Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Matka Teresa od kotów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 17-09-2010, 15:39    Temat postu: Matka Teresa od kotów Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Wstrząsający zapis zbrodni jakiej dokonali dwaj młodzi chłopcy (12 i 22 lat), dopuszczając się zabójstwa własnej matki. Film pokazuje okres 12 m-cy przed ich aresztowaniem, zwłaszcza kilka ostatnich dni i czas śledztwa aż do zatrzymania przez Policję. Autor nie skupia się na wątku sensacyjnym, lecz stara się skoncentrować na warstwie psychologicznej, odtwarzając atmosferę domu rodzinnego, portrety psychologiczne braci i ich matki- przyszłej ofiary... W tle widzimy środowisko, w którym żyła ta na wskroś zwyczajna, skromna rodzina. Nic nie wskazywało, że dojdzie do tragedii. Nie będzie w tym filmie epatowania okrucieństwem, ani brutalnej dosłowności, mimo to autor nie rezygnuje ze środków artystycznych, jakimi posługuje się kino sensacyjno- kryminalne. Scenariusz filmu oparty jest na faktach.

źródło: www.filmweb.pl

Może któraś z Was już go widziała albo słyszała jakieś opinie od znajomych?
Ja zamierzam się wybrać jak znajdę czas Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 20-09-2010, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brzmi ciekawie, choć tytuł jakoś nie przyciąga Puszcza oko.
Powrót do góry

esencja

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 20-09-2010, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też mnie intryguje ten film...szczególnie, że ostatnio polskie kino jest na plus Uśmiechnięta.

Podpis Bo wszystko to, iluzją jest i magią, i zdarza się raz na milion...
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 20-09-2010, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ostatnio oglądałam jakiś program o filmach, gdzie recenzowano m.in. ten film i dostał niezłe noty. Wydaje się interesujący Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 20-09-2010, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam, że warto zobaczyć. Faktycznie, polskie kino ostatnio daje dużo powodów do radości.

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 27-01-2011, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaraz po obejrzeniu tego filmu czułam pewien niedosyt, brakowało odpowiedzi na pytanie co skłoniło synów do zabicia matki.
Po przemyśleniu jednak wydaje mi się, że to był celowy zabieg, który ma pokazać, że nie zawsze wszystko ma jasną i klarowną przyczynę, nie zawsze da się ją uchwycić, czasami na jakiś czyn składa się wiele elementów, których nie widać gołym okiem, ale mają one ogromny wpływ.

Film jest w całości retrospekcją. Kolejne sceny są coraz bardziej oddalone w czasie od początku. Właśnie dlatego spodziewałam się, że reżyser pokaże jakieś spektakularne wytłumaczenie - jednak się nie doczekałam.

Na pewno nie jest to film dla każdego. Atmosfera w nim panująca i przekaz są ciężkie, przytłaczające i brzydkie, czasami wręcz miałam ochotę go wyłączyć, żeby oglądanie podzielić na raty, by za bardzo się nie zdołować.

Tym, którzy są gotowi na obejrzenie nie tylko jasnej strony człowieka, polecam.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 20-03-2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam ten film niedawno. I z jednej strony wkurzało mnie, że non stop się cofamy w czasie i że to nie jest typowy film gdzie początek jest na początku i lecimy chronologicznie jak zwykle. A z drugiej strony ta retrospekcja nadaje filmowi jakąś taką "moc" (?). Nie wiem jak to nazwać, ale ja dzięki temu chyba bardziej go doceniam...

Dla mnie był to ciekawy, psychologiczny film- jak to przejawiający objawy patologii starszy syn ciągnie za sobą młodszego, jak to ojciec gubi się w obecnej rzeczywistości i nie potrafi pogodzić się z wojenną przeszłością, jak matka lepiej dogaduje się z kotami niż z własnymi synami.

To film z takich, których ocenę możemy "widać" dopiero po jakimś czasie, po przetrawieniu wszystkiego co się tam znalazło...

No i Mateusz Kościukiewicz- świetny w roli złego syna Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

esencja

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 02-09-2011, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Film już od dawna czeka na obejrzenie, chyba przyjdzie na niego pora w weekend...

Podpis Bo wszystko to, iluzją jest i magią, i zdarza się raz na milion...
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 06-09-2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Film jest na mojej liście "Koniecznych do obejrzenia" już od dawna. Muszę to nadrobić.
Szczególnie że Mateusz Kościukiewicz podobał mi się w "Wszystko co kocham". Uśmiechnięta

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 30-10-2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam ten film, czeka na obejrzenie. No, ale jakoś sie nie mogę przemóc. Niezdecydowana

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: