Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smile

PostWysłany: Wto 05-10-2010, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam to samo, jak brałam tabletki i po porodzie około 2 lata.
Teraz- odpukać - przeszło, czasem tylko dopada.
Ja biorę od razu jak tylko zaczyna mnie "ćmić" - dużą dawkę ibupromu, potem kawa. Jak próbuję przeczekać, że może przejdzie to robi się masakra.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Bakalia

PostWysłany: Sro 06-10-2010, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A wiecie, że niektóre tabletki przeciwbólowe obniżają skuteczność tabletek anty? Tylko nie mogę sobie przypomnieć które to.. jak znajdę napisze Uśmiechnięta. Chyba, że wiecie:).
Powrót do góry

kryg61

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 9:33    Temat postu: Ocet jabłkowy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ocet jabłkowy powinien być stosowany w naszym codziennym jadłospisie ze względu na dużą zawartość potasu ,fosforu,,chloru,magnezu .Działa on profilaktycznie i leczniczo na wiele chorób szczególnie na przeziębienie,ból głowy,ból gardła,otyłość i wiele innych chorób.neutralizuje szkodliwe działanie spożytego w nadmiarze białka .Nadmiar białka w organizmie działa toksycznie i sprzyja powstawaniu kamieni w nerkach. Ocet jabłkowy ,porzeczki,winogrona zakwaszają krew i wyrównują ciśnienie krwi.Białka zaś spożywane w nadmiarze doprowadzają do wzrostu ciśnienia ,szczególnie nadmiar soli mąki białej ,biały cukier,produkty te dają mocz alkaliczny który to objawia w sie zawrotami głowy ,szumami w uszach i migreną .Picie octu jabłkowego z miodem po każdym posiłku zapobiega powstawaniu migerny polecam szczególnie paniom .Chore migdałki wyleczymy przy pomocy tak wspaniałego środka jakim jest ocet jabłkowy płucząc co godz gardło roztworem 1 łyżki octu ,miodu w 1 szklance przegotowanej wody.Swędzenie skóry można usunąć stosując ocet jabłkowy 1 łyżka szklanka wody i mocząc w tym grzebień.Ocet jabłkowy nie jest wskazany dla wrzodowców i dla osób które nie mogą spożywać kwaśnych produktów.
Przygotowanie octu
obierki ze zdrowych jabłek włożyć do szklanego naczynia.Zalać słodzoną wodą przegotowaną w proporcji 2 łyżki cukru na 1 szklankę wody.Zawiązać naczynie płótnem i trzymać w pomieszczeniu o temperaturze 20-30C w miejscu ciemnym .po 3-4 tygodnia mamy wspaniały ocet jabłkowy .
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie ten temat ostatnio mnie dotyczy. Smutna

Dwa tygodnie temu dostałam tak silnego bólu głowy, że płakałam. Ból trwał 2 dni. Pod koniec dnia nie mogłam już nawet oczu otworzyć.
Jak przeszło, to myślałam że może było od wiatru.
Ale wczoraj znów dostałam bólu głowy i trwa do teraz. Smutna
No i zastanawiam się, czy to od wiatru (zawiało mnie gdzieś, znów), czy od plastrów anty. Smutna

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

milka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie sie zaczeło latem, tak mnie rozbolała głowa, że straciłam przytomność, coraz gorzej, zawroty głowy, nudności, nie mogłam patrzeć na światło. Szpital. Okazało się, że to migrena. leki mi dali do d... w ogóle masakra. U mnie atak wywołał uwaga....antybiotyk. Niestety dolegliwość wraca przy długotrwałym silnym stresie, teraz mam sesje i oddanie rozdziału mgr i cierpie już 3 dzień....

Ja osobiście staram sie za bardzo nie brać leków do póki nie musze, ale wynalazłam w aptece coś co super pomaga ale jest tak niedobry, że trzeba go wypić na raz bo inaczej można zwymiotowć. Mam nadzieje, że jak napisze nazwe to nie zrobie reklamy Puszcza oko. Te tabletki to solpadeine (czy jakoś tak to sie pisze), ja kupuje zawsze do rozpuszczania i póki nie łapnie tak, że można paść to zawsze pomaga.

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakie szczęście, że nie mam migreny.
Powrót do góry

milka

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ciesz się ciesz Maju, to takie cholerstwo że głowa mała ;(.

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam podejrzenia, że dopadły mnie migrenowe bóle. Koszmar. Bardzo smutna
Powrót do góry

milka

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny słuchajcie musze się Wam pożalić, juz 5 tydzień 24 godziny na dobę męczy mnie migrena. Masakra jakaś. Mam tak silne zawroty głowy że nie dam rady jeździć samochodem, wyprowadzać psa, pracować, uczyć się. Byłam u lekarza, zrobiłam mase badać i neurologicznie jest ok. Dostałam leki ale po nich jest jeszcze gorzej i co ja mam robić? Już nie wytrzymuje przez ten ból.

Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

milko Mnie dopadła migrena w piątek i trzymała do dziś. Nie byłam w stanie pracować, ani normalnie funkcjonować, dla mnie jedyne wyjście to przespać ją. Tabletki nic nie pomagają. Badania też kiedyś wykazały, że jest ok.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Domatorka22

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam, że na migrenę może pomóc masaż głowy i karku (można go zrobić samemu), albo okłady na czoło i nacieranie skroni olejkami zapachowymi. Zawsze można też spróbować iść spać.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

milko, badałaś błędnik? Badanie jest mało przyjemne, ale może odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.
Powrót do góry

milka

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze nie, ale wybieram sie do laryngologa. Na czym polega to badanie?

Powrót do góry

Sarah

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli bóle migrenowe się powtarzają i nie są niczym innym uzasadnione (przebadanie się jest konieczne, by wykluczyć inne dolegliwości).

Migrena jako schorzenie się leczy w poradni bólu. Polecam unikanie żółtego sera, czerwonego wina, czekolady- te zapachy mogą wywoływać bóle.

Podpis Regulamin
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Migrena to bardzo popularne słowo na określanie bólu głowy. Tak naprawdę nie każdy ból głowy to migrena, a powodować go mogą różne rzeczy. Najlepiej byłoby, gdybyś wybrała się do neurologa.
U mnie np. okazało się, że silne bóle głowy powoduje przewlekłe zapalenie zatok, dostałam leki i skierowanie na diatermię - jak ręką odjął.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: