Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marihuana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agata_szczypel

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

amfetamina, kokaina, LSD - ? czemu nie jestem z tym, żeby wolność jednostki była ograniczana tylko przez wolność drugiej. Państwo próbuje nas chronić wychodząc z założenia, że ludzie są głupi. Oczywiście nie jestem za całkowitą legalizacją bo to też głupota, ale za znalezieniem innego środka, a nie jak dziś, nieważne czy młodzik przed studiami, na studiach, czy prawnik palący od czasu do czasu (mój znajomy), dostanie zawiasy i może się pożegnać z dobrą pracą, jaka mu wtedy droga zostaje. Argument sam jest sobie winien, jest nie do przyjęcia, bo za kredyty, milionowe długu ZUS' PZU, leczenie alkoholików itp. płacimy my. Więc nie możemy kierować się hipokryzją.

Twój argument o tym, że

,jak było nielegalne, to nie chciałem się bawić w brudne interesy, a skoro legalne to czemu nie?' -

wykluczony jest przez "

Mamy zakazany alkohol do 18 r.ż. to nie znaczy, że młodsi nie piją. Jakby u nas zalegalizowano marihuanę, to było by to jakby podanie na tacy ludziom narkotyków. A dzieciakom by było dużo łatwiej kupić narkotyki od młodszych kolegów. "

Sama widzisz, że ta zależność istnieje również w przypadku marihuany, kto chce zapalić, ten i tak zapali. Poszanowanie do prawa w Polsce (wśród młodych) jest znikome, dlatego tylko akcje uświadamiania społeczeństwa są skuteczne. Mi rodzice wpoili, że narkotyki są złe, jednak na moje pytanie dlaczego? nie potrafili konkretnie odpowiedzieć, bo tak wygląda samoświadomość społeczeństwa. Jeżeli ktoś mi wyłoży, tak jak w przypadku amfetaminy i kokainy, o których czytałam stosowne książki, że są szkodliwe pod wieloma względami to nie będę ich brała bo po prostu nie chcę się truć. Wpływ narkotyków na organizm i życie, powinien być osobnym tematem w szkole, ale nie wykładanym przez wychowawczynię, która nie odróżnia marihuany od amfetaminy (przykład z życia). Zresztą, skoro marihuana jest wykorzystywana medycznie jako środek na jaskrę, alzheimera, i przeciwbólowo, to nie może być tak źle. Zgubne działania dymu, niwelować można poprzez np. wypieki, a najważniejszym jest to, że WHO, sama nie uważa marihuana za szczególnie szkodliwą

Dołączone po 2 minutach 3 sekundach:

zresztą, my nie znamy "mentalności polaków", bo nigdy w Polsce nie było legalne marihuany (i zgaduje, że są małe szanse że będzie) - a demonizowanie mojej polskości i mentalności jest mi nie na rękę.

Dołączone po 6 minutach 11 sekundach:

ps. żeby nie rzucać słów na wiatr dołączam, rzeczony raport WHO, którego treść jest przetłumaczona na polski. - kfd.pl/marihuana-raport-who-2658.html

Dołączone po 43 sekundach:

Dodajcie sobie www. przed kfd.pl/marihuana-raport-who-2658.html

Dołączone po 8 minutach 6 sekundach:

dołączam też bardzo ciekawą mapkę, jak powyżej www.
pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:World-cannabis-laws.png&filetimestamp=20080212142350
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 06-05-2010, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na forum jest taka opcja jak ,,cytuj'' bo jak ktoś będzie czytał to nie będzie wiedział kiedy mówisz swoje a kiedy mnie cytujesz.

Moim zdaniem fakt, że ludzie piją przed 18 wcale nie wyklucza tego, że legalizacja marihuany by zwiększyła jej spożycie. Czemu?
Bo picie wśród młodzieży jest na porządku dziennym. A ćpanie jeszcze nie.

Dlaczego młodzież mieszkająca przy niemieckiej granicy idzie się napić do Niemiec? Bo tam alkohol jest od 16 r.ż. Przecież mogą kupić piwo w przysłowiowej żabce, a idą 500m dalej i piją legalnie.

Chodzę do liceum i uwierz mi. Gdyby zalegalizowano marihuanę to by młodzież po piwnicach się ze skrętami nie chowała tylko by radośnie, legalnie paliła w miejscach do tego przeznaczonych, a wiele osób by spróbowało właśnie ze względu że nie ma za to konsekwencji prawnych.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agata_szczypel

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 9:25    Temat postu: A Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej,

Wracamy rozmową na płaszczyznę zachowań społecznych. Nie możemy przewidzieć jak zwiększyłoby się spożycie marihuany. Legalny alkohol nie czyni z całej młodzieży alkoholików, nie sprawia, że każdy pije. Część społeczeństwa ma świadomość o szkodliwości alkoholu i wypiją okazjonalnie, ci dla których alkohol jest synonimem zabawy i tak go kupią jakoś. Podobnie jest z marihuaną, ci którzy chcą zapalić i tak zapalą, więc równie dobrze państwo może na tym zarobić (a nie mafia), przeznaczyć pieniądze na choćby szpitale.

Zresztą wiele osób by spróbowało, no i w tym właśnie tkwi istota wolności. Mogę spróbować, spodoba mi się to, jeżeli mam rozum, to jak z alkoholem (przypominam że marihuana nie uzależnia, alkohol tak) okazjonalnie, na imprezie czy coś. Jeżeli mam skłonność do uzależnienia się to prędzej od alkoholu a nie marihuany.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 10:05    Temat postu: Re A Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agata_szczypel napisała:
(przypominam że marihuana nie uzależnia, alkohol tak)

Uzależnia, nie fizycznie, ale psychicznie tak.

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj uzależnia, miałam w liceum "przyjemność" chodzić do klasy z chłopcami którzy mieli duże problemy z marihuaną.
Jak dla mnie narkotyk jak każdy inny. Nie ma twardy czy nie, narkotyk to narkotyk.
Powrót do góry

agata_szczypel

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzeczywiście źle to ujęłam, chodziło mi o silne uzależnienie. Może inaczej :

Cytat:
Istnieją liczne niebezpieczeństwa stałego przyjmowania alkoholu, z których niektóre pojawiają się również przy chronicznym używaniu konopi. Po pierwsze, ciągłe używanie którejkolwiek z używek zwiększa ryzyko rozwinięcia się uzależnienia, które utrudnia użytkownikom kontrolę, bądź wycofanie się z używania danej substancji. Istnieją znaczące na to dowody w przypadku alkoholu, a także - do pewnego stopnia - konopi. Główna różnica polega na tym, że po zaprzestaniu przyjmowania konopi brak objawów abstynencyjnych lub są one nieznaczne, podczas gdy gwałtowne zaprzestanie picia alkoholu u głęboko uzależnionych wywołuje wyraźnie określony zespół abstynencyjny, który może potencjalnie spowodować skutek śmiertelny.
źródło: // druglibrary.org/schaffer/hemp/general/who-comparison.htm

Tu na tapetę wysuwa się kwesta - Skoro alkohol, tytoń uzależnia bardziej/gorzej - to czemu te używki są legalne?!

P.S. polecam

www. wiadomosci24.pl/artykul/najnowszy_raport_na_temat_marihuany_78219.html
i
przekroj.pl/cywilizacja_kawiarnia_artykul,6724.html
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata powiem szczerze mówiąc, że ja nie potrzebuje odpowiedzi na pytanie dlaczego są legalne, bo nie palę, a alkohol pije raz na kilka ładnych miesięcy Puszcza oko

Zresztą narkotyki to narkotyki, nie umiem tego wytłumaczyć, ale dla mnie to zawsze będzie głupota i idiotyzm
Powrót do góry

Diorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 19:57    Temat postu: Głupota Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że narkotyki pod każdą postacią są dla ludzi słabych. To używka nie jak każda inna, bo uzależnia psychicznie szybciej niż się człowiek tego spodziewa. Kiedyś obracałam się w towarzystwie, które codziennie palili "zioło". Nieraz szło na takie palenie po kilka gram na 4-5 osób. Na dzień dzisiejszy mają "dziury" w głowie, trudniej jest im przyswajać wiedzę, zapamiętać najmniejsze sprawy a i uroda straciła na swej wartości. W imię czego? Słabości, bo inaczej nie da się bawić?

Nie polecam, bo to bez sensu "zabawa" i nie mówię tego bo jestem jakaś święta - zapaliłam kilka razy i uważam, że nie ma w tym nic rewelacyjnego bez czego nie da się pobawić.

Podpis Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami. Albert Einstein
Powrót do góry

joasiaM

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sob 08-05-2010, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmm ja mam na temat marihuany podzielone zdanie. Jestem jak najbardziej za tym aby czasami sobie umilić chwile ze znajomymi, czy ze swoim mężczyzną i nie czuję się w żaden sposób uzależniona. Wszystko jest dla ludzi o ile jest pożytkowane z umiarem. Jednak niektórzy tego umiaru nie mają i waśnie dlatego marihuana im szkodzi. Jeszcze rok temu byłam z mężczyzną, który nadużywał trawki i przez to głownie nasz związek się rozpadł. Mimo to sama od czasu do czasu lubię sobie zapalić szczególnie z moim ukochanym. Ale jak już wspomniałam trzeba być naprawdę rozsądnym aby bawić się w ten sposób. Ciekawostką jest, że w niektórych stanach, jak na przykład w Kalifornii, lekarze wypisują recepty dla osób z niewydolnością płuc i lekiem na tą dolegliwość jest właśnie marihuana, sprzedawana w aptece. Tak naprawdę to powinna być osobista decyzja każdego człowieka czy jest w stanie traktować marihuanę jako umilacz do przypadkowych sytuacji, czy jako niezbędnik imprezowy. Każdy jest odpowiedzialny sam za swoje życie.

Podpis Nie ważne ile życia czekasz na miłość, lecz ile miłości w swoim życiu dajesz...
Powrót do góry

agata_szczypel

PostWysłany: Nie 09-05-2010, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przypomnę tylko, że prawo nie jest tworzone dla jednostki, ale dla zbiorowości, całego społeczeństwa. Legalność używki, nie obliguje ci do korzystania z niej, ale jeżeli ktoś inny chce powinien mieć szansę.

po drugie mówienie w stylu używki są dla ludzi słabych to zwykła hipokryzja, bo o ile nie jesteś joginem żyjącym gdzieś na pustyni, to przypominam, że Bauman mówił, iż żyjemy w świecie płonnych używek i płynnego życia. Co oznacza tyle, że ciebie nie cieszy palenie, ale zastępujesz to (na przykład) oglądaniem seriali, filmów, graniem w gry, miłością, spotkaniem z przyjaciółmi, czy nawet upiększaniem swojego ciała lub altruizmem(!). przykro mi ale taka prawda, to też są "używki"...
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 09-05-2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie popadajmy w przesadę Przewraca oczami .

Poza tym używka używce nierówna, więc nie ma co udawać że to jest to samo.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

agata_szczypel

PostWysłany: Nie 09-05-2010, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Każdy jest odpowiedzialny sam za swoje życie.

I myślę, że wszystkie się z tym zgodzimy...

Państwo nie powinno nam zabraniać, pod pozorem dbania o nasze życie, korzystania z niego
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 09-05-2010, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agata_szczypel napisała:
Państwo nie powinno nam zabraniać, pod pozorem dbania o nasze życie, korzystania z niego

Zawsze się można wyprowadzić do bardziej otwartego i tolerancyjnego dla naszych zachcianek kraju.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 09-05-2010, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Popieram macabre.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 10-05-2010, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agata_szczypel napisała:
Cytat:
Każdy jest odpowiedzialny sam za swoje życie.

I myślę, że wszystkie się z tym zgodzimy...

Pod to można podpiąć np. nakaz stosowania się do znaków drogowych i zakaz przekraczania jakiejś prędkości, konieczność zapinania pasów, albo zabranianie czegoś innego. Przewraca oczami

Jak już pisałam - bez przesadyzmu.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

Skocz do: