Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nacięcie krocza
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katasia222

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 15:17    Temat postu: Nacięcie krocza Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam serdecznie wszystkie "ciężarówki" i nie tylko Bardzo szczęśliwa !
Może któraś z Was mi powie co sądzi na temat tego wszystkiego. Tyle trąbili o "Rodzeniu po ludzku" i wydaje mi się, że nie do wszystkich to dotarło... W szpitalu gdzie będę rodziła chyba nie ma czegoś takiego jak rodzić po ludzku.. Rozumiem, że rodząca kobieta nie jest w stanie określić stanu zagrożenia itd. Ale im to na rękę, bo po co się starać.... Diablica lub Bardzo wściekła Taka położna musi wtedy bardziej się postarać niby.. Podpytywałam kobietki które będą rodziły np drugie dziecko jak to jest w tym szpitalu... oczywiście usłyszałam odpowiedź, że chyba nie wiem na jakim świecie żyję... Płacze lub Bardzo smutna Czyli mam rozumieć że na marne idą moje ćwiczenia bo i tak zignorują tego czego chcę?? Ech! Podejrzliwa Rozumiem, że każda kobieta przechodzi przez to wszystko inaczej. Jestem nawet nastawiona na to, że to wszystko może trwać do czternastu godzin itd. Oczywiście najważniejsze dla mnie będzie zdrowie dziecka, ale aż się boję pomyśleć jak mnie potraktują...
Smutny Już się nie mogę doczekać momentu kiedy to przytulę swoje dziecko..... i równocześnie zaczynam się bać czy wszystko będzie ok.
Niby jesteśmy stworzone do rodzenia... wydaje mi się, że w każdym szpitalu jest tak samo, ale... ech! Odbiegam od tematu Bardzo szczęśliwa
Poproszę o opinie czy warto się odzywać w kwestii tego nacinania...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katasia, pewnie wiesz, że nacinanie krocza nie ma żadnego medycznego uzasadnienia. Ale - jak piszesz - praktyka w polskich szpitalach jest inna i krocze jest nacinane, bo lekarze chcą ułatwić sobie pracę i przyspieszyć odebranie porodu. Z jednej strony wydaje mi się, że zawsze warto walczyć o swoje prawa, z drugiej jednak wiedząc, że takie działanie w tym szpitalu z tym personelem są nieskuteczne, skończyłoby się tylko na dodatkowym stresie i niepotrzebnej frustracji. Tu potrzeba albo rygorystycznych przepisów (że nie można tego robić bez zgody rodzącej lub tylko w przypadkach zagrożenia życia matki i/lub dziecka), albo zmiany mentalności personelu.
Powrót do góry

Jesienna

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nacinanie ma uzasadnienie medyczne ale w niektórych przypadkach. To, że w naszych szpitalach jest taka a nie inna praktyka to całkowicie inna sprawa. Uzasadnione jest to wtedy, gdy jest oczywiste i widoczne, że Cię.. po prostu rozerwie. Rany cięte a rozrywane goją się co najmniej kilka razy szybciej. Nie są to aż tak rzadkie przypadki jakby się mogło wydawać.. wystarczy, że rodzisz pierwszy raz, a dziecko jest spore.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 22:02    Temat postu: Re Nacięcie krocza Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

katasia222 napisała:

Poproszę o opinie czy warto się odzywać w kwestii tego nacinania...
Pozdrawiam!

Moim zdaniem warto.
Rodziłam w szpitalu, w którym podobno nacinają rutynowo, a mimo to udało mi się tego uniknąć i nie żałuję. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 27-08-2010, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katasia a w którym szpitalu zamierzasz rodzić i słyszałaś te opinie? Dowiadywałaś się w kilku? Pytam bo jestem z Łodzi, ale jeszcze nie w ciąży.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 28-08-2010, 5:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katasiu nacięcie krocza robi się wtedy, gdy to jest konieczne. Ja np. miałam , bo mój synek był dość spory.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sob 28-08-2010, 6:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przy pierwszym porodzie miałam nacinane krocze i w dodatku trochę popękałam.
Ranka od nacięcia goiła się dobrze, ale od popękania już nie bardzo. Mam przykre wspomniania z tym związane.
Ale gdybym miała wybierać nacinanie a vacum czy kleszcze, to zdecydowanie nacinanie. Neutralna

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sob 28-08-2010, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem jak jest w szpitalach teraz, bo moje dzieci są już dorosłe- ale kiedyś było na pewno bardzo powszechne. Na pewno w przypadku drobnej budowy anatomicznej i sporych rozmiarów dziecka- ułatwia to poród. Jest bezbolesne. Nacięcia dokonuje się w takim momencie ze jest praktycznie nieodczuwalne. Najprościej porozmawiac z lekarzem prowadzącym ciążę jak on to widzi i czy w Twoim przypadku będzie to uzasadnione. Jeśli nie- dlaczego. Uzbrojona w takie argumenty będziesz na pewno pewniejsza i łatwiej byloby Ci ewentualnie podjąć dyskusję.
Na pewno nie ma się co bac samego cięcia- to z całą pewnością.
Powrót do góry

katasia222

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 29-08-2010, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko będę rodzić w Skierniewicach Bardzo smutna Miałam rodzić w Łodzi,zle jakoś tak wyszło..
Zobaczymy co to będzie...
Serdecznie pozdrawiam! Puszcza oko
Powrót do góry

kretka83

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Nie 29-08-2010, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko, ja będę rodzić w Łodzi za 3 miesiące. Jeśli okulista nie wyda przeciwwskazań do porodu sn (mam nadzieję, że nie wyda Uśmiechnięta ) to zamierzam rodzić w Koperniku. Poczytaj opinie na stronie Rodzić po Ludzku Uśmiechnięta Ja byłam osobiście i rozmawiałam z miłą położną. Praktycznie cały poród można być w dowolnej pozycji, również w dowolnej pozycji wypierać dziecko prawie do ostatniego momentu. Można korzystać z worków sako, piłek, prysznica, poprosić o przyciemnienie światła. Położne nastawione są na ochronę krocza i z tego co wiem odsetek nacięć jest w Koperniku najmniejszy wśród porodówek w Łodzi (z całą pewnością nie nacinają rutynowo). Jedyny minus - nie ma możliwości otrzymania znieczulenia (położne stosują jedynie naturalne metody łagodzenia bólu - prysznic, oddychanie, konkretne pozycje). Jeśli nastawiasz się, że będziesz chciała je wziąć, to Kopernik niestety dla Ciebie odpada. W przeciwnym wypadku - słyszałam i czytałam, że warto tam właśnie rodzić.
Powrót do góry

szarotka_

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 30-08-2010, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja akurat na nacinanie nie narzekałam. Moja córka była spora i nie wyobrażam sobie, jak miałaby wyjść bez tego. Ranka zagoiła się szybko i bezboleśnie. Moim zdaniem dobra położna to połowa sukcesu. I to przede wszystkim od niej, a nie od szpitala, zależy komfort mamy i dziecka.
Nie martw się. Poród nie jest aż taki straszny, jak się wydaje. Kiedy tylko przytulisz dziecko, zapomnisz o jakichkolwiek nieprzyjemnościach związanych z rodzeniem. Trzymam kciuki!

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nacinanie do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy zwłaszcza po porodzie ale moim zdaniem nie ma sensu się z tym sprzeczać... Moja córa była spora i robiłam ćwiczenia prawie całą ciąże ale jakby mnie nie nacięli to po prostu bym pękła...

Lepiej być naciętą niż popękać... Wtedy jest naprawdę nie ciekawie. Wtedy dieta a szycie to już nie wspomnę.

Podpis 30 VII 2010 - witaj Kluseczko:*

14 VIII - zaręczyny inlove
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana01 napisała:
Wtedy dieta a szycie to już nie wspomnę.

Jaka dieta?
Ja byłam zszywana po pierwszym porodzie, ale nic na temat diety nie słyszałam. Puszcza oko

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co do nacięcia to tylko tak strasznie brzmi. No i oczywiście strach ma wielkie oczy. A najgorsze co może robić młoda kobieta w pierwszej ciąży to rozpytywać doświadczone kobiety o wnioski. Na prawdę nie warto tego robić. Można się nabawić wielkiego stracha. Ja nie pytałam o takie rzeczy wolałam nie wiedzieć i iść na żywioł. I nie najgorzej na tym wyszłam.
Każda kobieta przechodzi poród inaczej. Słyszałam że pierwszy poród najczęściej trwa długo i jest ciężki. Guzik prawda . Wcale nie musi tak być. Są dziewczyny które świetnie sobie radzą .
Co do nacinania to napiszę tak. Nie wyobrażam sobie porodu bez nacięcia. I z tym było mi ciężko urodzić. Prawdę mówiąc to wolałam być nacięta niż popękać. Samego nacinania nie czułam i nie pamiętam tej chwili. Lekarz doskonale wie w którym momencie ciąć. Podczas skurczu! Wtedy nie czuje się w ogóle nacinania.
Dosyć nieprzyjemne było jak dla mnie szycie . Ale widok mojej małej pociechy mnie skutecznie znieczulił.
Ogólnie poród zniosłam dobrze . Ale przyznam szczerze , że długo się goiłam i to właśnie z tej ciętej rany.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Wto 07-09-2010, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Jaka dieta?
Ja byłam zszywana po pierwszym porodzie, ale nic na temat diety nie słyszałam. Puszcza oko

Kobiety z popękanym kroczem najczęściej otrzymują dietęUśmiechnięta przynajmniej u nas są takie zalecenia kiedy krocze pęknie w stronę odbytu Uśmiechnięta Moja ciotka pękła w obie strony jak rodziła pierwsze dziecko. No nie zalecam

Podpis 30 VII 2010 - witaj Kluseczko:*

14 VIII - zaręczyny inlove
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: