Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Mieszkanie z rodzina. Razem czy osobno?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> O rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Berka

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 18:42    Temat postu: Mieszkanie z rodzina. Razem czy osobno? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkich!

Chcialabym spytac was wszystkich o wasze odczucia oraz doswiadczenia , ktore sa zwiazanie z mieszkaniem pod jednym dachem z rodzina. Mysle , ze ten dzial Forum Kobiet jest do tego idealny. Moja sytuacja wyglada nastepujaco: mieszkam wraz z mezem (nie posiadamy dzieci) w domu mojej siostry i jej meza. Wszystko wyglada fajnie na pierwszy rzut oka. Zawsze bylam blisko z moja siostro i rowniez mam super kontakt ze szwagrem. Jakis czas temu moja siostra zaczela temat , ze w sumie to powinnismy w przyszlosci kupic jeden wielki dom i zamieszkac razem wraz z dziecmi. Rozumiem i cenie jej zdanie tylko jest jedno "ale". Jesli mieszkasz wraz z druga rodzina a masz troszke inny tryb zycia , inny gust co do urzadania mieszkania, inne pomysly na spedzanie czasu to czy nie jest to przeszkoda ?
Oraz czy nie bedzie to stanowilo problemu w przyszlosci? Dotychczas nie wspominalam jej nigdy , ze nie lubie dywanu w salonie czy np. czasem moj maz i ja chcemy sobie lezec i ogladac tv przez caly dzien, bo to dla nas relax. Wiem , ze kocham moja siostre oraz mojego szwagra nad zycie , ale nie chce zeby takie glupoty nas poroznily w przyszlosci.

Wiec moje pytanie jest takie drodzy forumowicze;
Razem czy osobno?? Jak sadzicie ? Moze ktos mial podobne doswiadczenie i moze sie ze mna nim podzielic?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Razem ale osobno. Puszcza oko My mamy taką sytuację z Mamą moją. Najpierw szukaiśmy domu, żeby zamieszkać razem, ale żaden nie dawał poczucia niezależności dla dwóch rodzin. Dlatego zbudujemy własny dom, z dwoma wejściami, z dwoma salonami. Uśmiechnięta Tylko ogród będziemy mieć wspólny i kuchnię póki co. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Berka Osobno. Zawsze to powtarzam i będę powtarzać. Chociaż masz siostrę, która kochasz, fajnego szwagra, mamę, tatę, babcię, ciocię i kuzyna.
Teraz może być świetnie ale po jakimiś czasie wyjdą na jaw jakieś nasze wady i inne przyzwyczajenia.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem zdania że osobno. Teraz z siostrą jest wszystko dobrze, ale kto wie co będzie za parę lat.Ludzie się zmieniają, czym jesteśmy starsi mamy inne potrzeby.
A tak po za tym, to z rodziną to się wygląda najlepiej na zdjęciach.Złośliwa
Powrót do góry

Red_Rose

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje zdanie, że osobno. Wszystko jest dobrze do czasu, z czasem ludzie się zmieniają i cenią sobie większą swobodę.

Podpis Ludzie inteligentni się nie nudzą,
Ludzie inteligentni nie interesują się plotką.
Ludzie inteligentni są sobą!
Powrót do góry

Sylwia89

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 26-07-2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobnooo.... Mieszkałam z moim wtedy jeszcze narzeczonym 10 miesięcy w moimi rodzicami i to było straszne, spięcia o wszystko. Później pare miesięcy mieszkaliśmy sami i wtedy czułam, że żyję. Niestety sytuacja nas zmusiła do powrotu do moich rodziców i powoli znów zaczyna się to samo... Niezdecydowana

Podpis Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agasia

PostWysłany: Sro 27-07-2011, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie będę oryginalna - OSOBNO.

Na dłuższą metę na pewno wystąpią jakieś różnice choćby w sposobie spędzania czasu (Wy chcecie zaprosić znajomych a siostra akurat chce mieć ciszę) czy w sposobie urządzenia domu, które mogą Was albo poróżnić albo po prostu zmęczyć sobą. Bardzo też możliwe, że po jakimś czasie pojawi się u Ciebie i męża (albo u Twojej siostry i jej męża) chęć większej prywatności, bycia tylko razem, poczucia, że jesteście gospodarzami we własnym domu. Ja zawsze jestem zdania, że w miarę możliwości małżeństwa powinny mieszkać osobno a nie ze swoją rodziną po to żeby nauczyć się życia razem, samodzielnego i prawdziwie "dorosłego".

Chociaż tak jak pisze yakamoz: dom ale osobne wejście, piętra a wspólny ogród to też jest fajne rozwiązanie. Tylko w tym wypadku kuchnie też bym zrobiła osobną. Uśmiechnięta
Powrót do góry

jagoda23

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Sro 27-07-2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobno zdecydowanie. Mieszkaliśmy z mężem z moimi rodzicami przez rok. Niestety, kłótnie, nieporozumienia jak nie z rodzicami to z mężem. Stałam między młotem a kowadłem.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Sro 27-07-2011, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie jestem w stanie mieszkać ze swoimi rodzicami, a tym bardziej rodzicami mojego męża (nie mam go jeszcze). Także, zdecydowanie jestem za osobnym mieszkaniem. Uśmiechnięta

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!! taktak
Powrót do góry

E lilia

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mieliśmy do wyboru mieszkać z teściową siostrą i bratem męża (dom dla nas pokoik) sami w zupełnie innym mieście niż nasze rodziny(wynajęte mieszkanie) i z moimi rodzicami (dom póki co wszystko wspólne tzn kuchnia łazienka ale za to wielki pokój piętro na razie chcemy wyremontować-rozbudować) Wybraliśmy ostatnia opcję tak naprawdę z rozsądku. No bo skoro dom rodzice mają przepisać na mnie to po co płacić za mieszkanie. Z moimi rodzicami miałam zawsze świetny kontakt z mama wręcz przyjacielski. Po ślubie się zaczęło bo do niczego się nie dokładamy zaczęliśmy na zmianę kupować wszystko - i tak źle bo my więcej zużywamy teraz wszystko kupujemy sami począwszy od cukru a skończywszy na kostkach do wc codziennie gotuje obiady (z naszych produktów)dla wszystkich też źle bo oni np czegoś tam nie lubią. Jasne że mama czasem w tygodniu ugotuje no i w każdą niedziele ale my jak jemy to nie wybrzydzamy.
Dziewczyno OSOBNO!!! nawet się nie zastanawiaj to że teraz jest ok to nic nie znaczy.Uwierz mi zawsze. podkreślam zawsze nadchodzi moment kiedy dochodzi do starcia i nie mówię tego tylko ze swojego doświadczenia.Kochasz siostrę ok uwielbiasz szwagra w porządku to możecie razem jeździć na wczasy spędzać weekendy, ale nie kupujcie wspólnego domu.Każdy człowiek potrzebuje swojego azylu.

I jeszcze jedno tak jak pisała jedna z dziewczyn ciągle jestem między młotem a kowadłem. Powiesz to nie to samo bo ja mieszkam z rodzicami a Ty z siostrą ponadto teraz świetnie się dogadujecie ale teraz nie znaczy zawsze.

Podpis Życie to nie liczba wdechów...lecz chwile które zapierają dech w piersiach.
07-07-07*04-08-07*13-07-08*15-08-09*30-06-10*12-10*06-06-11
Powrót do góry

kobieta11

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 16-09-2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę chyba jestem naprawdę rzadkim przypadkiem, skoro uważam, że mieszkanie z rodzicami jest ok. Bo My mieszkamy pod jednym dachem z moimi, ale mamy osobne mieszkanie więc czasami jest tak, że nawet cały dzień się nie widzimy. Generalnie jest ok, konfliktów nie ma, spięć nie ma. I oby tak dalej. Uśmiechnięta

Podpis Nie trzeba mi więcej nieba, to co ważne obok siebie, blisko mam. ♥
Powrót do góry

Tuśka.

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 16-09-2011, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też wyjątkowo mieszkam z mamą. Mój mąż wprowadził się do nas kiedy byłam na pierwszym roku studiów i już tak zostało. Za nic nie oddałabym pomocy mamy w domu i przy dzieciach, wspólnych wieczorów przy babskich filmach i tego, że zwyczajnie, zawsze przy nas jest, a i my nie musimy się martwić, że mama jest sama.

Podpis Od tej chwili, do końca świata... MY - 1999
Zośka - 2000/Kacper i Kuba - 2005/Oleńka - 2011

Mam już wszystko.
Powrót do góry

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 17-09-2011, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam że małżeństwo (szczególnie młode) powinno mieszkać osobno, jeśli jest taka możliwość. (osobno - znaczy sami we dwoje)

Kocham moich rodziców i M. rodziców też ale nie wyobrażam sobie już codziennego życia razem. A tak jesteśmy zupełnie niezależni, choć to trochę daleko bo ponad 500 km..

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

alunia6663

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 18-09-2011, 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobno. Na początku zawsze wydaje się fajnie mieszkać z rodziną- ja to przerabiałam, ale po jakimś czasie można dostać do głowy. Nawet pokłócić się głośniej nie można, bo zaraz wtrącają się osoby trzecie. Choć mieszkanie samemu to większy wydatek- warto. Ja nie zamieniłabym tego nawet za mieszkanie z najbliższą mi osobą z rodziny, czy przyjaciół.

Podpis "Słuchaj po prostu głosu swego serca. Ono wie wszystko."

Paulo Coelho — Alchemik
Powrót do góry

buds7

PostWysłany: Pią 25-11-2011, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie, że osobno. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia i na początku musza dogadać siędwie osoby, co nie zawsze jest takie łatwe. nie chciałabym mieszkać z teściami i dostosować się ich przyzwyczajeń i zasad mieszkania. nie ma takiej opcji.

Podpis Pasja + Wizja + Działanie = Sukces.
Polecam http://www.s90.pl
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> O rodzinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: