Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marihuana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie palę papierosów, nie piję alkoholu i nie zażywam narokotyków, umysł mam w pełni trzeźwy. Napatrzyłam się swoje przez parę lat na różnych ludzi, pomogło mi to wyrobić opinię właśnie taką jaką mam. I jednego jestem pewna, nic jej nie zmieni. Puszcza oko A jeszcze tutaj bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze myślę. Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Masz rację, pewnie demonizuję, ale ja pamiętam kilka zejść wśród moich znajomych, poprzedzonych dłuższymi nieszczęściami, w tym AIDS. Zaczynali. od sporadycznej trawki. No i jakoś nie statystyki mam przed oczami tylko ich.

No ja to rozumiem.
Ja pamiętam kilka zejść wśród ludzi, którzy pili alkohol, przez który też mieli wiele różnych chorób.
Może powinni zdelegalizować alkohol? Puszcza oko
Tak się trochę spieram, bo dla mnie to jest to samo, a tylko o marihuanę się tak demonizuje.
A no i jeszcze, jak ktoś pije wino do kolacji, to się nie mówi jakoś powszechnie, że od tego się zaczyna. Złośliwa
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
To tak samo jak alkoholik. Uśmiechnięta A alkohol jest legalny.
Ja sama nigdy nie paliłam, ale ja to nawet papierosa nie spróbowałam.
Moi znajomi czasem palą, nie zauważyłam, żeby coś im się pogorszyło.
Jak poczytałam Wasze opinie, zaczęłam zasięgać informacji o marihuanie i wzbogacona o wiedzę, stwierdzam, że nie jest gorsza od fajek czy alkoholu, które są legalne.
Co nie oznacza, że jestem za tym, że ma być legalna, ale nie demonizujmy.

Dlatego dyskutując na temat legalizacji marihuany powinniśmy się zastanowić nad tym, czy potrzebny jest nam nieograniczony dostęp do kolejnego uzależniającego "specyfiku".

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Dlatego dyskutując na temat legalizacji marihuany powinniśmy się zastanowić nad tym, czy potrzebny jest nam nieograniczony dostęp do kolejnego uzależniającego "specyfiku".

Ja napisałam, że nie jestem za legalizacją, ale uważam, że skutki jej stosowania są trochę demonizowane.
Poza tym uważam, że jak ktoś ma skłonności uzależnieniowe, nad którymi nie panuje, to się uzależni od czegokolwiek i stoczy się na dno ludzkiej egzystencji tak czy inaczej.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
No ja to rozumiem.
Ja pamiętam kilka zejść wśród ludzi, którzy pili alkohol, przez który też mieli wiele różnych chorób.
Może powinni zdelegalizować alkohol? Puszcza oko
Tak się trochę spieram, bo dla mnie to jest to samo, a tylko o marihuanę się tak demonizuje.

Ja się nie tyle spieram, co jestem przeciw wszelkim narkotykom w tym sensie, że gdyby było jakieś referendum, to bym zagłosowała na nie. Alkohol jest już wszechobecny w naszej kulturze i pewnie będzie. Uzależnieni od niego, to inna sprawa niż ten wątek, ale to co się dzieje z alkoholikami i ich rodzinami, to jakiś koszmar. I wcale nie jest tak, jak twierdzi Albert, że to dorośli ludzie, którzy sami ponoszą konsekwencje. Ponoszę je rodziny i całe społeczeństwo. To też jest dla mnie argument, żeby już nie wprowadzać na rynek kolejnych używek, które mogą zebrać takie żniwo.
Zakładam jednak, że oprócz narkotyków które znamy, niedługo pojawią się kolejne wynalazki i one też znajdą odbiorców. Pewnie wraz z rozszerzaniem się oferty, będzie przybywać uzależnionych i żadne ostrzeżenia (jak na papierosach) nie poskutkują. Para w ruch, maszyna ruszyła i tyle.
Moja wiara w ludzkość i jej przyszłość jest powalająca. Złośliwa

A wkręcanie się w takie dyskusje, to chyba też jest coś odbijająco-palmowego, nie? Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Ja się nie tyle spieram, co jestem przeciw wszelkim narkotykom w tym sensie, że gdyby było jakieś referendum, to bym zagłosowała na nie. Alkohol jest już wszechobecny w naszej kulturze i pewnie będzie. Uzależnieni od niego, to inna sprawa niż ten wątek, ale to co się dzieje z alkoholikami i ich rodzinami, to jakiś koszmar. I wcale nie jest tak, jak twierdzi Albert, że to dorośli ludzie, którzy sami ponoszą konsekwencje. Ponoszę je rodziny i całe społeczeństwo. To też jest dla mnie argument, żeby już nie wprowadzać na rynek kolejnych używek, które mogą zebrać takie żniwo.
Zakładam jednak, że oprócz narkotyków które znamy, niedługo pojawią się kolejne wynalazki i one też znajdą odbiorców. Pewnie wraz z rozszerzaniem się oferty, będzie przybywać uzależnionych i żadne ostrzeżenia (jak na papierosach) nie poskutkują. Para w ruch, maszyna ruszyła i tyle.
Moja wiara w ludzkość i jej przyszłość jest powalająca. Złośliwa

A wkręcanie się w takie dyskusje, to chyba też jest coś odbijająco-palmowego, nie? Puszcza oko

Chodzi o to, że ja się zgadzam z tym wszystkim, co napisałaś. Tylko jakoś zdziwiła mnie ta demonizacja skutków, które i tak są niewspółmierne do tych alkoholowych.

W ogóle wszelkie dyskusje są bez sensu i nie przyniosły mi jeszcze żadnego pożytku. Złośliwa
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Ja napisałam, że nie jestem za legalizacją, ale uważam, że skutki jej stosowania są trochę demonizowane.

Wiem, wiem, nie sugeruję, że jesteś za legalizacją. "Podparłam się" po prostu Twoim komentarzem Uśmiechnięta .

Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam się nie wypowiadać ale nie mogę patrzeć jak robicie z ludzi, którzy palą maryśkę jakiś straszliwych nałogowców, którzy nie panują nad własnym życiem. Od wszystkiego mozna się uzależnić. Trzeba by było zakazać dosłownie wszystkiego. Dziewczyny chodzicie na solarium?A wiecie jakie to jest szkodliwe?Wiecie jak pięknie mozna sobie na tym wyhodować raka skóry? Wiecie co to jest tanoreksja?Ot, taki przykład. Zamknijmy solaria. Na dłuższą metę, są one bardziej szkodliwe niż marihuana.

Jowita napisała:
Masz rację, pewnie demonizuję, ale ja pamiętam kilka zejść wśród moich znajomych, poprzedzonych dłuższymi nieszczęściami, w tym AIDS. Zaczynali. od sporadycznej trawki. No i jakoś nie statystyki mam przed oczami tylko ich.

A ja pamiętam jak moi znajomi upijali się do nieprzytomności i i niektórych też już nie ma na tym świecie. A alkohol mozna kupić w każdym sklepie. Nie najdalej jak wczoraj sprzedawca sprzedał przy mnie alkohol dzieciakom co nawet szesnastu lat nie mieli. A papierosy? Sama palę papierosy i wiem jakie to jest ohydne świństwo, jak bardzo uzależnia i jak ciężko z tego wyjść. Są dużo bardziej szkodliwie niż marihuana ale są legalne. Jeżeli chcielibyście żeby marihuana była nadal nielegalna to moim zdaniem trzeba by było zabronić co najmniej alkoholu i papierosów, które mają skutki dużo gorsze od marihuany. Co z tego, że w przypadku fajek nie są widoczne od razu ale dopiero po latach? To nie ma znaczenia.
Jeżeli człowiek ma tendencje do uzależniania się to dacie mu cokolwiek i przesadzi. Dacie mu tabletki przeciwbólowe i się uzależni i rozwali sobie żołądek. Dacie mu papierosy i w przyszłości może mieć raka. Dacie mu alkohol, to będzie pił na umór aż w końcu umrze na marskość wątroby. Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, ale dla ludzi, którzy są na tyle mądrzy, że wiedzą, że nie należy przesadzać. Bo każda przesada, źle się kończy, obojętnie czy mówimy o marihuanie, o fajkach o alkoholu czy o czymkolwiek innym.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Jeżeli człowiek ma tendencje do uzależniania się to dacie mu cokolwiek i przesadzi. Dacie mu tabletki przeciwbólowe i się uzależni i rozwali sobie żołądek. Dacie mu papierosy i w przyszłości może mieć raka. Dacie mu alkohol, to będzie pił na umór aż w końcu umrze na marskość wątroby. Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, ale dla ludzi, którzy są na tyle mądrzy, że wiedzą, że nie należy przesadzać. Bo każda przesada, źle się kończy, obojętnie czy mówimy o marihuanie, o fajkach o alkoholu czy o czymkolwiek innym.

Dlatego należy chyba ograniczać dostęp do rzeczy uzależniających zamiast go ułatwiać. A co z tymi którzy nie są na tyle mądrzy, aby korzystać z " z głową"?

Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Chodzi o to, że ja się zgadzam z tym wszystkim, co napisałaś. Tylko jakoś zdziwiła mnie ta demonizacja skutków, które i tak są niewspółmierne do tych alkoholowych.

Ja miałam kiedyś kolegę w pracy, który poza tym, że był inteligentny i obowiązkowy (dobrze funkcjonował społecznie), to się ze 2-3 razy dziennie zawieszał na parę sekund, a potem zachowywał się tak, jakby nie bardzo pamiętał co przed chwilą mówił. Czasem do tego dochodził kretyński, głośny śmiech, którym chciał zatuszować niezręczność. Zdarzało mu to się również w rozmowach z klientami. Opowiadałam o tym znajomym i wtedy ktoś mnie uświadomił, że on pewnie coś jara. Była okazja, żeby się przekonać, że to prawda. On się kiedyś przyznał na firmowej imprezie, że robi to w weekendy i czasem w tygodniu przy piwie. Nie wiem, czy te objawy zaczęły mu się nasilać, czy to ja, już bardziej świadoma, zaczęłam widzieć jego tiki i miny. Zdarzyło się nawet, że swój poznał swego. Klient cudzoziemiec, który był w Polsce od niedawna, po którejś rozmowie (służbowej), przybliżył się do kolegi i szeptem zapytał, czy mógłby go skontaktować ze swoim dealerem.
Końcówka bytności kolegi w firmie, obfitowała w więcej dziwnych zachowań. Potem go wywali, bo spaprał kilka ważnych spraw, bo coś ciągle zapominał.
To jest tylko przykład jednej osoby, ale ktoś, kto kilka razy w tygodniu wypije piwo, albo lampkę wina do obiadu, tak się nie zachowuje.

Lisanne napisała:
W ogóle wszelkie dyskusje są bez sensu i nie przyniosły mi jeszcze żadnego pożytku. Złośliwa

Mi przynoszą taki, że obnażają moją głupotę. Złośliwa

Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yussi napisała:
Dlatego należy chyba ograniczać dostęp do rzeczy uzależniających zamiast go ułatwiać. A co z tymi którzy nie są na tyle mądrzy, aby korzystać z " z głową"?

A co chcesz ich ubezwłasnowolnić? Kto ma decydować czy dana osoba nadaje się do spożycia marihuany, papierosów czy alkoholu? Na jakiej zasadzie? Badania psychologiczne nam wszystkim władza zrobi i będzie decydować? Są ludzie, którzy są świadomi własnych ograniczeń i ludzie, którzy mają to gdzieś. Ci ludzie, którzy mają to gdzieś nie powinni brać żadnych używek ale to jest ich wybór i ich sprawa i ich życie. Nad każdym człowiekiem nie da się zapanować. Po to ludzie mają wolną wolę żeby z niej korzystać. Zdelegalizujmy wszystko, wtedy "niby" będzie spokój, a tak naprawdę go nie będzie, bo powstanie czarny rynek i spożycie wzrośnie.
Zuzka powiedziała, że w Holandii maryśka jest legalna i czy mamy tam do czynienia z bandą uzależnionych ludzi? Czy chodzą po ulicach z objawami jakie tutaj wypisałyście? Nie, nie chodzą. To, że ktoś może pójść do sklepu i coś sobie kupić nie znaczy, że od razu będzie tego czegoś nadużywał. Ale jeśli ktoś ma tendencję, to tak jak wcześniej powiedziałam, dajcie mu zwykłe tabletki to się nimi zatruje.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
AZuzka powiedziała, że w Holandii maryśka jest legalna i czy mamy tam do czynienia z bandą uzależnionych ludzi? Czy chodzą po ulicach z objawami jakie tutaj wypisałyście? Nie, nie chodzą. To, że ktoś może pójść do sklepu i coś sobie kupić nie znaczy, że od razu będzie tego czegoś nadużywał. Ale jeśli ktoś ma tendencję, to tak jak wcześniej powiedziałam, dajcie mu zwykłe tabletki to się nimi zatruje.

Sa tacy co przesadzaja, ale przez to, ze jest legalna jest pod wieksza kontrola. Nie slyszy sie za duzo o "zlych", wymieszanych z jakimis super szkodliwymi kwasami skretach.
Jak dla mnie skutki picia, dla pijacego i ludzi dookola niego sa duzo gorsze niz od palenia maryski.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka, a w tych palarniach, to bywa więcej Holendrów czy turystów? Podejrzliwa

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Zuzka, a w tych palarniach, to bywa więcej Holendrów czy turystów? Podejrzliwa

Wiekszosc Holendrow.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Yussi

PostWysłany: Pon 09-07-2012, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
A co chcesz ich ubezwłasnowolnić? Kto ma decydować czy dana osoba nadaje się do spożycia marihuany, papierosów czy alkoholu? Na jakiej zasadzie? Badania psychologiczne nam wszystkim władza zrobi i będzie decydować? Są ludzie, którzy są świadomi własnych ograniczeń i ludzie, którzy mają to gdzieś. Ci ludzie, którzy mają to gdzieś nie powinni brać żadnych używek ale to jest ich wybór i ich sprawa i ich życie.

Nie uważam, że powinno się ich ubezwłasnowolnić, ale też nie znaczy, że mamy na wszystko pozwalać powołując się na mądrość i zdrowy rozsądek spożywających, bo niektórym tego po prostu brakuje. Myślę, że zakazy przynoszą jakiś skutek (nie da się ukryć, że główną motywacją do nie wsiadania za kółko po alkoholu jest lęk przed utratą prawka, a nie świadomość, że można sobie lub co gorsza komuś zrobić krzywdę).

Każdy ma prawo do sięgania po używki to prawda...Tylko dlaczego konsekwencje niejednokrotnie muszą ponosić inni?

Nie jestem jakąś zagorzałą przeciwniczką samej marihuany (przyznam, że zdarzyło mi się nawet parę razy zapalić). Jestem natomiast przeciwna legalizacji "maryśki" i póki co zdania nie zmieniam.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: