jak dla mnie to jest jakieś bezpłciowe.

A jak dla mnie to najlepsze danie z marchewki. Puszcza oko
Zamiast mąki na koniec dodaję śmietanę. Uwielbiam szczególnie z pulpetami lub jajkiem. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
A jak dla mnie to najlepsze danie z marchewki. Puszcza oko
Zamiast mąki na koniec dodaję śmietanę. Uwielbiam szczególnie z pulpetami lub jajkiem. Uśmiechnięta

I ja w zasadzie jadam wyłącznie marchewkę z groszkiem. Gotuję (staram się dawać tyle wody, żeby warzywa były zaledwie przykryte), potem dodaję sól/pieprz (czasem gotuję na rosołku). Zagęszczam mąką rozmieszaną z mlekiem. Uwielbiam do kotletów mielonych.

Ostatnio zmieniony przez dotka dnia Nie 12-02-2012, 20:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uwielbiam taką gotowaną marchewkę, wręcz kocham. Zakochany Najlepszą robi moja mama- marchewka starta na dużych oczkach, trochę wody, cukier i zasmażka. slina
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To może i ja coś zaproponuję Uśmiechnięta .

Składniki:
- 4 surowe marchewki
- 20 dag sera żółtego
- 2 ząbki czosnku
- majonez
- sól, pieprz do smaku

Marchewkę i ser musimy zetrzeć na tarce na grubych oczkach (lu jak kto lubi, ja np. siekam w blenderze na drobno), dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, majonez (ilość zależy od upodobania, tak żeby surówka miała zwartą konsystencję), sól i pieprz.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 12-02-2012, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uwielbiam duszoną marchewkę, którą robi mama Puszcza oko. Nie wiem dokładnie co daje, muszę podpytać i wtedy napiszę co i jak Puszcza oko.

Moja wersja surówki z marchewki: marchew zetrzeć na tarce o małych oczkach, dodać trochę soku z cytryny, nieco soli (odrobinkę) i kawałki ananasa. Zamiast ananasa można dodać kawałki mandarynki. Jak dla mnie jest to przepyszne i do obiadu jak znalazł Bardzo szczęśliwa.

A połączenia marchewki i groszku nie znoszę Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 13-02-2012, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ani duszonej, ani na ciepło marchewki nie lubię. Przeszkadza mi ten zapach.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 13-02-2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Ani duszonej, ani na ciepło marchewki nie lubię. Przeszkadza mi ten zapach.

Mam dokladnie tak samo. Jak dla mnie marchweka tylko surowa i chrupiaca. Śmiejąca się

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 13-02-2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Marchew glazurowana.

800 g młodej marchwi
3 łyżki masła
100 ml białego wytrawnego wina
200 ml bulionu
natka pietruszki
sól
cukier
pieprz

Marchew kroimy na kawałki grubości 3 cm. Grube przekrajamy wzdłuż, albo ćwiartki, żeby wszystkie miały podobną wagę.

Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki masła, wrzucamy marchew, solimy i doprawiamy 1 łyżeczką cukru. Smażymy na średnim ogniu, aż marchew zacznie się rumienić. Zrumienioną marchew zalewamy bulionem i winem. Dusimy na małym ogniu przez 15 minut. Zwiększamy ogień i mieszając odparowujemy płyn, tak, żeby marchewki pokrywał gęsty sos zwany glazurą. Doprawiamy pieprzem i ewentualnie solą.

Do gorących marchewek dodajemy jedną łyżkę masła, mieszamy, kładziemy na talerzach i posypujemy natką.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Surówki i sałatki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: