Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marihuana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 08-07-2012, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Albert napisała:
Żałosne dla kogo? Dla nich samych, czy dla otoczenia? Jeżeli czują się przez to szczęśliwsi, nie wyrządzają Ci żadnej krzywdy, dlaczego chcesz im czegoś zabraniać?
Wyobraź sobie, że osoba straciła rękę w wypadku samochodowym jednak nauczyła się w pełni funkcjonować z 'niekompletnym' ciałem i czasem może nawet nie zauważa brakującego członka. W jej ocenie jest całkowicie sprawną osobą. Każdy inny powiedziałby "przecież ona nie ma ręki więc jak może być całkowicie sprawna". Pytanie tylko jakie to ma znaczenie i dla kogo?
Może zabronimy osobom niepełnosprawnym uprawiania sportów bo przecież, są niepełnosprawne. Każdy pod niebiosa wychwala w jakim wspaniałym i tolerancyjnym społeczeństwie żyjemy, a czy jest tu chociaż jedna osoba, która ogląda igrzyska olimpjskie osób niepełnosprawnych? Wątpię. Wszyscy chcą oglądać ludzi pięknych, silnych, zdrowych, mądrych. Z takimi ludźmi chcą się zadawać i za takich ludzi chcą się uważać. Każdy kto nie pasuje do tego schematu jest spychany na margines społeczeństwa lub izolowany. Czy nie lepiej skończyć z tą hpokryzją?

JEZU! Ty tak serio porównujesz zażywanie narkotyków (czyt. marihuany) z byciem niepełnosprawnym? Zszokowana Zszokowana Zszokowana
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Albert

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 08-07-2012, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
JEZU! Ty tak serio porównujesz zażywanie narkotyków (czyt. marihuany) z byciem niepełnosprawnym? Zszokowana Zszokowana Zszokowana

Wybrałaś najmniej istotny szczegół porównania, który tak Cię zbulwersował, że całkowicie pominęłaś jego cel. Użyję więc innego, który być może nie zbulwersuje Cię tak bardzo i zobaczysz o czym piszę. Złośliwa
Gdybyś każdego ranka stając przed lustrem zadawała sobie pytanie czy się zmieniłaś w porównaniu z dniem poprzednim, odpowiedź byłaby taka sama - "nie". Takie samo zdanie miałabyś o swoim partnerze, którego widzisz codziennie.
Co innego powiedziałby ktoś kto widzi Cie raz na rok albo rzadziej, wtedy usłyszałabyś "ale ty się zmieniłaś", a od osoby szczerej "ale się postarzałaś". Złośliwa
Czy tym razem analogia jest bardziej widoczna? Jeżeli tak, to powtórzę pytanie: jakie to ma znaczenie i dla kogo?

Jowita napisała:
Jeśli ktoś potrafi funkcjonować i być szczęśliwy pomimo wymiotów, omamów, napadów lęku, potwornego bólu i drgawek na głodzie (...)

Czy to od marihuany? Zszokowana
Źródło proszę.

Jowita napisała:
(...) zalegalizujmy pozostałe narkotyki. (...)

A które narkotyki są obecnie legalne?

Jowita napisała:

Albert. Kwiatek
Dzięki Twoim postom, jestem coraz większą przeciwniczką zalegalizowania narkotyków i z każdym kolejnym wpisem, mocniej mnie w tym utwierdzasz. Już dawno nie miałam tak zdecydowanych poglądów na jakiś temat. Uśmiechnięta

Czy chcesz przez to powiedzieć, że masz gdzieś artykuł konstytucji RP, który wcześniej zacytowałem?
I zastanawiam się po co mi o tym mówisz/piszesz? Czy dlatego, że mało kto ma na Ciebie taki wpływ? Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 08-07-2012, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Albert, żadne narkotyki nie są legalne. Napisałam tylko, że jeśli ma być legalna marysia, to pozostałe narkotyki też niech będą, nawet te, po których są objawy, które wymieniłam.

Jeśli chodzi o artykuł, to musielibyśmy się czepnąć wszystkiego, począwszy od zapinania pasów bezpieczeństwa. Wprowadźmy też wolny handel zestawami dla samobójców. Jeśli ktoś rano stwierdzi, że go wszystko wkurza, to sobie taki kupi w kiosku za rogiem. Oczywiście, do każdego produktu powinna być dołączona informacja o konsekwencjach, czyli że śmierć jest nieodwracalna. Przecież i tak każdy kto chce się zabić, to i tak to zrobi, więc po co te głupie zakazy. Wszystko niech będzie legalne. Nawet jeśli sąsiad katuje żonę, która jest niezależna finansowo i ma się gdzie wyprowadzić, to ona widocznie (jako dorosła osoba) dokonała wyboru i nie należy się wtrącać.

Albert napisała:

I zastanawiam się po co mi o tym mówisz/piszesz? Czy dlatego, że mało kto ma na Ciebie taki wpływ? Złośliwa

Tak, mało kto. Wcześniej się aż tak bardzo nie zastanawiałam nad tym (legalizacją), ale po przeczytaniu Twoich postów, w końcu wyrobiłam sobie opinię - jestem przeciw legalizacji.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Albert

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Jeśli chodzi o artykuł, to musielibyśmy się czepnąć wszystkiego, począwszy od zapinania pasów bezpieczeństwa. Wprowadźmy też wolny handel zestawami dla samobójców. Jeśli ktoś rano stwierdzi, że go wszystko wkurza, to sobie taki kupi w kiosku za rogiem. Oczywiście, do każdego produktu powinna być dołączona informacja o konsekwencjach, czyli że śmierć jest nieodwracalna. Przecież i tak każdy kto chce się zabić, to i tak to zrobi, więc po co te głupie zakazy. Wszystko niech będzie legalne. Nawet jeśli sąsiad katuje żonę, która jest niezależna finansowo i ma się gdzie wyprowadzić, to ona widocznie (jako dorosła osoba) dokonała wyboru i nie należy się wtrącać.

Jaki jest więc cel tego artykułu i sens tworzenia prawa w ogóle? Stwarzanie pozorów? To nie jest wolność, kiedy mogę wybierać tylko z tych rzeczy, które ktoś już wcześniej 'ocenzurował' i pozostawił tylko te, które uznał za właściwe. To tylko pozory wolności i nic ponad to. Już ktoś napisał w tym wątku dawno temu
Cytat:
Zawsze się można wyprowadzić do bardziej otwartego i tolerancyjnego dla naszych zachcianek kraju.

Ja mogę na to odpowiedzieć: wolność jest gwarantowana w konstytucji RP, a jeżeli komuś się nie podoba, zawsze może się wyprowadzić do kraju gdzie takie wolności nie są mile widziane jak Białoruś albo Korea Północna.

Jowita napisała:

Tak, mało kto. Wcześniej się aż tak bardzo nie zastanawiałam nad tym (legalizacją), ale po przeczytaniu Twoich postów, w końcu wyrobiłam sobie opinię - jestem przeciw legalizacji.
Ciekaw jestem, które argumenty pozwoliły Ci wyrobić sobie zdanie.

Ostatnio zmieniony przez Albert dnia Pon 09-07-2012, 0:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Czerstwy Heniek

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chiński model prawa odnośnie wszelkich narkotyków byłby doskonałym rozwiązaniem.Tam nie ma problemu z narkomanami ,za działkę czy skręta jest ,,czapa,,i nie omija to nawet obcokrajowców a tacy idioci jak Palikot i jego zwolennicy robią pośmiewisko z państwa a ich bytność w Sejmie urąga powadze tego urzędu.Ćpun zawsze będzie ćpunem i nie ważne czy daje w żyłę czy wdycha narkotyczny dym,taki element jak i propagujący ćpanie,winien być skutecznie wyeliminowany ze zdrowego społeczeństwa poprzez fizyczną eliminację.Pragnę nadmienić że propagowanie narkotyków (również w internecie) w Polsce jest karalne o czym niektórzy zapominają lub nie wiedzą a jak wiadomo nikt tu nie jest anonimowy i można się szybko o tym przekonać,bardzo szybko.
O tym też warto wiedzieć
http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/_portal/12735576554be8f2978c6d6/NARKOTYKI_I_PRAWO.html

Ostatnio zmieniony przez Czerstwy Heniek dnia Pon 09-07-2012, 0:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Albert

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czerstwy Heniek napisała:
(...) Pragnę nadmienić że propagowanie narkotyków (również w internecie) w Polsce jest karalne o czym niektórzy zapominają lub nie wiedzą a jak wiadomo nikt tu nie jest anonimowy i można się szybko o tym przekonać,bardzo szybko.

Czy handel nasionami konopii jest propagowaniem narktyków?

Dołączone po 31 minutach 27 sekundach:

O tym też warto wiedzieć
http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/_portal/12735576554be8f2978c6d6/NARKOTYKI_I_PRAWO.html

Zaiste, ciekawy link Przewraca oczami
Cytat:

prowadzenie reklamy lub promowanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(pamiętaj, że noszenie emblematów lub wzorów z obrazem narkotyków np. listkiem marihuany lub noszenie koszulek z hasłami dot. nazw narkotyków może być źródłem dużych kłopotów!).

Ciekaw jestem co Wy na to szanowne koleżanki.
Okazuje się, że mogę zostać zgarnięty z ulicy jak na łapance i dopiero na komendzie dowiedzieć się jakie to straszne przestępstwo popełniłem. I pewnie na nic się nie zda powoływanie się na gwarantowaną w konstytucji wolność słowa.
Pewnie mniejsze przestępstwo popełniłbym gdybym nosił t-shirta z obrazkiem AK-47.

Dołączone po 43 minutach 53 sekundach:

taki element jak i propagujący ćpanie,winien być skutecznie wyeliminowany ze zdrowego społeczeństwa poprzez fizyczną eliminację.

Jak wg. Ciebie stwierdza się czy dane społeczeństwo jest zdrowe? Czy decyduje o tym rząd, komisja lekarska, ogólnonarodowe głosowanie, czy może jednoosobowa komisja, w skład której wchodzi Czerstwy Heniek?

Dołączone po 7 minutach 37 sekundach:

Chiński model prawa odnośnie wszelkich narkotyków byłby doskonałym rozwiązaniem.Tam nie ma problemu z narkomanami ,za działkę czy skręta jest ,,czapa,,

Doskonałym rozwiązaniem czego? Chyba jednak nie doskonałym skoro w dalszym ciągu istnieje handel narkotykami. Wyłapywane są tylko płotki, czarny rynek dalej istnieje, a skutkiem jest tylko to, że ceny idą mocno w górę, a rekiny na samej górze i tak są poza zasięgiem prawa.
Powrót do góry

Czerstwy Heniek

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na wszystkie nurtujące pytania ,odpowiedzi udzieli najbliższa jednostka Policji. Wolność słowa... właśnie słowa a nie narkotycznego bełkotu. Co do rzeczonej komisji to masz pewniaka że się załapałeś na odstrzał.Po wtóre nie widzę sensu dalszej dyskusji w cwaniackim stylu jaki reprezentujesz. Może wprost powiedz pod któtrą szkołą faszerujesz dzieciaki świństwem to podjedziemy i przedyskutujemy za i przeciw.

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Albert, może wypowiedź się na temat skutków jakie wywołała u Ciebie marihuana. Bo oczywiście palisz, prawda? Przewraca oczami
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Albert napisała:
.Jaki jest więc cel tego artykułu i sens tworzenia prawa w ogóle? Stwarzanie pozorów? To nie jest wolność, kiedy mogę wybierać tylko z tych rzeczy, które ktoś już wcześniej 'ocenzurował' i pozostawił tylko te, które uznał za właściwe. To tylko pozory wolności i nic ponad to.

Wolność to niejednokrotnie tylko pozory. Zawsze możemy wybierać tylko z dostępnych opcji. Taka jest brutalna (bądź nie) prawda i jeżeli tego nie przyjmujesz, to żyjesz w iluzji.

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mialam nic nie pisac, ale nie moge sie powstrzymac. Złośliwa

Kilka lat mieszkalam w Holandii, gdzie maryska jest legalna. To znaczy jest pod wieksza kontrola niz w Polsce. Mieszkalam przez jakis czas miedzy dwoma knajpami z marycha. Widzialam przypadki ludzi uzaleznionych, ale nie spotkalam sie z objawami jakie tu pisalyscie.
Sama tez sobie czasem zapalilam, czy to znaczy, ze jestem uzalezniona? Absolutnie nie!!

Tutaj znow marihuane w niektorych stanach mozna dostac na recepte. Traktowana jest jako naturalny srodek przeciwbolowy!! Sa choroby gdzie leki juz nie daja rady i dla tych ludzi marihuana jest ostatnia deska ratunku.

Czy jest to uzywka od ktorej mozna sie uzaleznic? Oczywiscie, ze tak. Tak samo jak od alkoholu czy papierosow.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka ja znam ludzi, którzy chodzą wiecznie najarani, nie raz na jakiś czas okazjonalnie.
Wczoraj spotkałam kolegę z liceum i to naprawdę smutne, że dalej ma problemy ze złożeniem zdania i ciągle zapomina co mówił przed chwilą. Jak go poznałam, był zupełnie inny.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
Zuzka ja znam ludzi, którzy chodzą wiecznie najarani, nie raz na jakiś czas okazjonalnie.
Wczoraj spotkałam kolegę z liceum i to naprawdę smutne, że dalej ma problemy ze złożeniem zdania i ciągle zapomina co mówił przed chwilą. Jak go poznałam, był zupełnie inny.

To tak samo jak alkoholik. Uśmiechnięta A alkohol jest legalny.
Ja sama nigdy nie paliłam, ale ja to nawet papierosa nie spróbowałam.
Moi znajomi czasem palą, nie zauważyłam, żeby coś im się pogorszyło.
Jak poczytałam Wasze opinie, zaczęłam zasięgać informacji o marihuanie i wzbogacona o wiedzę, stwierdzam, że nie jest gorsza od fajek czy alkoholu, które są legalne.
Co nie oznacza, że jestem za tym, że ma być legalna, ale nie demonizujmy.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alkoholików nie mam w otoczeniu, więc na ten temat się nie wypowiadam. Puszcza oko
Piszę o tym co widziałam i co mam pewność, że jest skutkiem palenia marihuany.
Nie mówie, że palenie okazjonalne też przynosi takie efekty, za to wiem co przynosi palenie dzień w dzień i to jest smutne. Puszcza oko
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:

Co nie oznacza, że jestem za tym, że ma być legalna, ale nie demonizujmy.

Masz rację, pewnie demonizuję, ale ja pamiętam kilka zejść wśród moich znajomych, poprzedzonych dłuższymi nieszczęściami, w tym AIDS. Zaczynali. od sporadycznej trawki. No i jakoś nie statystyki mam przed oczami tylko ich.

No i jeszcze gdzieś doczytałam, że najwięcej zwolenników legalizacji jest wśród gimnazjalistów i licealistów.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
Alkoholików nie mam w otoczeniu, więc na ten temat się nie wypowiadam. Puszcza oko

A ja mam alkoholikow w rodzinie i mam porownanie z tymi co pala.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

Skocz do: