Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje największe szczęście
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 19-07-2016, 14:45    Temat postu: Moje największe szczęście Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć dziewczyny:). Nigdy bym nie pomyślała, że będę tu zakładać temat ale stało się Uśmiechnięta. Powiedzcie, wczoraj byłam na pierwszej wizycie i dowiedziałam się, że mam jakąś przepuklinę pępkową... Miała to któraś z Was? Lekarka za dużo mi nie powiedziała, za dwa tygodnie mam tylko się zgłosić na usg kontrolne. Byłabym wdzięczna gdyby któraś z Was wiedziała coś więcej. A po drugie trochę byłam zdziwiona ale nie dostałam skierowania na żadne badania... Powinnam je dostać na pierwszej wizycie? Czy na następnej tez bedzie dobrze?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 19-07-2016, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepukliny nie mialam, a nie ma sie tego po ciazy?
Co do badan to ja chodzilam prywatnie i na 1 wizycie lekarz dal mi rozpiske badan i mialam sama chodzic, bo na wszystko mialam bez skierowania.
Musisz sie spytac lekarza zeby Ci dal rozpiske co masz robic.
Leczysz sie na NFZ?

I oczywiście, gratuluje Bardzo szczęśliwa

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 19-07-2016, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też gratuluję i zapraszam do Wieści z brzuszków Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 19-07-2016, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję Uśmiechnięta. Lekarka powiedziała że mam, pokazała nawet na usg. Mówiła tylko że do 12-13 tygodnia moze występować ale jeśli potem bedzie to konieczne będą dodatkowe badania i trochę się przestraszyłam. A jak teraz mam wizytę 1 sierpnia (będę w 12 tygodniu) to nie za późno na badania? Chodzę prywatnie do lekarza.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 20-07-2016, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja wow, ale niespodzianka. Gratulacje!
Ja przepukliny też nie miałam.
Chodziłam cała ciążę prywatnie więc skierowań nie miałam. Tyle ze położne pilnowały co kiedy trzeba zrobić.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 20-07-2016, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To dziwne, ze nawet krwi czy moczu nie kazal zrobic. Niezdecydowana Jak na prywatnego kekarza to slabo mysle.

Co do przepukliny to nie wiem czy to nie jest przeciwskazanie do porodu sn.

Oczywiscie ponownie gratuluje! Uśmiechnięta
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 20-07-2016, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A skąd ja mam taką położną wziąć? Pójdę tego 1 sierpnia na wizytę to poproszę o jakąś rozpiskę badań czy coś. A w ogóle to ja muszę powiedzieć, że chcę żeby to akurat ten lekarz był lekarzem prowadzącym? Bo z mojej strony wydawało mi się, że dałam do zrozumienia ale już sama nie wiem. Kobieta słynie z tego, że na początku ciąży daje dużo badań a ja nie dostałam nic. Nie wiem sama co robić, a martwię się i tą przepukliną i badaniami. Mało tego, nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale powiedziała, że jeśli ta przepuklina nie zniknie to będę musiała jechać na badania prenatalne.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Badania prenatalne ma każdy.
Coś dziwna masz to sluzbe zdrowia tam. Niezdecydowana

Na początku powinna być Morfologia, mocz, grupa krwi (bardzo ważny wynik!!!), Toksoplazmoza, różyczka i WR chyba. Aha i HIV. TSH chyba też.
To są podstawowe badania do założenia karty ciąży. Założyli Ci taka?

A lekarzowi nie musisz mówić ze to akurat on jest prowadzący. Po prostu chodzisz do niego i już. Tak się tylko mówi że to prowadzący. Tego się nigdzie nie odnotowuje. Przynajmniej u mnie tak było.

Nanusg 12tc jesteś umówiona?

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak to będzie 12 tydzień. To ja już nie wiem nie mam żadnej karty ciąży dostałam tylko jakieś zaświadczenie o ciąży, zdjęcia usg z opisem i tabletki jakie mam brać.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To dopytaj o to bo to bardzo ważny dokument do porodu.

Miałaś pierwsza wizytę przed skończonym 10tc? To z kolei ważne jak będziesz chciała się o becikowe starać.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak tak zaświadczenie mam przed 10 tygodniem.
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja, na kolejnej wizycie pogadaj z lekarka o badaniach.
Ostatnio rozmawialam z kolezanka i ona np. nie wiedziala ze przed wizyta musi isc do poloznej sie zwarzyc i zmierzyc cisnienie. Niestety trzeba byc madrzejszy od lekarzy.

Teraz cos takiego weszlo ze kobieta w ciazy przez cala ciaze jest pod opieka poloznej za darmo.
Dowiedz sie, bo wtedy bedziesz troszke spokojniejsza Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sunflower a skąd ta położna? Jak bylam u lekarza prywatnie to nie było, muszę iść do przychodni czy jak?
Oby moje dziecko było bardziej ogarnięte od mamy.
Powrót do góry

Małgo

Zodiak: Baran
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja18 napisała:
Tak to będzie 12 tydzień. To ja już nie wiem nie mam żadnej karty ciąży dostałam tylko jakieś zaświadczenie o ciąży, zdjęcia usg z opisem i tabletki jakie mam brać.

Czasem kartę ciąży zakładają później, ja miałam założoną na drugiej wizycie dopiero, jak już sprawa była pewniejsza Uśmiechnięta ale serię badań miałam zleconą odrazu. Też chodziłam prywatnie, ale miałam skierowania. Położną możesz wybrać w dowolnej placówce - wypełniasz odpowiednie oświadczenie (podobnie jak z wyborem lekarza rodzinnego). Ja wybrałam dopiero w szkole rodzenia, żeby uczęszczać na kurs za darmo, ale nie korzystałam z jej usług.

Dołączone po 4 minutach 47 sekundach:

[quote="Adzia"]Badania prenatalne ma każdy.
Coś dziwna masz to sluzbe zdrowia tam. Niezdecydowana[/ ]

Nie każdy ma badania prenatalne. Ja robiłam je dodatkowo i płaciłam za nie. W I trymestrze to badanie krwi i usg, a ok 20 tyg. to takie dokładne usg połówkowe - bada się ryzyko wystąpienia chorób genetycznych. Te badania są refundowane po 35 roku życia kobiety, a wcześniej się za nie płaci.

Chyba, że mówiąc "badania prenatalne" masz na myśli ogólnie badania robione w okresie ciąży.

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Małgo napisała:
Położną możesz wybrać w dowolnej placówce - wypełniasz odpowiednie oświadczenie (podobnie jak z wyborem lekarza rodzinnego). Ja wybrałam dopiero w szkole rodzenia, żeby uczęszczać na kurs za darmo, ale nie korzystałam z jej usług.

Po porodzie do ciebie zapuka polozna Złośliwa.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: