Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nacięcie krocza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O kurczę, to nie wiedziałam. Mi nic na ten temat nie mówili. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
O kurczę, to nie wiedziałam. Mi nic na ten temat nie mówili. Uśmiechnięta

No ja też pierwsze słyszę. Ale tak jak u mnie to nic dziwnego. Mnie to nawet nie powiedzieli żeby przemywać ranę fioletem czy czymś tam żeby sie lepiej goiło. Tak sie bidulka musiałam męczyć....

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Zatroskana01

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I to z tym nacięciem jest tak jak piszą dziewczyny. Nie czuje się go praktycznie i szycie też nie boli. Zależy też od szpitala. W tym co ja rodziłam nacina się wszystkie pacjentki, żeby nie popękały. Fakt potem dłużej dochodzisz do siebie ale nigdy nikt nie da Ci gwarancji, lekarz czy położna, że nie popękasz. To zależy od wielkości dziecka, twojego rozwarcia i elastyczności krocza. Ja miałam rozwarcie 8 jak zaczęłam mieć skurcze parte i doszło do 9 i mnie położne nacięły za co jestem wdzięczna po miała ważyć (z USG) 3850 a ważyła 4210 i nigdy bym jej nie urodziła bez nacięcia.

Dołączone po 2 minutach 12 sekundach:

Ogólnie chodziło o to z tą dietą, żeby łatwo się wypróżniać. jak się popęka w stronę odbytu i wszytko tam jest poszyte to dzięki bardzo Złośliwa

Ja po nacięciu bałam się iść do toalety Uśmiechnięta

Podpis 30 VII 2010 - witaj Kluseczko:*

14 VIII - zaręczyny inlove
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Za pierwszym razem przez to, ze w trakcie porodu musiano uzyc kleszczy bylam nacieta. Naciecie bylo duze. Lekarz robil je na skurczu, ale mimo to czulam. Zalozyli mi 20 szwow. Bardzo dlugo dochodzilam do siebie, dlugo sie goilo, nie moglam siedziec.

Za drugim razem porod byl ekspresowy. Nie nacieto mnie. Troche popekalam, bylam szyta, a po tygodniu czulam sie swietnie. Wszystko zagoilo sie bardzo ladnie.
Angielskie polozne staraja sie chronic krocze. Czesto masuja w trakcie porodu by je uelastycznic. Nacinaja tylko w uzasadnionych przypadkach, nie standardowo.

Tutaj po porodzie nie zalecaja jakiejs specjalnej diety. Mowia, zeby jesc duzo warzyw i owocow. U mnie sie sprawdzilo bo zadnych klopotow nie mialam.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam 4 szwy i to już było nieprzyjemne... A 20?? jestem w szoku

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana01 napisała:
Fakt potem dłużej dochodzisz do siebie ale nigdy nikt nie da Ci gwarancji, lekarz czy położna, że nie popękasz.

Lekarz i położna są to w stanie ocenić, a rutynowe nacinanie na wszelki wypadek, wynika tylko i wyłącznie z wygody położnej, bo tak jest szybciej i łatwiej. Przewraca oczami

Ciekawe, że jakoś w krajach Europy Zachodniej nie ma czegoś takiego jak rutynowe nacinanie i wiele kobiet rodzi pierwsze dziecko bez nacinania i bez żadnych pęknięć. Inne krocza tamte kobiety mają? Podejrzliwa
U nas też powoli idzie ku dobremu. U mnie w mieście są szpitale stawiające na ochronę krocza przy porodzie, ale to dopiero kropla w morzu w skali całego kraju.

Zatroskana Ty rzeczywiście miałaś spore dziecko, więc pewnie bez nacięcia i tak by się nie obyło. Puszcza oko Jest jednak sporo dzieci przeciętnych wymiarów lub nawet malutkich i wtedy nacinanie na wszelki wypadek jest bez sensu.

Moje dziecko ważyło 3,5 kg. Jedyna niedogodność polegała na tym, że poród trwał 20 minut dłużej, no i położna musiała się przez te 20 minut trochę powysilać mówiąc mi jak mam w danym momencie przeć, a kiedy przestać. Uśmiechnięta Ale warto było. Przy następnym dziecku też będę walczyć o poród bez nacinania.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Pon 13-09-2010, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia chodziło mi o to, że przed porodem nie ma takiej gwarancji a podczas porodu już lekarz z położną mogą to ocenić. Dlatego moim zdaniem nie ma sensu walczyć w szpitalu przed porodem skoro same nie mamy pewności czy wszystko pójdzie jak najlepiej:) jeżeli jest możliwość urodzenia bez nacięcia to rewelacja. W szpitalu w Jaśle nie nacinają wszystkich pacjentek a tam gdzie ja rodziłam (Krosno) wszystkie nacinają

Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Wto 14-09-2010, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

[quote="

Ogólnie chodziło o to z tą dietą, żeby łatwo się wypróżniać. jak się popęka w stronę odbytu i wszystko tam jest poszyte to dzięki bardzo Złośliwa

Ja po nacięciu bałam się iść do toalety Uśmiechnięta[/quote]

Je też myśle, że to o to chodzi z dietą.
A co do toalety to miałam to samo. Nawet jak szłam sikać to wolałam to zrobić pod prysznicem w strumieniu wody Zakłopotana . Bo inaczej to strasznie szczypało. Że nie wspomnę co by było gdyby zachciało mi się to drugie Zszokowana .
A o siedzeniu nie było mowy. Zawsze jakoś bokiem kombinowałam Przewraca oczami .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

kasienka-pl

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 15-09-2010, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przy dwóch porodach byłam nacinana. I nie wspominam tego zbyt miło... Prosiłam żeby mnie nie nacinali, ale (jak już niejedna pisała) robią to rutynowo. Po drugim porodzie strasznie mi się goiło a w szpitalu w ogóle nie informują jak dbać o te miejsca ze szwami. Dopiero położna środowiskowa się mną zajęła Uśmiechnięta Porody miałam bardzo krótkie i myślę, że poradziłabym sobie bez tych nacięć, zwłaszcza przy drugim bo dziecko mniejsze a i ja lepiej się przygotowałam rozciągając mięśnie i masując sobie krocze Puszcza oko

Podpis "Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię z całego serca i ponad życie"
Powrót do góry

monika24

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jak rodziła 1 raz, to mialam nacinane krocze. teraz wiem ze musza sie mnie zapytac czy wyrazam na to zgode, bo wiem ze jezeli krocze samo peknie, to bedzie sie szybciej goilo niz po nacieciu.

Podpis Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 23-03-2016, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie miałam nacinanego krocza.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 24-03-2016, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam nacinane, nic przyjemnego, ale do przeżycia Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 25-03-2016, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam nacinane- nic nie czułam, ale słyszałam Złośliwa. Gorsze było zszywanie i ściąganie szwów... brrr...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 25-03-2016, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam.
Nie czułam, albo nie wiedziałam że właśnie mnie nacina. O tym zdecydował ponoć lekarz który był obok. Tak mówi D.
Wcześniej położna oczywiście pytała czy wyrażam zgodę.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 25-03-2016, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie nacieli bo się zgodzilam. Nic nie czułam, szwy były rozpuszczalne . Najgorsze było jednak później - pieczenie zanim się zagoilo i jak się zagoilo to dość długo ciągnęło mnie przy złej pogodzie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: