Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Migrena
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katharina1989

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 21:12    Temat postu: Migrena Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bóle migrenowe. Mam je jakoś pół roku. od przeszło roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy migrena może być wywołana przez te tabletki? Czytałam też że przez chińskie jedzenie i czekoladę, a od kiedy pracuję to często to jem. Jednak pracuję 3 miesiące, a migreny mam dłużej, jednak ostatnio się nasiliły. Czy zmiana tabletek może coś zdziałać?

Dziękować za pomoc Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 25-03-2009, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś takiego o przyczynach migerny:

Co zatem może powodować migrenę?
* wysiłek fizyczny bądź psychiczny (np. intensywny i męczący trening);
* zmęczenie po braku bądź niedoborze snu, a także po jego nadmiarze; * brak posiłku, stosowanie diety odchudzającej;
* miesiączka, zaburzenia hormonalne - bóle migrenowe mogą być nasilone przez stosowanie tabletek antykoncepcyjnych;
* stres;
* bóle zęba;
* warunki pogodowe, zmiana ciśnienia, nagła zmiana pogody;
* niektóre produktów (np. owoce cytrusowe, czekolada, jedzenie chińskie, alkohol - głównie wino, kofeina, sery fermentowane, orzechy, tłuste potrawy, pokarmy konserwowane, gotowe sosy zawierające glutaminian sodu, sztuczne słodziki);
* silne zapachy perfum, dymu, spalin bądź farby.

Źródło:www.migrena.4info.org

katharina1989 może skoro podejrzewasz, że to właśnie jedzenie może być przyczyną migreny, to zrezygnuj lub ogranicz chińszczyznę i czekoladę, i skonsultuj sprawę z ginekologiem, może skład tabletek nie odpowaida Twojemu organizmowi.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 26-03-2009, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odrzucałabym jedzenie jako główny powód migren - to naprawdę rzadki powód. Za to na bank obstawiam tabletki - u mnie to był główny powód, i wiem, że u wielu osób to jest podstawa. Ja miewam migreny, ale po tabsach - regularne bóle głowy, wręcz jak w zegarku.

Zmiana tabsów może pomóc, ale nie musi. Polecam pójść do ginekologa i wziąc np. coś z mniejszym stężeniem hormonów. Pamiętaj, że nowe tabsy nie musza pomóc i może jeśli bóle są bardzo silne, należy odstawić tabsy.

Oprócz tego staraj sie wyeliminować inne czynniki migrenowe, przede wszystkim: jedz zawsze śniadania, choćby małe; śpij z sensem (regularnie i równo, np. 7h, bo raz 5 a raz 12 i tak spowoduje ból głowy).

Pamiętaj też, że jeśli czujesz że zaczyna się ból głowy to od razu weź proszek, a nie czekaj z braniem leków na duży ból. Mały ból głowy można łatwo stłamsić, a duży bardzo trudno. Najlepiej idź do lekarza (neurologa) i niech Ci przepisze leki na migrenę. Możesz też korzystać z leków dostępnych bez recepty i bardzo powszechnych, np. z paracetamolu (Eferalgan, Apap, Panadol, Codipar i inne) lub ibuprofenu (Ibuprom, Ibum, Nurofen i inne) badź z innych leków które na Ciebie najlepiej działają (Saridon, Pyraliginum).

Trzymam kciuki, żeby było lepiej;-)!

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 26-03-2009, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tez mam czesto bole glowy lecz jestem pewna ze powodem jest duza ilosc czasu spedzana przed kompem i Angielska (deszowo wietrzna ) pogoda. No i niestety moja mama ma jaskre i migrene wiec juz mam do w genach. Tabletki anty biore od prawie 2 lat i jak na mnie nie wywieraly takiego wpluwy lecz kazdy przypadek jest indiwidualny. Wiec jak radzilly dziewczyny polecam wizyte u ginekologa i zmiane diety.

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

la_luna

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 03-06-2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zawsze możecie spróbować jakiejś alternatywy dla proszków przeciwbólowych na bolącą głowę np. ostatnio przeczytałam o zaletach akupunktury http://www.homeopatiaok.pl/Portal/Aktualnosci/Artykul.aspx?Id=88 , może warto sie przekonać? Choć ja bym sie troche bała
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 21-07-2009, 22:55    Temat postu: Re Migrena Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

katharina1989 napisała:
Bóle migrenowe. Mam je jakoś pół roku. od przeszło roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy migrena może być wywołana przez te tabletki? Czytałam też że przez chińskie jedzenie i czekoladę, a od kiedy pracuję to często to jem. Jednak pracuję 3 miesiące, a migreny mam dłużej, jednak ostatnio się nasiliły. Czy zmiana tabletek może coś zdziałać?

Ja taka samo mialam, i lekarz mi kazal zmienic tabletki. Ja do tego jeszcze dodam, ze nawet wtedy dawaly mi znac o sobie bole gdy przelozylam sobie okres, na inny dzien to glowa mnie bola wtedy gdy powinnam miec.
Jakie bierzesz tabletki? Jesli mozna zapytać?

Podpis Zawsze trzeba podejmować ryzyko.
Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

satino

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 23-08-2009, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ćwiczysz może? Kolega ma migrenę prawie za każdym razem jak w coś gra.
Powrót do góry

NIKITA

PostWysłany: Sro 26-08-2009, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmmm ja dostalam cataflam - ciekawa jestem czy dobry to lek brał ktos?

Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

satino

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 26-08-2009, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie dotychczas najbardziej pomaga aspiryna na bóle migrenowe.
Powrót do góry

NIKITA

PostWysłany: Sro 26-08-2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj mi to nie bardzo ;/// Ost probowlalam Antalgin nawet, sliny srodek.

Powrót do góry

kama20

PostWysłany: Czw 15-04-2010, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

tabletki anty moga wywolac migrene u mnie tak bylo. Ja przez cala ciaze mialam okropne migreny z wymiotami i aura....Ale po porodzie ustaoily ale gdy zaczelam brac tabl anty znowu sie zaczely i wychodzi na to ze nie moge ich wogole brac bo migrena wiaze sie z hormonami.
Powrót do góry

NIKITA

PostWysłany: Pon 19-04-2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też tak samo stwierdziłam, ale nie biorąc anty znowu będę mięc problemy z okresem i tak to sie kółko zamyka - choć ostatnio jak przejdę sie na spacer to mi ten ból ustaje Puszcza oko

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja rozmawiałam z lekarzem na temat migreny.
U mnie pojawiła się jako powikłanie zatrucia tlenkiem węgla.
Tabletki antykoncepcyjne biorę od 2 lat i 5 miesięcy a migreny zaczęły pojawiać się od stycznia. Lekarz wytłumaczył mi, że po dwóch latach ich stosowania nie mogą wywoływać migreny, bo gdyby to one ją powodowały ujawniła by się o wiele szybciej.
Powrót do góry

zonia

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koń
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 10-08-2010, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdy tylko zaczyna mi się ten charakterystyczny ból migrenowy biorę 2 tabletki ibupromu zatoki- najczęściej pomaga. Staram się też choć na chwilę położyć.
Powrót do góry

Bakalia

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam migrenę przy źle dobranych tabletkach. Ale czytałam że wielu kobietom pomaga magnez, podobno jak się będzie dbało o odpowiedni jego poziom w organizmie to bóle są o wiele rzadsze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: