Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zanim swoje bóle nazwałam migrenowymi, dowiedziałam się jakie są objawy. U mnie był dźwiękowstręt i światłowstręt, a z bólu nie dało się wytrzymać.
Jedyne co mi pomagało na krótką chwilę to posmarowanie czoła i skroni Amolem.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

klementynka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 16-05-2011, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też miałam na początku mało informacji na temat migreny. Ale troche poczytałam i wiem, że to o czym mówisz, czyli dźwięko i światlowstęt to foto i fonofobia, która występuje najczęsciej w aurze. Ja często miałam też zaburzenia widzenia, które poprzedzały moje bóle. Nie moglam prowadzić samochodu bo dosłownie obraz się rozmazywał..Teraz sie leczę i jak tylko zaczyna się aura, te pierwsze objawy to biorę tabletkę Sumamigrenu. To taki lek, który przepisał mi neurolog. Do tego ograniczyłam smażone potrawy, prowadzę dziennik bólu i staram się kiedy tylko mogę spacerować, żeby dodatkowo dotlenić organizm.
Powrót do góry

justinkowa

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 06-10-2011, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Migreny mam bardzo sine, wymiotuje z bólu, robi mi się słabo, w ogóle jestem nie do życia. Najwcześniej przy silnych bólach dostaje podwójny zastrzyk pyralginy, czasami pomaga mi solpadeine jeśli wezmę kiedy ból się zaczyna.
Odkąd biorę magnez migreny nie są tak częste.

Podpis Żyję chwilą. Lubię to.
17.01.2010- tak. Zakochany
Powrót do góry

Insomnia.

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam kiedyś bóle migrenowe, ale dla mnie to już praktycznie przeszłość(od czasu do czasu miewam bóle głowy, ale nie jest to migrena. )
Dużo się o tym naczytałam i odkąd zaczęłam pić herbatki z krwawnika i kozłka lekarskiego bóle migrenowe ustały.
Polecam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Odreee

PostWysłany: Czw 10-05-2012, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może to wina ciśnienia. Mnie zawsze boli głowa jak pada deszcz.
Powrót do góry

Odreee

PostWysłany: Wto 15-05-2012, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj u mnie pada deszcz, normalnie glowr mi rozsadza. Skonsternowana Okład pomógł ale tylko na chwilę.
Powrót do góry

DominikaG

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 26-07-2015, 14:24    Temat postu: Migrena Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat trochę przedawniony ale ostatnio również doszłam do wniosku, że to co się ze mną dzieje to chyba migrena... Co jakiś czas, dosłownie raz na 2 miesiące zaczyna się aura, nagle zamazuje mi się obraz, dosłownie nic nie widzę, wszystko rusza się jak w kalejdoskopie i potem ból głowy i nie nadaje się wtedy, żeby funkcjonować
Powrót do góry

Tequilla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 11-11-2015, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pomocnym przy bólach migrenowych jest zimny okład na kark, może całkiem nie przejdzie ale łagodzi. Borykam się z takimi bólami już kilka lat.
Powrót do góry

mirella23

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 24-03-2016, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie meczyly bole glowy i myslalam ze to migrena ale brat mnie uswiadomil ze to chyba zatoki kupilam jakis najtanszy lek chyba sinufast i pomogl musisz sobie poczytac o objawach zatok przede wszystkim bol jest mega mocny jak sie schylasz i leci ci z nosa
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 24-03-2016, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chyba jestem szczęściara bo nie wiem co to migrena. Uśmiechnięta Moje bóle głowy są słabe o ile w ogóle występują. Zazwyczaj radzę sobie tabletką.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

mirella23

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 20-04-2016, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja wlasnie nie wiem czy meczy mnie migrena czy zatoki:/ boli mnie glowa niesamowicie czasem nie moge wytrzymac z bolu a do tego mam katar Smutna dzisiaj w aptece kupilam sinufast mam nadzieje ze pomoze:/ ale jesli okaze sie ze ot jednak migrena to wroce do was po ratunek:/
Powrót do góry

pentelka

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 10-06-2016, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przy migrenie raczej kataru nie ma, pewnie masz chore zatoki. Musisz to jakoś leczyć. Ja kiedyś nie wyleczyłam do końca infekcji i dopadło mnie zapalenie zatok z gorączką. Aby trochę udrożnić zatoki to robiłam inhalacje, ale nie nie pomogły bo wszystko zaczęło spływać i miałam taką gorycz w buzi, ze masakra. A ten Sinufast jest ziołowy, ale pomaga.
Powrót do góry

Chanelka85

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 19-03-2018, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym bóli migrenowych nie lekceważyła....mój brat miał przez wiele lat migrenę i po latach okazało się , ze to nie migrena tylko rodzaj padaczki. Objawiało sie to tym, że miał typowe dejavu a potem bolała go strasznie głowa. Raz przy czymś takim zemdlał i trafił do szpitala i wyszło , że to padaczka. Dostał odpowiednią dawkę depakiny i od tamtej pory ma spokój. Teraz jest pod opieka świetnego neurologa z przychodni w Bydgoszczy na Hallera 2 w awimedzie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: