Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miasto 44
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hokkaido

PostWysłany: Nie 27-07-2014, 11:22    Temat postu: Miasto 44 Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego. Widziałam w necie zapowiedzi "Miasta 44" Janka Komasy. Wyglądają obiecująco. Co sądzicie o tym filmie?

Uwagi  Przeniosłam do innego działu Puszcza oko.
monika2222.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Revi

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 05-08-2014, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i po rocznicy i po pokazie specjalnym na stadionie. Ogólnie rzecz biorąc, z tego co wyczytałam to film zbiera pozytywne recenzje od ludzi. Gorzej ze 'znawcami' ale, chyba, największą rekomendacją są słowa Powstańców, którzy twierdzą, że film jest bardzo blisko tamtych wydarzeń. Taka 'zachęta' mi wystarczy Uśmiechnięta
Powrót do góry

Bartma

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 08-08-2014, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Interesuje się historią ale za znawcę się nie uważam. Rekomendacja powstańców jest dla mnie bardzo ważna więc na pewno na ten film się wybiorę Uśmiechnięta
Powrót do góry

Kazimierka

PostWysłany: Pią 08-08-2014, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam pozytywne odczucia, jeżeli chodzi o ten film. Zrobiony z hollywoodzkim rozmachem, co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą. No cóż gusta. Zobaczymy we wrześniu jak to będzie wyglądało w końcowej wersji.
Powrót do góry

ira

PostWysłany: Pon 11-08-2014, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zwiastun wyglada przyzwoicie. Ten pokaz na Narodowym zebral pozytywne opinie, no i sama osoba rezysera tez mnie przekonuje. Wiec raczej sie wybieram:)
Powrót do góry

alea

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 19-08-2014, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie przywiązuję dużej wagi do zwiastunów bo teraz wszystkie wyglądają niemal identycznie. Widziałam fajnie działająca stronę związaną z filmem i to jest najlepsza metoda promocji nie tylko filmu ale także i historii. a kiedy film w regularnym repertuarze? to na narodowym to była premiera?
Powrót do góry

Kazimierka

PostWysłany: Pon 25-08-2014, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tym się akurat zgadzam, że zwiastuny często są bardzo mylne, ale oglądając ten do Miasta44 to aż mnie ciarki przeszły, a to o czymś świadczy. O ich stronie internetowej nie słyszałam. Bardziej zaglądam czasami na ich profil na fb, bo podrzucają tam ciekawe informacje historyczne.
Premiera będzie we wrześniu. To na Narodowym to był tylko taki pokaz specjalny.
Powrót do góry

Hokkaido

PostWysłany: Pon 25-08-2014, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alea napisała:
Ja nie przywiązuję dużej wagi do zwiastunów bo teraz wszystkie wyglądają niemal identycznie. Widziałam fajnie działająca stronę związaną z filmem i to jest najlepsza metoda promocji nie tylko filmu ale także i historii.

Dzięki za info o stronie, bo nie widziałam, a faktycznie warto zajrzeć. Podoba mi się, że przy okazji można się tylu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Zamiast zwykłej komercji sporo merytorycznych informacji. No ciekawa jestem, czekam cierpliwie do września. Słyszałam, że postała też książka na podstawie scenariusza. Ale nie wiem czy będzie bardziej fabularna czy historyczna?
Powrót do góry

zakladka

PostWysłany: Pią 29-08-2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na razie wszystko wskazuje kino wysokich lotów. Wreszcie nikt nie ma zastrzeżeń co do historyczności filmu, nie jest niby o powstaniu,ale jeszcze nikt nie zarzucił mu nic nie zgodnego z historią, aż nieprawdopodobne. Puszcza oko
Ten Komasa wydaje się też fajny chłopak, zresztą moje serce podbił "Salą samobójców" 0- mistrzostwo, świetnie zrobione animacje. W mieście liczę, więc na super efekty specjalne, skoro ściągnął człowieka z Hollywood.
No i ciekawe, że też powieść wychodzi już na dniach.
Powrót do góry

alea

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 02-09-2014, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hokkaido napisała:
Dzięki za info o stronie, bo nie widziałam, a faktycznie warto zajrzeć. Podoba mi się, że przy okazji można się tylu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Zamiast zwykłej komercji sporo merytorycznych informacji. No ciekawa jestem, czekam cierpliwie do września. Słyszałam, że postała też książka na podstawie scenariusza. Ale nie wiem czy będzie bardziej fabularna czy historyczna?

książka fajnie rozszerza znaczenia filmu i potrafi przekazać zupełnie inne emcoje więc to zawsze na plus. Wydaje mi się,że to książka fabularna bo oparta jest na podstawie scenariusza filmowego. Jak ktoś przeczyta to niech da znać.
Powrót do góry

Hokkaido

PostWysłany: Pią 19-09-2014, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć Puszcza oko
Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale tak się zaczytałam w książce Mastalerza, że nie mogłam się oderwać. Cieszę się, że udało mi się skończyć przed pójściem do kina (mam bilety na jutro). Książka jest fabularna, napisana na podstawie scenariusza filmowego. Zresztą ilustracjami są fotosy z planu. Ciągle jestem pod wrażeniem, tej historii, oj duuużo emocji. A tak przy okazji słyszeliście, że "Miasto 44" już zgarnia nagrody? Na Festiwalu w Gdyni - „Złote Kociaki”, a Ania Próchniak Wschodzącą Gwiazdę ELLE za najciekawszy debiut.
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 28-09-2014, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szłam z nadzieję i obawą jednocześnie na ten film...
Jeśli chodzi o techniczny aspekt to, od tej strony jest tip top i fajnie, ze ktoś zaczyna wreszcie wyznaczać w polskim kinie nowy standard. Ciekawe jets to, że wojna jest pokazana tez oczami kobiet i mamy to 2 silne osobowsci - Alicję - biedronką i Kamę, dziewczynę z Woli. Obie zakochane w Stefanie, a on rozdarty - matka kontra ojczyzna, delikatna Ala kontra silna Kama...
Genialna jest muzyka, a Niemen, łzy w tej scenie cisnął się do oczu...
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Nie 28-09-2014, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podobał mi się film.
Efekty specjalne robią ogromne wrażenie.
Film był z jednej strony przerażający a z drugiej strony wzruszający.
Powrót do góry

Kitaj

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 29-09-2014, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka - dosadny trochę w przedstawianiu wojny, ale się zgodzę, że wzruszający. I to nawet bardzo.
Powrót do góry

Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 29-09-2014, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy taka delikatna była Biedronka to bym nie powiedziała - kto poszedł po Stefana do płonącego szpitala? Uśmiechnięta Myślę, że ona miała w sobie sporo odwagi i siły. Każdy musiał ją w sobie odnaleźć, chcąc nie chcąc, cena była zbyt wysoka. Moim zdaniem film wyszedł świetnie. Polecam go z dumą!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: